Meras pralaimėjo karą prieš L.Indriušką

INDRIUSKOS ATASKAITA_AUT_1Gegužės 12 dieną įsiteisėjo Klaipėdos apygardos teismo sprendimas: Liutauras Indriuška iš Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktoriaus pareigų atleistas neteisėtai.

L.Indriuškos naudai priteista beveik 10 000 eurų: 8 334,60 Eur vidutinio darbo užmokesčio (neatskaičius mokesčių) už priverstinės pravaikštos laiką, 1 000 Eur neturtinei žalai atlyginti ir 300 Eur bylinėjimosi išlaidoms atlyginti.

Šilutės teisme teisybės nerado

L.Indriušką iš Šilutės PSPC direktoriaus pareigų 2016 metų lapkričio 14 d. savo potvarkiu atleido Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

„Šilutės naujienos“ apie V.Laurinaičio užgaidą susidoroti su jam neįtikusiu Šilutės PSPC vadovu rašė 2016 lapkričio 15 d. straipsnyje „Vos įžengęs į darbovietę, PSPC vadovas atleistas iš pareigų“.

Tuomet L.Indriuška teigė, kad meras jį atleido iš darbo tik dėl politinių sumetimų – juk nenurodė jokios priežasties.

L.Indriuškos vadovaujamas Šilutės PSPC dirbo pelningai, tačiau įstaigos vadovas nesutiko su mero V.Laurinaičio ir jo politinių bičiulių užgaida prijungti Šilutės PSPC prie Šilutės ligoninės. L.Indriuška buvo ir yra įsitikinęs, kad skirtingų lygių sveikatos priežiūros įstaigų jungimas yra neteisėtas ir neatitinka Sveikatos apsaugos ministerijos politikos.

Jau antri metai Šilutės PSPC prijungimo prie Šilutės ligoninės teisėtumo klausimas yra ginčijamas teismuose. Savivaldybės Tarybos sprendimas, numatantis šių dviejų įstaigų sujungimą, yra sustabdytas, kol ginčą išaiškins Vyriausiasis administracinis teismas.

Beje, Šilutės teisme L.Indriuškai nepavyko įrodyti, kad jis iš pareigų atleistas neteisėtai. Vasario 8 dieną Šilutės rajono apylinkės teisėjas Vaclovas Jurjonas atmetė L.Indriuškos ieškinį, kuriuo jis prašė pripažinti jo atleidimą iš PSPC direktoriaus pareigų neteisėtu.

Apie tai „Šilutės naujienos“ rašė 2017 vasario 14 dieną straipsnyje „Šilutės teismas atmetė L.Indriuškos ieškinį dėl atleidimo iš darbo“.

L.Indriuška teisybės ieškojo aukščiau – Klaipėdos apygardos teisme. Šis teismas pripažino, kad L.Indriuškos atleidimas buvo neteisėtas.

Atleido meras, nuostoliai – Šilutės PSPC

Paradoksas. Savivaldybės meras V.Laurinaitis pasinaudojo Savivaldos įstatymu jam suteikta teise atleisti savivaldybės įstaigos vadovą. Tačiau mero neteisėtai užgaidai nepavykus, finansinė našta užgriuvo Šilutės PSPC: ši įstaiga turės atlyginti L.Indriuškai už priverstinę pravaikštą, neturtinę žalą ir teismo išlaidas.
Kitaip tariant, savivaldybės mero klaida dabar sumažins Šilutės PSPC darbuotojų uždirbtą pelną dešimčia tūkstančių eurų.

Šilutės PSPC vadovo pareigas dabar laikinai einantis gydytojas Algimantas Čeponis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad jau gavo L.Indriuškos advokato raštą, kuriuo prašoma sumokėti teismo priteistas sumas. Tačiau iš Klaipėdos apygardos teismo jokie dokumentai dar neatsiųsti.

Ar priteista suma sudarys problemų Šilutės PSPC finansinei situacijai?

Pasak A.Čeponio, 2016 metais įstaiga uždirbo 26 tūkst. Eur pelno. Buvo numatyta visas lėšas skirti DOTS kabinetams (tuberkuliozės gydymo  kabinetai) įrengti. Dabar A.Čeponis kvies įstaigos gydymo tarybą, stebėtojų tarybą ir kitas institucijas pasitarti, kaip spręsti finansines problemas, nes dėl buvusio direktoriaus neteisėto atleidimo įstaiga netektų daugiau nei trečdalio pelno.

L.Indriuška tikisi, kad teismo sprendimas bus vykdomas garbingai. 
 
O meras V.Laurinaitis yra įsitikinęs, kad L.Indriuškai pinigai nebus sumokėti. Mero teigimu, nesvarbu, kad Klaipėdos apygardos teismo sprendimas įsiteisėjo, bet jau rengiamas kasacinis skundas Aukščiausiajam teismui – bus prašoma panaikinti Klaipėdos apygardos teismo sprendimą.