Meras liepė politikei problemas spręsti ne viešai, o jo kabinete

LaurinaitisSavivaldos politikos naujokei, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pirmininkei Sandrai Tamašauskienei savivaldybės Tarybos posėdžio metu teko išklausyti mero Vytauto Laurinaičio pamokymus, kaip reikia spręsti problemas.

V.Laurinaitis pašiepiamai ragino S.Tamašauskienę neskaitinėti savivaldybės Tarybos posėdyje pareiškimų ar prašymų, kuriuos jai įteikė pagalbos prašantys žmonės. Anot mero, rinkimai jau baigėsi ir reikia baigti politikavimą, o jeigu yra problemų, geriausia ateiti į jo kabinetą ir asmeniškai tartis.

Kodėl gi V.Laurinaitį taip suerzino viešai perskaitytas rinkėjų prašymas? Peršasi mintis, kad taip meras norėjo pademonstruoti, kas mūsų savivaldoje yra svarbiausias asmuo, galintis išspręsti iškilusias problemas.
Bet politikė sako neketinanti Tarybos posėdžiuose tik tyliai ramiai atsėdėti, kaip tai ne vienerius metus daro daugelis politikų, ir žada skelbti žmonių keliamas problemas ne mero kabinete, o viešai. „Tikiuosi, kad mūsų Savivaldybėje dar negalioja a.a. Vytauto Kernagio dainos herojaus tvarka „Kancaras viską žino, Kancaras čia karalius!“, – šypsojosi S.Tamašauskienė.

Nori atostogų kaip visoje Lietuvoje

Kelių dešimčių mokinių tėvų pasirašytą prašymą, kad rudens atostogos rajono mokyklose vyktų tuo pačiu metu kaip ir visoje Lietuvoje, o nebūtų perkeliamos savaite anksčiau, savivaldybės Tarybos posėdyje perskaičiusi konservatorių lyderė S.Tamašauskienė sakė, kad raštą perdavę tėvai prašė jį paviešinti.

Rašte primenama, kad Švietimo ir mokslo ministerijos nurodymu, mūsų šalyje mokinių rudens atostogos šiemet numatytos nuo spalio 26 iki spalio 30 dienos, tačiau mūsų rajono Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė liepos 2-ąją priėmė įsakymą, kad mūsų rajone šios atostogos bus visa savaite anksčiau – spalio 19 – 23 dienomis.

Iš anksto žinodami Lietuvoje nustatytą atostogų laiką daugelis tėvų suplanuoja atostogas kartu su vaikais, įsigyja kelionių bilietus. Tie, kas keliaus be vaikų, suderino jų priežiūrą su seneliais ar giminaičiais.

Moksleivių atostogų laiku mokiniams vyksta įvairios respublikinės ar tarptautinės stovyklos, organizuojami renginiai, į kuriuos šilutiškių vaikai dėl pakeisto atostogų laiko nuvykti jau nebegali.

Lygiai taip pat nepatogumų patiria ir Šilutės pedagogai, keičiant atostogų grafikus nukenčia jų savišvieta – jie nebegali dalyvauti atostogų metu organizuojamuose respublikiniuose mokymuose.

Prašymą pasirašiusių tėvų neįtikina Švietimo skyriaus nurodomas motyvas, esą rudens atostogų laikas keičiamas „atsižvelgiant į mokinių pavėžėjimo, maitinimo organizavimą ir šildymo sezono pradžią“, Švietimo skyriaus vedėjos patikinimai, kad paankstinus rudens atostogas sutaupoma daug lėšų. Koks tas taupymo efektas, niekas konkrečiai neskaičiuoja.

Konservatorė nori viešumo

S.Tamašauskienė, perskaičiusi tėvų prašymą dėl ankstinamų rudens atostogų, sakė visiškai jiems pritarianti ir norėtų gauti išsamų paaiškinimą, kodėl jau kelerius metus iš eilės Šilutėje yra kitaip nei visoje Lietuvoje.

Tačiau vietoje paaiškinimų ir įtikinamų argumentų jai teko išklausyti V.Laurinaičio kaltinimus dėl politikavimo ir pamokymą, kad nereikia skaityti pareiškimų, bet reikia eiti pas merą ir su juo tartis…

Toks mero išskirtinis pamokymas tikriausiai buvo skirtas ne vien S.Tamašauskienei, bet ir visiems kitiems posėdžio dalyviams: pamokymų klausėsi ne tik savivaldybės Taryba, bet ir Savivaldybės administracijos darbuotojai, ir žmonės, stebintys posėdį internetu.

„Šilutės naujienoms“ komentuodama mero priekaištus, S.Tamašauskienė sakė, kad jos nuomone, V.Laurinaitis klaidingai supranta savo pareigas. Ji įsitikinusi, kad mero pareigos V.Laurinaičiui nesuteikia „vienintelio vado“ įgaliojimų, ir tėvų pasirašytas raštas dėl mokinių atostogų turėjo būti pagarsintas visiems politikams ir administracijai, o ne įkištas į valdžios stalčių.

S.Tamašauskienė sakė puikiai žinanti, kaip reikia vykdyti savivaldybės Tarybos nario pareigas ir neketinanti baigti viešinti savivaldybės žmonių problemas, pareiškimus ar protestus. Jos nuomone, visi savivaldybės politikai turi viešai atstovauti rajono žmonėms, o ne pataikauti rajono vadovams ar savivaldybės administracijai ir prašyti asmeninių priėmimų jų kabinetuose.