Meno mokykla laimėjo kovą dėl geresnės vietos po saule

MENO MOKPraėjusį ketvirtadienį rajono Taryba nusprendė: Šilutės rajono vaikų meno mokykla nuo 2015 m. rugsėjo 1 d. duris turėtų atverti dabartiniame Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos pradinių klasių skyriaus pastate. Baigta daugiau nei metus trukusi dviejų mokyklų – Šilutės vaikų  meno mokyklos ir Šilutės pradinės mokyklos – bendruomenių kova dėl geresnės vietos po saule.   Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos pradinių klasių skyriaus moksleivius (2, 3, 4 klases) numatoma perkelti į Šilutės Martyno Jankaus pagrindinę mokyklą.

Paskutiniai žodžiai

Prieš balsavimą dėl Meno mokyklos įkūrimo vietos rajono meras Vytautas Laurinaitis suteikė baigiamąjį žodį abiejų bendruomenių atstovams.MENO MOK 2

Pradinių klasių tėvelių vardu kalbėjo Evelina Levičeva, nepamiršusi įgelti politikams, kad valdžios mūsų rajone keičiasi dažnai, tad atėjusi kita valdžia tikriausiai pakeis prastą dabartinės valdžios sprendimą iškelti pradinukus iš jų dabartinės mokyklos. Ji ragino politikus apsigalvoti, mojuodama Švietimo ir mokslo ministerijos raštais ir primindama, jog privalomas pagrindinis mokymas yra svarbiau už papildomą ugdymą Meno mokykloje. E.Levičeva kalbėjo, kad pradinės mokyklos moksleiviams, iškeltiems į kitą mokyklą, bus pablogintos ugdymo sąlygos – jos manymu, tai draudžia įstatymai. Pradinukų tėvų žiniomis, M.Jankaus pagrindinėje mokykloje, kur planuojama iškelti pradinukus, sporto salės jau dabar neužtenka vyresniems moksleiviams, tad pradinukai bus priversti sportuoti mokyklos koridoriuose.

Meno mokyklos pedagogas Gražvydas Raila politikų prašė leisti Meno mokyklai augti ir ugdyti gabius vaikus. Meno mokyklos pedagogai savo darbu įrodė, kad sugeba išugdyti tarptautinio lygmens atlikėjus – šilutiškiai dažnai tampa Lietuvos ir tarptautinių konkursų laureatais. Be to, mokykla puikiai atlieka popamokinio užimtumo darbą, prisideda prie vaikų nusikalstamumo prevencijos.

Nutarė užbaigti diskusijas

Rajono politikai, išklausę abiejų suinteresuotų bendruomenių atstovus, Tarybos posėdyje jau nebesivėlė į didesnes diskusijas. MENO MOK LEVICEVAJuolab kad ir tarp valdančiosios koalicijos, ir tarp Tarybos mažumos politikų jau buvo apsisprendusių, kad reikia užbaigti taip ilgai užsitęsusias diskusijas.

Tarybos narys „tvarkietis“ Steponas Kazlauskas pirmasis kolegas paragino nebeatidėlioti sprendimo ir Meno mokyklai suteikti tokias patalpas, kurios visam laikui išspręstų problemą. Pasak S.Kazlausko, Meno mokyklos kolektyvas jau seniai įrodė, kad įstaiga gyvybinga ir perspektyvi, tačiau iki šiol neturėjo tinkamų patalpų savo plačiai veiklai.

S.Kazlauskui pritarė ir opozicijos politikas „darbietis“ Darijus Pundžius. Jis priminė, jog Pamario pargrindinės mokyklos pradinių klasių skyriuje jau dabar beliko apie pusę moksleivių, palyginti su tuo skaičiumi, kiek čia mokėsi anksčiau, ir pustuštis pastatas nėra racionaliai naudojamas.

Įvykus balsavimui paaiškėjo, kad tik trys posėdyje dalyvavę politikai abejojo, ar verta Meno mokyklą perkelti į buvusios Šilutės pradinės mokyklos pastatą. Visi kiti palaikė šį sprendimą.