Merai ir savivaldybės politikai galės turėti visuomeninius konsultantus

savivaldybe 2Merai ir savivaldybės tarybos nariai galės oficialiai turėti visuomeninių konsultantų, numato Seimo šią savaitę priimtos Vietos savivaldos įstatymo pataisos.

Visuomeniniai padėjėjai savivaldos politikams jų įgaliojimų laikotarpiu galės teikti konsultacijas, pasiūlymus, išvadas ir kitą informaciją.  

Nustatyta, kad toks konsultantas turi būti pilnametis, konsultantais negalės tapti asmuo, pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo ar turintis neišnykusį teistumą.

Tarybos nario visuomeninių padėjėjų skaičius negalės viršyti savivaldybėje įsteigtų seniūnijų skaičiaus, o kai seniūnijos neįsteigtos – negalės viršyti trijų.

Pataisas parengė konservatorius Sergejus Jovaiša, atkreipęs dėmesį, kad kai kurių savivaldybių merai formuoja visuomeniniu pagrindu veikiančias komandas, jos veikia neatlygintinai. Analogiška situacija susiklosčiusi ir su tarybos nariais.

Pasak iniciatoriaus, Vietos savivaldos įstatyme tikslinga bent minimaliai reglamentuoti tokių visuomeninių pagalbininkų statusą: tai padėtų išvengti dviprasmiškų situacijų visuomeniniams padėjėjams naudojantis savivaldybės infrastruktūra, būtų išvengta galimų piktnaudžiavimo visuomeninio padėjėjo statusu atvejų.