Meno mokyklos 50-asis jubiliejus – dar vienas krašto kultūros puslapis

meno mokykla mokytojai DSCN0078Žmogaus gyvenime 50 metų – tai branda, pats vidurvasaris, o kolektyvo ar mokyklos veikloje – gilus ir prasmingas istorijos pėdsakas, padėjęs atrasti gyvenimo kelią ne vienai kartai. Todėl minint Šilutės meno mokyklos 50-metį skambėjo gausybė nuoširdžių padėkos žodžių, sveikinimų ir linkėjimų.

Tai, kad praėjusį ketvirtadienį Šilutės meno mokykla minėjo neeilinį gimtadienį, miestelėnai žinojo iš anksto, nes artėjant šventiniam renginiui, ant Meno mokyklos buvo iškilmingai atidengta iškaba. Ją mokyklai dovanojo vienas dosniausių įstaigos bičiulių ir partnerių – Šilutės Rotary klubas. Vėliau iškilminga eisena, lydima orkestro „Pamarys“ muzikantų ir choreografinės grupės „Pamarietė“ šokėjų, žygiuodama Lietuvininkų gatve link Šilutės kultūros ir pramogų centro nuvedė visus į jubiliejaus minėjimo koncertą.

Subūrė pusšimčio metų kartas

50 metų Šilutės meno mokykla formavo mūsų miesto ir Pamario krašto kultūrinį gyvenimą.

„Prieš 50 metų pradėjusi savo veiklą ši kultūros ir meninio ugdymo įstaiga vadinosi Šilutės muzikos mokykla. meno mokykla pielikiene dijokiene DSCN0175

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, įstaigos veikla plėtėsi ir augo kartu su laisvės gūsiu, tuomet jau buvo įkurtas ir Dailės skyrius. Po šio žingsnio Šilutės meno mokykla tapo dar svaresnė Pamario krašto švietimo ir ugdymo įstaigų žemėlapyje“, – pasveikinęs dalyvius ir žiūrovus sakė jubiliejinio koncerto vedėjas Marijus Budraitis.

Šią mokymo įstaigą yra baigę daug iškilių asmenybių. Jubiliejinės sukakties proga Šilutės meno mokykla vėl scenoje subūrė buvusius ir esamus mokytojus bei mokinius, iš kurių nemažai šiandien groja garsiuose Lietuvos ir kitų šalių orkestruose. Pagerbti ir dabar dirbantys mokytojai, jų išugdyti įvairių respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatai.

Šventinį koncertą pradėjo mažiausieji, 2011 m. ir 2012 m. respublikinio konkurso „Mes – Lietuvos vaikai“ I vietos laimėtojai – jaunučių choras (vadovė Daiva Pielikienė) bei „Pamarietės“ šokėjos (vad. Judrė Railienė).

Neseniai Meno mokyklai pradėjusi vadovauti direktorė Daiva Pielikienė sakė, kad per 50 metų keitėsi daug kas, bet įstaigos dvasia bei siekis auginti kūrybingas asmenybes, kurios norėtų suprasti grožį, visais laikais išliko. Dėkodama visiems, kurie idėjomis ir darbais prisideda prie mokyklos gyvenimo, D.Pielikienė sakė, jog Meno mokykla yra tam, kad nutiestų vaikams takelį į muzikos, spalvų ir šokio šalį.

„Esame tam, kad ugdytume gebėjimą pasidžiaugti savo pasiekimais, kūryba, kad puoselėtume vaikuose meilę menui. Tegul ši šventė leidžia pasidžiaugti tuo, kuo kartais nespėjame pasidžiaugti supant kasdieniams rūpesčiams“, – kalbėjo direktorė.

Dėmesys legendomis tapusiems mokytojams

meno mokykla styginiu orkestras DSCN0127Jubiliejiniame gimtadienyje viešėjo ir garbūs svečiai: savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis, Seimo narys Artūras Skardžius.   „Susirinkome ne tik švęsti jubiliejų, bet ir pasidžiaugti šios įstaigos veikla. Tokią mokyklą savivaldybėje turime vieną, ji išskirtinė, nes nuolat ieško meninės sielos vaikų.

Ir nors ne visada pavyksta užauginti didelius menininkus, šokėjus ar dailininkus, tačiau jie jau yra paruošti gyvenimui“, – pripažino meras. Anot jo, nėra nieko maloniau, kaip sutikti žmogų, kuris supranta meną ir tai stengiasi perteikti kasdieniame gyvenime.

