Meras aiškinsis Tarnybinės etikos komisijai

INTERPELIACIJA 2Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (toliau – VTEK) priėmė nagrinėti Savivaldybės Tarybos opozicijos skundą dėl rajono mero Vytauto Laurinaičio veiklos.

Opozicija įtaria, kad meras galimai pažeidė viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą.

Prielaidos apie galimai supainiotus viešuosius ir privačius interesus savivaldybės politikams kilo po to, kai „Šilutės naujienos“ 2014 m. gruodžio 30 d. išspausdino straipsnį  „AČIŪ – esame pasveikinti už pačių mūsų pinigus“ bei sausio 9 d. – „Merui V.Laurinaičiui prireikė atpirkimo ožkos“.

Politikų skunde VTEK teigiama, kad 2014 m. pabaigoje Šilutės rajono savivaldybės lėšomis buvo atspausdina ir vietos gyventojams išplatinta 10 tūkst. šventinių atvirukų su mero V.Laurinaičio atvaizdu. V.Laurinaitis, opozicijos politikų nuomone, naudodamasis savo, kaip savivaldybės vadovo tarnybinėmis galiomis, už mokesčių mokėtojų lėšas reklamavo save kaip asmenį, siekdamas susikurti gerą įvaizdį po kelių mėnesių vyksiančiuose mero rinkimuose.

Baigiantis 2014 metams, neįvardinti Šilutės rajono verslininkai savo lėšomis suorganizavo „padėkos vakarą“, kuriame rajono vadovai dėkojo verslo įmonių, kultūros ir švietimo įstaigų vadovams.

Be to, rajono meras pasirašė kvietimus rajono ūkininkams dalyvauti padėkos vakaronėje, kuri buvo surengta V.Laurinaičio brolio valdomoje kavinėje Žemaičių Naumiestyje.

Savivaldybės vadovas, net primygtinai klausiamas, nepasakė, kokie verslininkai ar ūkininkai finansavo „padėkos vakarus“. Todėl opozicija daro prielaidas, kad tie neįvardinti asmenys galbūt turi savivaldybėje verslo interesų ir dalyvauja viešųjų pirkimų procedūrose.

Skundą opozicijos politikų vardu pasirašęs savivaldybės Tarybos narys Šarūnas Laužikas yra įsitikinęs, kad VTE komisijai bus atskleista toji paslaptis, kas apmokėjo „padėkos vakarų“, skirtų ūkininkams ir įmonių bei įstaigų vadovams, bei mero sveikinimo atvirukų platinimo sąskaitas. Taip visuomenė sužinos, informaciją, kuri iš esmės privalo būti vieša – be galimos korupcijos šešėlio.

Toks pat skundas yra išsiųstas ir Vyriausiajai rinkimų komisijai, kuriai yra pateiktos prielaidos, jog rajono meras yra pažeidęs Rinkimų kompanijos finansavimo ir kontrolės įstatymą. Ši institucija dar niekaip nereagavo į opozicijos lyderio raštą.

Be to, savivaldybės Tarybos Kontrolės komitetas, kuriam vadovauja opozicijos politikas Virgilijus Pozingis, įpareigojo savivaldybės Tarybos sekretorių Andrių Jurkų pateikti informaciją apie minėtų vakarėlių ir atvirukų platinimo rėmėjus.