Meras pasimokė – Kalėdų atvirukus pirko už savo pinigus

mero atvirukai_2016Šv. Kalėdų išvakarėse bemaž 11 tūkstančių rajono gyventojų pašto dėžutėse vėl rado savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio sveikinimo atvirukus.

Mero asmeniškas linkėjimas – „Linkiu, kad šv.Kalėdų nuotaika ir buvimo kartu džiaugsmas sujungtų mus į darnią ir vieningą bendruomenę. Linksmų šv.Kalėdų ir prasmingų naujųjų 2017-ųjų metų!“ – daugeliui sukėlė džiaugsmą, bet kartu ir jau kartą svarstytą klausimą: o už kieno pinigus esame pasveikinti?

Sveikinimai prasidėjo prieš rinkimus

Lygiai prieš dvejus metus mūsų merą V.Laurinaitį, besirengiantį pirmiesiems tiesioginiams mero rinkimams, jau buvo ištikęs meilės savo bendruomenei priepuolis – tuomet V.Laurinaičio nurodymu bene pirmą kartą į kiekvieną rajono gyventojo butą ir namą buvo išsiuntinėti kalėdiniai – naujametiniai sveikinimai, o atviruką puošė tuomet „tikru meru“ vadinamo V.Laurinaičio portretas.

„Šilutės naujienos“ 2014 m. gruodžio 30 dieną publikavo straipsnį „Ačiū – esame pasveikinti už pačių mūsų pinigus“ apie mero V.Laurinaičio išskirtinį dėmesį rajono gyventojams. Skandalu virto faktas, kad už tuos atvirukus bei Savivaldybės išleistus kalendorius buvo sumokėta daugiau kaip 4 tūkstančiai eurų iš savivaldybės biudžeto.

Toks reklaminis pasitaškymas už savivaldybės pinigus tuometinės opozicijos politikų neliko nepastebėtas.

V.Laurinaičio savireklamos veiksmai buvo perduoti svarstyti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK).

VTEK sprendimas merui tuomet buvo palankus. Komisija nesiėmė vertinti, ar savivaldybės mero elgesys atitinka kitus teisės aktus, tačiau siekdama ateityje užkirsti kelią tokioms abejonėms ir galimo piktnaudžiavimo atvejams, pasiūlė Šilutės rajono savivaldybės tarybai peržiūrėti jos pačios sprendimu patvirtintas mero fondo naudojimo taisykles.

Dabar mokėjo iš savo kišenės

Šiemet visi gyventojai, gavę savivaldybės mero V.Laurinaičio kalėdinius pasveikinimus, gali nuoširdžiai džiaugtis ir nespėlioti, kiek tai atsiėjo savivaldybei. Spaudos konferencijoje rajono meras V.Laurinaitis informavo, kad už kalėdinius atvirukus, pagamintus jo asmeniniu užsakymu, pats asmeniškai sumokėjo 750 eurų.

11 tūkstančių atvirukų pagamino viena Klaipėdos miesto spaustuvė. Atvirukams panaudoti penki Šilutės meno mokyklos mokinių piešiniai – šventiniai žiemos vaizdeliai.

Šilutės paštas 11 tūkstančių atvirukų į kiekvieną pašto dėžutę išnešiojo taip pat už 750 eurų. Tuos pinigus meras irgi sumokėjo iš savo asmeninių lėšų.