Dėkodamas už aktyvią veiklą, meras Šilutės savivaldybės administracijos vardu Meno mokyklai padovanojo paveikslą, kuriame atvaizduotas dabartinis šios įstaigos pastatas, ir kraštiečio Kazio Daugėlos sukurto choralo natas. Pasak renginio vedėjo M.Budraičio, šios natos – itin brangus kūrinys, apie kurį Meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras jau seniai svajojo.   Renginio atmosferą jauduliu užtvindė žinia, jog netrukus ant scenos užlips legendomis tapę buvusieji Meno mokyklos mokytojai ir vadovai, savo gražiausius gyvenimo metus atidavę mokyklai, bei tie pedagogai, kurie savo darbu ir šiandien kuria stebuklus.

Apdovanojimai įteikti Meno mokykloje dirbusiems mokytojams senjorams: Nijolei Bučienei, Danutei Zalcienei, Vandai Valužienei, Česlovui Jovaišai ir Vytautui Vaičioniui. Išskirtiniais ženklais apdovanoti ir legendiniai mokyklos vadovai – net 27-erius metus jai vadovavęs Vytautas Jovaiša ir 22-ejus metus direktore buvusi Rūta Gatelienė.

Jubiliejaus proga už nuoširdų ir kokybišką darbą, profesionalų mokinių paruošimą respublikiniams ir tarptautiniams konkursams bei aktyvią koncertinę veiklą meras V.Laurinaitis apdovanojo kanklininkų mokytoją Angelę Alšauskienę, fortepijono mokytojas Liudmilą Sandrą Tunaitienę ir Liudmilą Kašėtienę, pučiamųjų instrumentų mokytoją Gražvydą Railą, dailės mokytoją Vytautą Bliūdžių.

Vadovų ir bičiulių sveikinimai

Palinkėti sėkmės tolesniame kūrybiniame kelyje, padėkoti už nuopelnus kraštui bei šaliai atvyko Seimo narys A.Skardžius. Pasak jo, Šilutės meno mokyklos nueitas kelias yra neįkainojamai prasmingas.

„Jūsų mokykla – tai vieta, kur mokiniai panyra į jiems nežinomą pasaulį, patiria bendravimo, kūrybos, raiškos džiaugsmą. Nemenka jų dalis liks užsidegę menais visą likusį gyvenimą“, – sakė A.Skardžius. Svečias perdavė linkėjimus ir perskaitė sveikinimą, kurį Šilutės meno mokyklai atsiuntė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. 

Sveikinimo rašte A.Butkevičius džiaugiasi, jog Šilutės meno mokykla – neįtikėtina talentų sutelkimo vieta. Tai – juvelyrai ir skulptoriai, vargonininkai ir pianistai, savo talentą atskleidę Šilutėje. Visi jie džiugina savo žemiečius, Vilniaus ir visos šalies, Helsinkio ir Niujorko meno mokytojus. Premjeras kvietė mokyklos bendruomenę toliau puošti žmonių dabartį bei rytdieną, besiremiant turtinga Pamario ir Lietuvos istorija.

A.Skardžius įteikė ir išskirtinę Ministro Pirmininko dovaną – Lietuvos kultūros perlo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveikslo „Vyčio preliudas“ reprodukciją.

M.Budraitis perskaitė sveikinimus, kuriuos Šilutės meno mokyklai atsiuntė Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis ir Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. Jubiliejaus proga mokyklos bendruomenę sveikino ne vienerius metus su šia įstaiga draugaujantys AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė, Šilutės Rotary klubo prezidentas Algirdas Bekeris ir Meno mokyklos tarybos pirmininkas Vigilijus Šveikauskas.

Išskirtinė Meno mokyklos dovana šilutiškių laukia miesto gimtadienio šventėje gegužės pabaigoje. Tuomet pirmą kartą visi pamatys Dailės skyriaus mokytojų ir auklėtinių darbą – piešiniais, menančiais krašto istoriją, papuoštą baldų gamyklos sieną.   Iškilmingas akimirkas papuošė mokyklos mokytojų ir mokinių paruoštas koncertas, kuriame skambėjo ne tik konkursų laureatų atliekami kūriniai. Grojo Šilutės meno mokykloje mokęsi, o dabar aukštosiose muzikos mokyklose studijuojantys ar jau muzikos profesionalais tapę šilutiškiai. Renginio dalyviai pasidžiaugė ir Dailės skyriaus mokinių kūriniais.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.