Meras interpeliacijai ruošiasi Turkijoje

thumb mero komandiruote sokaŠilutės rajono savivaldybės meras Virgilijus Pozingis parodė rajono Tarybai ragus ir nuo pirmadienio darbo vietą perkėlė į saulės nutviekstą Turkiją.

Ketvirtadienį posėdyje politikams nepritarus nuo pirmadienio išleisti mero kasmetinių atostogų, jis kitą dieną pasirašė potvarkį, kuriuo pats sau leido pirmadienį išvykti į komandiruotę Konaklio savivaldybėje (Turkija).

Pasak oficialaus pranešimo, meras V.Pozingis, atsižvelgdamas į Konaklio savivaldybės mero Abdullah Sonmez kvietimą, 10 dienų dalyvaus susitikime „Bendradarbiaujančių miestų naujų projektų rengimas“. „Tikimės, kad Jūsų dalyvavimas šiame susitikime sustiprins savivaldybių draugiškus santykius“, – kvietime rašo A.Sonmez.

Stebėtina, kad kvietimą į susitikimą meras gavo jau kitą dieną po Tarybos posėdžio, kuriame paskelbta interpeliacija jam ir jo pavaduotojams Vaidui Paviloniui bei Stasei Skutulienei. Be kita ko, 15 politikų nepritarė kasmetinėms mero atostogoms, kurias jis jau buvo suplanavęs. Pasipiktinęs tokiu sprendimu, V.Pozingis posėdyje atrėžė, kad atostogauti vis vien išvyks.

Savivaldybės Tarybos sekretoriato vadovas Jonas Jaunius „Šilutės naujienoms“ sakė, kad mokesčių mokėtojams mero išvyka neturėtų kainuoti, nes potvarkyje nėra pavedimo buhalterijai apmokėti kelionės išlaidas. Paprastai išvykstant į komandiruotes išlaidos nurodomos iš anksto.

J.Jaunius negalėjo atsakyti, ar tai pirmas kartas, kuomet rajono vadovas išvyksta į komandiruotę savo lėšomis.

Ir dar stebėtina, kad meras, stiprinti savivaldybių draugiškus santykius kviestas kartu su delegacija, į kelionę išvyko vienas, be vertėjo, be jokio kito lydinčio Savivaldybės administracijos darbuotojo.

Įprasta, kad į tokias šiltas keliones vyksta nemažos Savivaldybės klerkų delegacijos. Paskutinį kartą Turkiją septynių šilutiškių delegacija lankė rugsėjį, po bendradarbiavimo sutarties pasirašymo.

Apie beveik dvi savaites truksiančius pasitarimus apie bendradarbiaujančių miestų projektų rengimą ir Šilutės mero viešnagę Konaklio savivaldybės interneto tinklalapyje informacija nepateikta nei anglų, nei turkų kalbomis. Naujausia Konaklio savivaldybės žinia pirmadienį – tik apie mero A.Sonmez apsilankymą naujai atidarytame vietos turguje.

Konakli kurortas – turistų traukos centras, nes įsikūręs tarp dviejų didelių turistinių miestų Antalijos ir Alanijos, miestui tenka 7 km pajūrio.

Savivaldybės Komunikacijos skyriaus duomenimis, 2011 m. Šilutės rajono meras į komandiruotes buvo išvykęs 6 kartus. Du kartus vyko Pruszcz Gdanski mieste (Lenkija): į Romos laikų prekybos faktorijos atidarymą ir dalyvavo projekto „Krašto paveldas- Pietų Baltijos regiono kultūrinio paveldo išsaugojimas” aptarime ir pristatyme. Vyko į Konaklio miestą aptarti ateities planus ir bendradarbiavimo galimybes tarp savivaldybių, į Kaliningradą (Rusijos Federacija) dalyvauti Lietuvos – Lenkijos – Rusijos kaimynystės bendradarbiavimo programos antroje kasmetinėje konferencijoje, į tarptautinį teminį susitikimą Ispanijoje.

2012 m. be šio vizito Turkijoje meras dar vyko į Kaliningradą, dalyvauti Lietuvos ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srities regioninės ir vietinės valdžios ilgalaikio bendradarbiavimo tarybos aštuntajame posėdyje, bei balandžio pab. – gegužės pr. į Tbilisį (Gruzija), dalyvauti Lietuvos ir Gruzijos savivaldybių forume.

Ketvirtadienį į komandiruotę Lenkijoje išvyksta ir savivaldybės mero pavaduotojas V.Pavilonis bei Tarybos narys Juozas Sauspreškis. Jie dalyvaus susitikime su projekto „Crafland“ Pietų Baltijos regiono kultūros paveldo išsaugojimo partneriais.