Meno mokyklai atverti keliai kurtis pradinėje

MENO PERSIKRAUSTIMAIAntradienį link 10 numeriu pažymėto namo Liepų gatvėje vis suko sunkvežimis. Į jį buvo kraunami paveikslai, molbertai, knygos, skulptūros, baldai – visas beveik per du dešimtmečius užgyventas Šilutės meno mokyklos Dailės skyriaus turtas.

Ilgus metus „dailiokus“ glaudęs ir savita aplinka, sodu džiuginęs pastatas, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu iki birželio 18 dienos turėjo būti atlaisvintas ir perduotas pastatą nupirkusiems naujiems šeimininkams.

Šilutės rajono vaikų meno mokyklos pastatai privatizuoti dar pernai rugpjūtį. Benamiais likusių jaunųjų menininkų likimą ne vieną mėnesį svarstė politikai ir buvo nusprendę, kad Dailės skyrius laikinai įsikurs Šilutės pradinės mokyklos priestate (Lietuvininkų g.36), o kur dėsis Muzikos ir Choreografijos skyriai, nesugebėjo nuspręsti.

Dabar, vėl keičiantis valdžioms, šviečiasi Meno mokyklos bendruomenei priimtiniausia įstaigos perkėlimo vieta. Tikriausiai, visi mokyklos skyriai pirmą kartą per jos gyvavimo 50 metų įsikurs po vienu stogu – nykstančios Pradinės mokyklos jaukiame ir erdviame pastate.

Naujose patalpose prisiglaus laikinai?

„Šilutės naujienų“ kalbintas Meno mokyklos direktoriaus pavaduotojas administracijai ir ūkio reikalams Vytautas Janavičius sakė, kad Dailės skyriaus turtas jau suvežtas į Pradinės mokyklos patalpas. Kraustymosi darbus atlikti padėjo Šilutės seniūnijos darbuotojai.

Šiuo metu Šilutės pradinės mokyklos priestate Dailės skyriui atlaisvintos keturios klasės, kuriose anksčiau buvo tikybos bei slaugytojos kabinetai, biblioteka. Dar keturios klasės pažadėtos pagrindinio pastato trečiame aukšte, į kurias bus galima patekti tik nuo naujų mokslo metų pradžios.MENO PERSIKRAUSTIMAI 1

Kitas pastato patalpas kitais mokslo metais dar naudos pradinukai, kurių beliko nedaug klasių.

Dailės skyriaus mokytojų kolektyvas suka galvas, ne tik kaip visą inventorių sutalpinti naujose ankštose patalpose, bet ir kaip reikės dirbti šaltuoju metu laiku, nes žiemą priestate esančiuose tualetuose užšąla vanduo, vaikams iš vienų klasių į kitas reikės vaikščioti per mokyklos kiemą.

„Kol kas esame tik kampininkai, mums leido įsikurti laikinai. Bandysime viską sutalpinti“, – atviravo Šilutės rajono vaikų meno mokyklos dailės skyriaus direktorius Arnoldas Milukas, neslėpęs, kad jaučia išsikraustymo liūdesį, mat Liepų gatvėje Dailės mokykla veikė nuo 1995 metų. Anot jo, daug senų daiktų reikėjo atsisakyti, daug kas sulūžo kraustymosi metu.

Yra šviesa tunelio gale

Iki šios savaitės pradžios į Pradinę mokyklą besikraustantys „dailiokai“ žinojo, jog jie čia glausis laikinai. Metus – kitus, kol bus suremontuoti Žibų pradinės mokyklos pastato 3 ir 4 aukštai. Rajono valdantieji buvo numatę, kad tuose aukštuose turės kurtis visa Meno mokykla.

Tačiau trečiadienį Savivaldybės taryboje pasikeitus valdančiajai koalicijai, klausimas apie Meno mokyklos galutinį įkurdinimą keičiasi iš esmės. Ekonomikos ir finansų, Teritorijų ir kaimo reikalų komitetuose jau pritarta sprendimo projektui, jog Meno mokyklai kartu su Dailės skyriumi nuo 2015-2016 mokslo metų būtų skirta visa buvusi Šilutės pradinė mokykla.

Tokios pozicijos anksčiau laikėsi dauguma buvusios opozicijos politikų, kurie dabar, atėję į valdžią, jau pradėjo realizuoti Meno mokyklos kolektyvo ir visos bendruomenės svajonę turėti patogius ir visus skyrius talpinančius namus.

Politikai svarsto įvairias galimybes, kaip racionaliausiai įvykdyti Muzikos skyriaus iškraustymą iš dabartinių jau parduotų pastatų, esančių Atgimimo alėjoje.

Iki šiol buvo kalbama, kad „muzikantams“ šią vasarą teks kraustytis į Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro pastatą, o vėliau – į patalpas Žibų pradinėje.

Dabar pasigirdo kalbų, jog du brangių instrumentų ir kito mokyklos turto perkraustymai  Savivaldybei gali atseiti brangiau, nei galimybė dar vienus metus pragyventi Atgimimo alėjoje, naujiesiems tų pastatų savininkams mokant nuomos mokestį.

O pradinukų klasės, politikų manymu, galėtų būti formuojamos ne buvusioje Pradinėje mokykloje, o M.Jankaus pagrindinėje mokykloje.