Mėnuo lieka gauti valstybės paramą už gyvūnų ženklinimą

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad nuo gegužės 1 d. visi gyvūnai augintiniai – katės, šunys bei šeškai – privalo būti paženklinti mikroschemomis, paskiepyti nuo pasiutligės ir įtraukti į gyvūnų augintinių registrą (GAR). Socialiai remtiniems augintinių šeimininkams nustatyta kompensacijų skyrimo tvarka.

asociatyvi Pixabay.com nuotr.

„Tikimės, kad kompensacijos nepasiturintiems gyventojams už augintinių ženklinimą paskatins didesnį šeimininkų aktyvumą. Kreipiamės į savivaldybių administracijas, seniūnus bei seniūnaičius, bendruomenių atstovus su prašymu informuoti kuo daugiau gyventojų apie galimybę gauti valstybės kompensacijas už deramą rūpestį savo gyvūnais“, – sako VMVT specialistė Gintarė Mockevičienė.

Už vieno augintinio ženklinimą ir registravimo paslaugas valstybė kompensuos 15 eurų, kompensacijos skiriamos ne daugiau kaip už tris gyvūnus. Gyventojų prašymus priima ir išlaidas apmoka Nacionalinė mokėjimų agentūra.

Kompensacijos skiriamos už gyvūnų, atvestų iki 2021 metų gegužės 1 dienos paženklinimą ir užregistravimą GAR. Taip pat nustatyta tvarka, kada gyvūnų globėjai bei ženklinimo ir registracijos paslaugų teikėjai – veterinarijos gydytojai – gaus kompensacijas už atliktas paslaugas.