Meras Konaklyje nebuvo vienišas

meras konaklyje 1Šilutės savivaldybės visuomenė gali būti rami – antradienį rajono meras Virgilijus Pozingis jau grįžo iš Turkijos Konaklio savivaldybės ir pradėjo eiti pareigas.

Įvairiausiomis abejonėmis ir įtarimais apaugusią kelionę meras vadina komandiruote ir pasakoja, kad Turkijoje derino būsimus projektus.

Atidėti negalėjo

V.Pozingis „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad kelionė į Konaklį nebuvo skubota. Anot jo, jau praėjusių metų spalį, kai jis su grupe rajono politikų svečiavosi Konaklio savivaldybėje, buvo tartasi apie oficialų susitikimą dėl naujų bendradarbiavimo idėjų.

Konkretus kelionės planavimas pradėtas gegužės pradžioje, o oficialus kvietimas gautas gegužės 25-ąją, penktadienį.

Kitą darbo dieną – gegužės 28-ąją – meras leido jau Konaklyje…

V.Pozingis sakė, kad į Konaklį ketino vykti savo atostogų metu. Kelionės išlaidas jau tuomet planavo padengti iš savo asmeninių lėšų.

Pasikeitus aplinkybėms, kai rajono politikų dauguma nesutiko jo išleisti kasmetinių atostogų, pasak V.Pozingio, į iš anksto suplanuotą kelionę teko vykti įteisinus komandiruotę. V.Pozingis teigia, negalėjęs atšaukti suplanuoto susitikimo su mums draugiškos Konaklio savivaldybės meru Abdullah Sonmez.

V.Pozingio teigimu, mažiausiai penkios dienos kelionės metu buvo suplanuotos konkretiems susitikimams, diskusijoms ir konkrečių tos savivaldybės naujovių žvalgymui.

Manantiems, kad ši komandiruotė Šilutės savivaldybės biudžetui bus brangi, V.Pozingis tvirtina, kad visas komandiruotės išlaidas jis apmokėjo iš savo asmeninės sąskaitos ir neketina prašyti jų kompensuoti. Pasak mero, ir praėjusį rudenį jis, kaip ir kiti rajono politikai, kelionės išlaidas apsimokėjo pats, todėl tokios kelionės mokesčių mokėtojams nekainuoja.

Kas nuveikta?meras konaklyje

V.Pozingis pasakojo, kad kartu su Konaklio meru A.Sonmez buvo gerai įvertinta tebesitęsianti abiejų savivaldybių žmonių su negalia bendravimo laiškais programa. Todėl buvo aptartos idėjos, kaip šį bendravimą plėtoti toliau.

Svarstyta, kaip galima būtų organizuoti abiejų savivaldybių kultūros, švietimo įstaigų bei savivaldybės administracijos bendravimą ir delegacijų pasikeitimus.

Abiejų savivaldybių vadovai yra linkę manyti, kad delegacijų pasikeitimas turėtų būti ne paprastos turistinės kelionės, bet paskatinamojo pobūdžio: pavyzdžiui, moksleiviams ir darbuotojams, kurie parodo didžiausią iniciatyvą, dalyvauja projektinėje veikloje ir turi didžiausius pažangumo ar darbo rodiklius.

Kur Konaklio sėkmės paslaptis?

Meras V.Pozingis, jau ne kartą lankęsis Konaklio savivaldybėje, sakė, kad jos ūkis ir savivalda vystosi sparčiau. V.Pozingio nuomone, taip yra todėl, kad turkų savivaldos modelis – tobulesnis. Didesnė vietos verslo įmonių mokesčių dalis lieka savivaldybės biudžete, savivaldybė turi teisę pati spręsti žemės panaudojimo klausimus. Todėl savivaldybės vadovai turi didesnę įtaką verslo įmonėms, gali pareikalauti labiau prisidėti prie savivaldybės infrastruktūros gerinimo.

Turkai nėra taip lepinami socialinėmis pašalpomis. Darbingi žmonės pašalpas gauna tik du mėnesius ir per tą laiką turi susirasti pragyvenimo šaltinį.

Konaklyje vaikų skaičius sparčiai auga. Šiemet bus atidaryti net du nauji licėjai.

Kaip susišnekėjot? Kas ji?

Į komandiruotę V.Pozingis išvyko be jokios savivaldybės darbuotojų palydos. Kyla klausimas, kaip meras be vertėjų bendravo su bičiuliais turkais. Juk jo anketoje pažymėta, kad, be lietuvių kalbos, jis gerai moka tik rusų kalbą.

V.Pozingis sakė, kad bendraudamas neturėjo jokių problemų. Konaklio savivaldybės administracijoje dirba lietuvis Saulius, kuris visą komandiruotės laiką vertė pokalbius.

Šilutiškiai, apsilankę Konaklio savivaldybės interneto svetainėje, matė  mūsų rajono mero vizito nuotraukas. Daugelį suintrigavo fotografija, kur matosi, kad Konaklio mero kabinete mūsų mero pusėje sėdi elegantiška šviesiaplaukė.

V.Pozingis paklaustas, kas ji, nė kiek nesutriko. „Juk vis tiek visiems viskas aišku“, – sakė jis.

O konkretaus vardo ar pavardės nepasakė – diplomatiškai išsisuko, kad Konaklyje lankosi daug lietuvių, ir jų vardus paviešinti galėtų į susitikimą pasikvietęs Konaklio meras.