Meras pakvietė kavos „Maisto banko“ ir vargstančiųjų labui

Maisto bankas_1„Kviečiu į svečius“, – tokio kvietimo sulaukti iš savivaldybės mero – dalykas ne visai įprastas. Bet kaip tik toks Šilutės savivaldybės vadovo kvietimas praėjusią savaitę buvo skirtas visiems geros valios šilutiškiams, tuo, ką turi, besidalijantiems su vargingiau gyvenančiais.

Tai buvo rajono savivaldybės vadovų reakcija į labdaringą „Maisto banko“ akciją „Kviečiu į svečius“, kurią pristatė ketvirtadienį atvykęs „Maisto banko“ Klaipėdos padalinio vadovas Raimundas Danupas.
Gaila, kad mero kvietimą išgirdo vos keletas seniūnų ir įmonių vadovų. Bet jie padarė gražią pradžią – aptarė labdaros tradicijas, išgirdo apie „Maisto banko“ savanorių darbus, o kartu ir aukojo „Maisto banko“ veiklai.

Vienas tikslų – kovoti su maisto švaistymu

Labdaros iniciatyva „Kviečiu į svečius“ – „Maisto banko“ ir kulinarės Beatos Nicholson inicijuotas 5 metus vykstantis labdaros projektas, kurio metu gero maisto mėgėjai rengia labdaringas vaišes ir renka aukas nepasiturinčiųjų maitinimui.

R.Danupas pasakojo, jog paskutinieji duomenys rodo, kad nors ekonomika Lietuvoje ir kyla, skurdo apraiškų ne tik nemažėja – jų daugėja. Skaičiuojama, kad apie 20 proc. šalies gyventojų gyvena skurde. Daugeliui žmonių reikia ir pagalbos maisto produktais, kad jie neprarastų motyvacijos gyventi.

R.Danupas pabrėžė, jog šilutiškių geranoriškumas ir dosnumas organizacijos vadovus stebina kiekvienos akcijos metu. Štai pavasarinės maisto rinkimo akcijos dienomis šilutiškiai vargstantiesiems suaukojo maisto produktų už beveik 5000 eurų.

„Maisto banko“ savanoriai kasdien iš prekybos centrų surenka vartoti dar tinkamus, bet jau besibaigiančių vartojimo terminų maisto produktus, ir perduoda nepasiturinčiaisiais besirūpinančioms organizacijoms. „Tai darome todėl, kad vienas iš mūsų tikslų yra kovoti ir su maisto švaistymu“, – sakė svečias.

Padėti galime… pasikvietę svečių

Norint atlikti šį milžinišką darbą, reikia nemažų išteklių.

„Mes – nevyriausybinė organizacija, o lėšų mums reikia atliekamo maisto surinkimui iš prekybininkų, ūkininkų, logistikos bendrovių, maisto gamintojų ir jo perdavimui nepasiturintiems. Finansinės paramos ypač reikia dengiant transporto, sandėliavimo, dalinimo patalpų išlaikymo išlaidas. Trūksta resursų, kad galėtume toliau daryti gerus darbus“, – sakė R.Danupas.

Tad jau 5 metus iš eilės kulinarė, laidų vedėja ir rašytoja Beata Nicholson drauge su „Maisto banku“ rengia projektą „Kviečiu į svečius“. Projekto esmė – žmonės raginami ruošti labdaringas vaišes ir kartu su draugais, kaimynais, kolegomis surinkti lėšų „Maisto banko“ veiklai paremti.

Surinkta parama skiriama organizuoti mažas pajamas gaunančių šeimų maitinimą, ypač – daugiavaikių, atokiai gyvenančių ar tokių, kuriose vaikus vienos augina moterys.

R.Danupas priminė B.Nicholson žodžius, jog kai rudens derlius nuimtas, o aruodai pilni gėrybių, yra didžiausios galimybės jomis pasidalinti su draugais, kolegomis ar kaimynais. Todėl visi galėtų pasikviesti svečių ir paruošti jiems vaišes: nesvarbu – gardžius pietus, sočius pusryčius, romantišką vakarienę ar triukšmingą vakarėlį.

