Meras džiūgauja – keliai į Žemaičių Naumiestį ir į Klaipėdą bus rekonstruojami

KELIAS 4Šilutės savivaldybės vadovai sausio mėnesio pabaigoje buvo apmaudžiai nuvilti, kai gavo pranešimą, kad kelių iš Šilutės į Klaipėdą ir į Žemaičių Naumiestį rekonstrukcijų finansavimas išbrauktas iš Vyriausybės planų. Taip juos raštu buvo informavęs Automobilių kelių direkcijos vienas iš direktoriaus pavaduotojų.

Dabar jau nei jo vardo nebereikia įsiminti, nes direkcijos vadovas Egidijus Skrodenis atleido visus savo buvusius pavaduotojus iš darbo. O Šilutės merui Vytautui Laurinaičiui E.Skrodenis asmeniškai pranešė, kad anas pavaduotojo raštas neatitinka direkcijos suplanuotų darbų:  baisusis kelias Šilutė – Klaipėda bei kelias link Žemaičių Naumiesčio bus rekonstruojami jau šiemet.

 Ir savivaldybės vadovai rūpinosi

Apie tai savivaldybės meras V.Laurinaitis džiaugdamasis pranešė tradicinėje mėnesio spaudos konferencijoje.

Pasakodamas apie minėtų kelių rekonstrukcijos planų kaitaliojimo istoriją, jis kukliai kalbėjo apie rajono valdžios pastangas: paminėjo, kad, be jo, į Vilnių dar važinėjo ir abu Savivaldybės administracijos vadovai – Sigitas Šeputis ir Virgilijus Pozingis. Tačiau, kuriam reikėtų prisegti tą „garbės medalį“ už atgautas investicijas respublikinės reikšmės kelių rekonstrukcijai, taip ir nepasakė.

Meras džiaugėsi, kad buvusio automobilių kelių direkcijos direktoriaus pavaduotojo raštas panaikintas, ir jau šių metų antrojoje pusėje turėtų įvykti viešieji darbų pirkimai. Planuojama rekonstruoti kelio Šilutė – Klaipėda ruožą nuo Tenenio upės tilto iki rekonstruoti baigiamo tilto Vilkyčiuose.

Kelio Šilutė – Žemaičių Naumiestis rekonstrukcijos darbai prasidės anksčiau – nuo vasaros. Ankstesnė žinia, kad šiemet šio kelio rekonstrukcijai neskirtas finansavimas, buvo ypač nuvylusi, nes  rekonstrukcija turėjo prasidėti dar pernai. Ant kelio jau senokai pastatyta informacinė lenta su darbų vykdytojais ir projekto įgyvendinimo datomis.

Tik apie kelio Povilai – Mingė rekonstrukciją meras negalėjo nieko naujo pasakyti. Visi prisimena, kad prieš  pat LR Seimo rinkimus tuometinis susisiekimo ministras, socialdemokratas Rimantas Sinkevičius buvo pažadėjęs, kad išspręs mingiškių ir jų svečių susisiekimo problemą. Deja, jokių dokumentų apie šio kelio rekonstrukcijos perspektyvą nėra.

Tad dėl Mingės kelio rekonstrukcijos Savivaldybės vadovams dar teks ne  kartą keliauti į Vilnių.

Dar viena džiugi žinia – apžvalgos bokštas bus

Meras V.Laurinaitis pranešė, kad apžvalgos bokštas Uostadvaryje, Kuršių marių pakrantėje, vis dėlto bus statomas. Tai jis sužinojo viename iš paskutinių susitikimų su Aplinkos ministerijos Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vadovu Albertu Stanislovaičiu. Pasak mero, A.Stanislovaitis nesako, kada bus pradėtos statybų procedūros, bet paminėjo, kad statybos bus baigtos 2019 m. kovo 1 d.

Panašią informaciją gavo ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, bendraudamas su aplinkos ministro pavaduotoju Martynu Norbutu. Pasak V.Pozingio, beliko sulaukti tik ministro parašo, ir prasidės apžvalgos bokšto statybos procedūros.

„Vasiukų projektai“

„Šilutės naujienoms“ pavyko nugirsti premjero Sauliaus Skvernelio puse lūpų ištartą frazę – „vasiukų projektai“. Taip jis neviešai apibūdino dvi mūsų kraštiečių svajones: rusniškių norą turėti Jūrų kadetų mokyklą ir Sporto komplekso statybos projektą Šilutėje, Rusnės gatvėje.

Komentuodamas šią repliką, meras V.Laurinaitis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad S.Skvernelis turėjo per mažai informacijos apie šias mūsų savivaldybės politikų svajones. Dabar, pasak V.Laurinaičio, premjeras taip nepasakytų.

V.Laurinaitis pasakojo, kad S.Skvernelis apie Šilutės Sporto komplekso statybas buvo informuotas labai paviršutiniškai. Jam buvo žinoma, kad sporto kompleksui statyti reikia per 11 mln. eurų. Premjero manymu, tokia suma yra per didelė.

V.Laurinaitis argumentavo, kad tokia kaina buvo suplanuota ne dėl Savivaldybės administracijos užgaidų. Tiesiog tuometinio aplinkos  ministro Valentino Mazuronio nurodymu, nauji vieši objektai privalėjo būti projektuojami tik A++ energijos taupymo klasės ir su geoterminio šildymo sistemomis. Šilutei tai – pertekliniai reikalavimai. Juos supaprastinus iki pakankamos A klasės, o pastato šildymą jungiant prie savivaldybės „Šilumos tinklų“ trasų, projekto kaina sumažėja net 4 mln. eurų.

Pasak mero, S.Skverneliui išdėsčius šiuos argumentus, kaip galėtų atpigti Sporto komplekso statyba, jis jau nebeneigė, kad toks projektas yra įmanomas.

Mero nuomone, jeigu Vyriausybė vėl ims svarstyti galimybę steigti Jūrų kadetų mokyklą, Šilutės savivaldybės administracija suras svaresnių argumentų, kad ji būtų steigiama Rusnėje, o ne Klaipėdoje.