Menininkai ves naumiestiškiams kūrybos pamokas

naumeiscio gimnazijoje visiŽemaičių Naumiesčio gimnazijoje pradėtas vykdyti naujas projektas – „AKIM“ (aukštosios kultūros impulsai mokykloms).

Lietuvos meno kūrėjų asociacijos vykdomo projekto tikslas – mokyklų bendruomenių atskirties nuo kultūros proceso mažinimas, kurį bus bandoma įgyvendinti ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje. 240 menininkų iš 11-os meno sričių – architektai, dailininkai, tautodailininkai, teatralai, fotomenininkai, kinematografininkai, literatūros vertėjai, žurnalistai, muzikai, rašytojai, kompozitoriai – ketina aplankyti 60 šalies gimnazijų ir vesti meninės kūrybos pamokas. Projektas vyks 28 mėnesius.

Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje į projektą bus įtraukti  5-8 klasių bei I-III gimnazijos klasių mokiniai.naumeiscio gimnazijoje skyle gintare

Pirmoji netradicinė pamoka jau įvyko. Pamoką „Tautodailė – gintaro apdirbimas ir gaminiai iš gintaro“ vedė tautodailininkė Vida Šmitienė ir Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus narė Danutė Tikužienė. Menininkės mokinius supažindino su gintaro dirbinių gamyba. Vaikai taip pat apžiūrėjo medinių statulėlių, stalo įrankių, vilnonių kojinių, lininių staltiesių ir gintarinių papuošalų ekspozicijas.

D.Tikužienė papasakojo apie gintaro atsiradimą, jo apdirbimą bei parodė gintaro pavyzdžių. Mokiniams labai patiko neįprasta pamoka. Ant kiekvieno suolo buvo padėta gintaro gabaliukų. Mokiniai mokėsi išgręžti gintare skylutę ir pasigaminti papuošalų – smagu buvo patiems susiverti apyrankes.