Svarbiausia, kad tai bus galimybė ne tik pasimėgauti maistu ir pabūti kartu, bet ir drauge su svečiais paaukoti „Maisto banko“ globojamiems nepasiturintiesiems.

Kaip dalyvauti projekte „Kviečiu į svečius“? Užsiregistruokite interneto svetainėje www.kvieciuisvecius.lt, kur rasite kvietimo svečiams formą, įvairių patiekalų receptus ir praktinius patarimus rengiant vaišes. Pasikvieskite svečių, mėgaukitės vaišėmis, o pobūviui baigiantis paprašykite savo svečių paremti „Maisto banką“. Surinktus pinigus per www.aukok.lt paaukokite šiam „Maisto banko“ projektui.

Trečiadieniai kai kam tampa valgiadieniais…

Meras V.Laurinaitis pastebėjo, jog Lietuvoje vis dar yra didelis šešėlis, neapskaitomos milžiniškos pinigų sumos, tad kiek iš tikrųjų šeimos gauna pajamų, kiek yra vargstančių, ir kiek turtingų, vargu ar kas gali suskaičiuoti.

Jis taip pat priminė, kad daugybės rajoninių švenčių ir atskirų organizacijų renginių organizatoriai visada paramos kreipiasi į tuos pačius rajono verslo žmones. Tad nereikia stebėtis, kad į akciją „Kviečiu į svečius“ pas merą tądien susirinko nedidelis būrelis verslo žmonių. Jų paramą rajono bendruomenė jaučia ištisus metus.

Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis sakė, kad šis susitikimas su „Maisto banko“ atstovais – jau antras šį mėnesį. Savivaldybė siekia, kad parama maisto produktais pasiektų ne tik šilutiškius, bet ir atokių seniūnijų gyventojus.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis domėjosi, kaip atrenkami žmonės, kuriems skiriama parama. Mat kai jis pats išmaldos prašančiam žmogui pasiūlė nupirkti maisto, šis atrėžė, kad maisto nereikia – reikia pinigų…

„Maisto bankas“ atmeta žodį „privalu“ teikti paramą, ir teikia ją tik tiems, kam mato, kad išties reikia. „Mes dirbame per įvairias organizacijas, kurių vadovai pažįsta kiekvieną savo žmogų, žino ir tikslina kiekvieno situaciją.

Stengiamės dirbti tikslingai“, – sakė R.Danupas.

Anot jo, iki ašarų graudina, o kartu ir tolesniems darbams įkvepia gaunami vienišų motinų laiškai, kuriuose jos pasakoja, jog trečiadienius, kuomet jos eina paimti maisto produktų, jų vaikai vadina valgiadieniais…

Keičiasi paramos skirstymo tvarka

Tądien pasirašyta Savivaldybės ir „Maisto banko“ bendradarbiavimo sutartis. Nuo šiol paramos gavėju tampa ne tik visuomeninės organizacijos, bet ir Savivaldybė, tad tikimasi, kad pavyks lanksčiau atrinkti paramos maisto produktais gavėjus, ir parama pasieks daugiau žmonių.

Ateinantį savaitgalį – spalio 20-21 dienomis – vėl rengiama „Maisto banko“ maisto produktų rinkimo prekybos centruose akcija. O ketvirtadienį popiet Savivaldybėje vyko visų akcijos koordinatorių ir savanorių mokymai, į kuriuos suvažiavo kelios dešimtys visų paramos gavėjų atstovų.

„Tad kviečiu kavos“, – pokalbiui baigiantis ištarė meras V.Laurinaitis, ir pakvietė svečius prie čia pat, posėdžių salėje, padengto stalo. Nors vaišės buvo labai simbolinės – kava ir rusniškės Dalios Drobnienės atvežtas padėklas sumuštinukų, ne tai buvo svarbiausia. Tai išties buvo simbolinė akcijos pradžia mūsų rajone. O bendraudami susirinkusieji aukojo, kiek kas galėjo.

Šios akcijos tęsinys jau numatytas Rusnėje, tikimasi, kad neatsiliks ir kitos seniūnijos bei organizacijos.
Ir – kas žino – gal kiekvienas renginio dalyvis jį pratęs savo namuose?.. Taigi – kvieskime į svečius, svečiuokimės ir aukokime!