Meras įsitaisė specialistę ryšiams su užsieniu

savivaldybe 1Netrukus Savivaldybės administracijos 234 kabineto iškaba bus pakeista. Šiame kabinete dirbo Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Edita Šukytė, kuri iki šiol dažniausiai fotoaparatu ir plunksna registravo rajono vadovo – mero Vytauto Laurinaičio svarbiausias darbo ir susitikimų akimirkas.

Dabar šiame kabinete darbuosis ta pati E.Šukytė, tik pareigos dabar jau bus solidesnės – ji tapo vyriausiąja specialiste tarptautiniams ryšiams.

Naujas etatas mero sekretoriate papiktino opozicijos politikus, kurie Tarybos posėdyje prieštaravo betiksliam išlaidavimui.

Liberalas Jonas Jatautas sakė esąs nustebintas rajono valdžios užmoju didinti etatų skaičių ir išlaidauti. Jis pateikė pavyzdį apie savo darbą vienoje švietimo įstaigoje užsienyje: joje nebuvo tokio etato, nors toji įstaiga bendravo su keliomis dešimtimis užsienio partnerių. Įstaigos vadovas pats rašė laiškus užsienio partneriams.

Be to, J.Jatauto nuomone, vienas specialistas neatliks visų sričių vertėjo pareigų. Todėl Savivaldybės vadovams ir skyrių vedėjams reikėtų patiems mokytis susikalbėti su užsieniečiais, nes bendraujant su kitų šalių partneriais vien su vertėjų pagalba sunku pasiekti efektyvių rezultatų.

Opozicijos lyderis liberalas Algirdas Gečas irgi buvo nustebintas rajono mero V.Laurinaičio užmoju švaistyti pinigus. Jis mano, kad 12 tūkstančių eurų per metus, kurie bus sumokėti naujam etatui išlaikyti, galėtų būti panaudoti prasmingiau. A.Gečo nuomone, Šilutės savivaldybė – ne Užsienio reikalų ministerija ir neturi tiek daug reikalų su užsienio partneriais, kad specialiai tam būtų įdarbintas žmogus.

Meras V.Laurinaitis aiškino, kad lėšos nebus švaistomos, nes pasikeis tik konkretaus darbuotojo – E.Šukytės – pavaldumas. Ji iš Savivaldybės Komunikacijos skyriaus bus perkelta dirbti į mero sekretoriatą.

Opozicijos politikai mano, kad E.Šukytei išėjus dirbti į mero valdomą sekretoriatą, Komunikacijos skyriuje netrukus atsiras kitas vyriausiasis specialistas.