Meras prašė pareigūnų sunaikinti naminės „tašką“

Degtinė. / liveinternet.ru nuotr.Penktadienį aptarti praėjusių metų rezultatus susirinko Policijos komisariato pareigūnai.

Policininkų darbą vertino Klaipėdos apskrities, Šilutės r. prokuratūros atstovai, o rajono meras Virgilijus Pozingis geru išaiškinamumu besidžiaugiančių policijos atstovų paprašė… pagaliau likviduoti Šilutėje gerai žinomą naminės degtinės perpardavinėtojų „tašką“ prie parkelio.

Šilutiškius pareigūnus suglumino žinia, kad netrukus jie taps pavaldūs ne Klaipėdos apskrities vyriausiajam komisariatui (VPK), o Tauragės apskrities VPK.

Pareigūnų lieka vis mažiau

P1131501Policijos komisariato viršininkas Stasys Mickevičius kalbėjo ir apie teigiamus, ir apie neigiamus poslinkius. Lygindamas situaciją su ta, kuri buvo jam prieš 6-erius metus atėjus vadovauti komisariatui, S.Mickevičius sakė, kad tuomet pareigūnų buvo daugiau, finansavimas beveik dvigubai didesnis.

Nepaisant sudėtingesnių darbo sąlygų, nusikaltimų kasmet ištiriama vis daugiau. Tai bene geriausiai įrodo, kad dirbama gerai.

Viena skaudžiausių problemų – pareigūnų trūkumas. Tarsi būtų negana to, kad jų ir iki šiol trūko, pernai dar 8 sumažinta kriminalistų etatų. Vadinasi, belieka sudaryti sąlygas dirbti ir tobulėti jau dirbančiam jaunimui.

Vadovas dėkojo ir savo kolektyvui, ir rajono Savivaldybei, ir policijos rėmėjams bei veteranams už paramą, be kurios, anot jo, policija liktų našlaite. Jis mano, kad tokius pasiekimus pareigūnai pajėgūs išlaikyti ir šiemet, nors tai priklauso ne nuo jų vienų, bet ir nuo išorinių veiksnių.

Pernai rajone įvykdyta daugiau nei užpernai vagysčių, o išaiškinta jų didesnis procentas. „Padaugėjo plėšimų, dar nepasiekėm gerų rezultatų kovoje su narkotikų pardavinėjimu“, – sakė S.Mickevičius.

Policininkams ant galvos – nauja reorganizacija

Sunku organizuoti prevencines priemones, kai trūksta pinigų pareigūnams apmokėti už darbą. Finansavimas visai policijos sistemai, anot S.Mickevičiaus, vėl sumažintas tiek, kad reikėtų iš darbo atleisti 65 Šilutės r. PK pareigūnus, o, pavyzdžiui, tokiame komisariate kaip Skuodo – ir visus pareigūnus.

Visuomenė, komisaro nuomone, turi tai žinoti. Bet jis pažadėjo, kad vis tiek bus daroma viskas, kad pagalba žmogui būtų suteikta laiku.

Garbės policijai nedaro ir tokie dalykai, kad pernai reikėjo atlikti kelis tarnybinius patikrinimus, kad ne Šilutės, o Klaipėdos policininkai rajone aptiko kelis naminės degtinės gaminimo fabrikus, nors mūsų apylinkės inspektoriai, regis dirba kiekvieną dieną.

S.Mickevičius apgailestavo, kad nesimato galo policijos „optimizacijoms ir reorganizacijoms“. Apie paskutiniąją šilutiškius informavo svečias – Klaipėdos apskrities VPK viršininko pavaduotojas Dainius Smatavičius: netrukus Šilutės r. PK pereis Tauragės apskrities komisariato žinion, o iš tauragiškių „atimami“ jurbarkiečiai.

Atlyginimai vėl mažės
P1131498
Kasdien tyrėjams ant kulnų lipančiais pavadintų prokurorų atstovas Egidijus Pankauskas perdavė savo vadovo Rimvydo Kurpavičiaus nuomonę. Ir jis akcentavo nepakankamai efektyvų Šilutės policijos darbą su narkotikų platintojais, priminė, kad per retai bylos tiriamos suprastinta tvarka – pernai tokia tvarka teismams atiduota tik 16 baudžiamųjų bylų.

Per ilgi ikiteisminių tyrimų terminai, žemas plėšimų išaiškinamumas, neblizga, anot prokuroro, vagysčių iš butų sritis. Vagys ir toliau plėšia butus, patekdami į juos ir per rūsius, ir per balkonus, o žmonės dėl to patiria milžiniškus nuostolius.

E.Pankauskas konstatavo, kad praėjusieji metai buvo sunkūs, bet ir šie nebus lengvesni.

Pastarajai minčiai pritarė ir D.Smatavičius. Bet smagiai pajuokavo, kad jei Šilutės policija, gaudama vis mažesnį finansavimą ir turėdama vis mažiau pareigūnų, išaiškina vis daugiau nusikaltimų, vadinasi – kuo jai blogiau, tuo geriau…

Taip dirbantį kolektyvą svečias pavadino subrendusiu. Anot svečio, nėra didelė problema ir tai, kad kai kuriuos naminės fabrikėlius išaiškina iš Klaipėdos atvykę kolegos.

Bet Klaipėdos AVPK viršininko pavaduotojas nepradžiugino pranešęs, kad šiemet pareigūnų atlyginimai visoje apskrityje sumažės 4,2 proc.  

Pasižymėjimo ženklas – P.Čepauskui

D.Smatavičius pristatė ir naująjį Šilutės kriminalistų vadą – jiems jau pažįstamą Vaidą Petniūną ir išreiškė viltį, kad jis nebekartos savo pirmtakų klaidų. V.Petniūno pirmtakas Artūras Rimkus buvo atleistas iš pareigų už nepakankamą pavaldinių kontrolę. Kartu dėl netinkamo pareigų vykdymo buvo atleisti ir kriminalistai Dainius Urbonas bei Ramūnas Meškauskas.

Vyr. tyrėjui Petrui Čepauskui už gerą darbą D.Smatavičius įteikė pasižymėjimo ženklą.

Rajono meras V.Pozingis patikino, kad savivaldybė ir toliau laikysis savo įsipareigojimų, o rajono taryba niekada neatsisakys paremti viešąją tvarką saugančių angelų sargų.

Be to, meras sakė sulaukiantis pastebėjimų, kad daugiau pareigūnų visuomenė norėtų matyti kai kuriose gatvėse. Perdavė jis ir vieną tądien išgirstą prašymą – kad policija pagaliau sutvarkytų visiems gerai žinomą naminukės perpardavinėjimo „tašką“ šalia Tilžės gatvėje esančio parkelio… Šis prašymas sulaukė smagaus salėje sėdinčiųjų pagyvėjimo…

Silutes naujienu LOGO copy