Meno kolektyvai garsino Šilutės vardą Graikijoje

graikijoje juknaiciaiLiepos pabaigoje keletas Šilutės meno kolektyvų vyko į saulėtąją Graikiją, kur dalyvavo tarptautiniame liaudiškos muzikos festivalyje „Mėnulio šviesa“ („Moonlight“).

Dar prieš pusmetį kvietimus atstovauti Lietuvai šiame renginyje gavo Juknaičių šokių kolektyvas „Juknaičiai“ (vadovė Loreta Margarita Černeckienė), muzikos grupė „Karčema“ (vadovas Vygantas Stoškus) ir šokių klubas „Dakota“ (vadovė Reminta Stoškuvienė). Kartu su šilutiškiais vyko ir Klaipėdos rajono Veiviržėnų kultūros centro vokalinis ansamblis „Viržis“.

Festivalis 5 dienas vyko antrame pagal dydį Graikijos mieste – Salonikuose. Be lietuvių, šventėje dalyvavo Serbijos, Juodkalnijos, Kipro, Rumunijos, Jungtinės Karalystės ir šeimininkės Graikijos šokėjai ir dainininkai.   Į Graikiją vykome autobusu. Kelionė buvo ilga, tačiau nenuobodi, nes galėjome grožėtis nuostabiais Slovakijos, Vengrijos, Serbijos, Makedonijos, Graikijos peizažais su senovinėmis pilimis, vynuogynais, kalnais ir jų slėniuose nutūpusiais miesteliais.   Festivalio programa buvo įtempta ir įvairiapusiška. Jau pirmąją dieną, įsikūrus viešbutyje netoli Egėjo jūros, kolektyvų vadovai buvo pakviesti aptarti koncertų programos. Kitos dvi dienos buvo skirtos šventiniams renginiams: repeticijoms, spaudos konferencijai, susitikimui su Salonikų miesto meru, šventinei eisenai ir kolektyvų pasirodymams.graikijoje dakota

Koncertai vyko po atviru dangumi ant jūros kranto esančiame pramogų parke. Abu vakarus šilutiškiai rodė skirtingas programas, kurios buvo šiltai sutiktos gausiai susirinkusių žiūrovų. Juknaičių šokių kolektyvas, kuriam akompanavo ir grojo savo kūrinius grupė „Karčema“, iš kitų kolektyvų išsiskyrė lietuvių liaudies muzikos intonacijomis ir šokiais, susirinkusieji žavėjosi tautinių kostiumų autentiškumu. Žiūrovus nustebino „Dakotos“ šokėjos, pademonstravusios šiuolaikinio stiliaus šokius ir tuo išsiskyrusios iš kitų šalių, pristačiusių išskirtinai liaudies meną.  

Paskutinės dvi viešnagės dienos buvo skirtos pramogoms ir pažinčiai su Graikija. Vykome į aukščiausius Graikijos Olimpo kalnus – dvylikos Graikijos mitologinių dievų buveinę, apžiūrėjome Istorijos parką ir senovę menančius Amfiteatro griuvėsius. Salonikų miestas taip pat turi daugybę istorinių lankytinų vietų, kurias apžiūrėti vienos dienos nepakanka. Mes aplankėme svarbiausius objektus, kuriuos rekomendavo organizatoriai: Baltąjį bokštą, Aristotelio skverą, bizantiškąją pilį, Sofijos bažnyčią, senąjį turgų.   Kelionė buvo sėkminga: džiaugiamės savo ir kitų šalių pasirodymais, užmegztais draugystės ryšiais, nuoširdžiu bendravimu, geromis gyvenimo sąlygomis, gardžiu maistu, patogiu autobusu.

Tik nuoširdžiai pavydėjome Veiviržėnų „Viržio“ kolektyvui, kurio kelionę į tarptautinį festivalį finansavo Klaipėdos rajono savivaldybė. Šilutiškiai, deja, tuo negalėjo pasidžiaugti.