Meras V. Laurinaitis apžvelgia praėjusius metus ir vardija 2022-ųjų planus ir gaires

Laiko tarpas tarp šv. Kalėdų ir Naujųjų metų yra patogus aptarti metų veiklos rezultatus, juos įvertinti ir paplanuoti ateinančiųjų metų darbus.

Savivaldybės meras V. Laurinaitis besibaigiančius metus ir įgyvendintus darbus vadina sėkmingais bei tikisi, kad ateinantieji šilutiškiams bus dar geresni.

Šilutės savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, nors šiuo metu atostogauja, nesulaužė tradicijos ir „Šilutės naujienoms“ papasakojo, kaip jis vertina praėjusius metus ir ko tikisi bei mums visiems linki ateinančiais 2022-aisiais metais.

2021-ieji kėlė rūpesčių, bet išliko sėkmingi

Pasak mero V. Laurinaičio, visus metus mokėmės gyventi Covid -19 pandemijos sąlygomis ir tuo pat metu kovojome su šia liga. Džiugu dabar pasakyti, kad savivaldybėje yra daugiau nei 23 tūkst. pasiskiepijusių asmenų, o šiuo metu sergančiųjų yra tik apie 130. Tenka apgailestauti, kad per visą pandemiją Savivaldybėje 107 žmonės nuo šio užkrato mirė.

Savivaldybės medikai, atliekantys tiek užkrato prevencijos darbus, tiek gydantys žmones, atliko ir atlieka viską, ką galėjo, kad Covid – 19 neįsigalėtų.

Kalbant apie Savivaldybėje vykdytus statybų ir renovacijų projektus, pasak V. Laurinaičio, 2021 metus galima vadinti sėkmingais. Visi projektai, kurie buvo pradėti 2019 ir 2020 metais, šiemet jau baigti arba priartėjo prie pabaigos. Nors pasikeitė LR Seimo valdžia, išrinkta nauja Vyriausybė, tačiau darbų tęstinumas Šilutėje įvyko ir nė vienas projektas nebuvo sustabdytas.

„Taigi, jau galime džiaugtis bemaž baigiamu atnaujinti Kultūros ir pramogų centru. Liko tik užbaigti dokumentų ir darbų atsiskaitymo procedūras. Atnaujintame centre bus efektyviau išnaudotos patalpos – žymiai praplėstos veiklos vietos visuomenininkams, jaunimo užimtumui“, – sako meras.
Daugiafunkcio sporto komplekso su baseinu statybos jau irgi daugiau nei įpusėjo. Statybininkai žada, kad šis kompleksas bus atidarytas kitų metų liepos mėnesį. Visus metus intensyviai vyko darbai rekonstruojant Šyšos upės pakrantę nuo Geltonojo tilto iki uosto teritorijos. Taip pat sėkmingai vyksta Šilokarčemos kvartalo aikščių rekonstrukcija. Šyšos pakrantės tvarkymas, galima sakyti, užbaigtas: įrengtas slipas, valčių prieplaukos, poilsio suolai, lauko treniruokliai.

Dėl aikštės įrengimui reikalingų skaldyto akmens trinkelių pargabenimo trikdžių suvėlavo Šilokarčemos aikštės rekonstrukcijos darbai. Todėl šios aikštės rekonstrukcija bus užbaigta iškart, kai tik pasirodys pavasario šiluma. Stadione jau baigtas futbolo aikštės dirbtinės dangos dengimas. Mieste atlikti gatvių infrastruktūros remonto darbai. „Kalbant su miestiečiais, ne vienas pastebi, kad šiemet visas Šilutės miestas tapo viena statybų aikštele. Žinoma, tai vargina, bet visi supranta, kad po tokių sunkumų miestas taps gražesnis ir patogesnis čia gyvenantiems ir juos aplankantiems svečiams“, – kalbėjo meras V. Laurinaitis.

Kokių darbų tikimasi 2022 metais

Pasak mero, Savivaldybės vadovai džiaugiasi, kad kitais metais bus nemažai projektų mūsų žemėse ir vandenyse, kuriuos įgyvendins Valstybės institucijos.

Pats pirmasis darbas, kuris turėtų būti pradėtas nedelsiant – apžvalgos bokšto statyba Uostadvaryje, ant Kuršių marių pakrantės. Šį projektą įgyvendina Aplinkos apsaugos ministerijos Saugomų teritorijų institucija. Yra sutarta, kad Šilutės savivaldybė Atmatos upėje, šalia šio apžvalgos bokšto, pastatys pontoninę prieplauką.

Darbai jau buvo pradėti šiemet, bet teko juos nutraukti, dėl žaliatakio medžių tyrinėjimo. Jeigu viskas seksis gerai, apžvalgos bokšto statyba turėtų pasibaigti 2022 metų pabaigoje.

Kitas, ne mūsų Savivaldybės lėšomis įgyvendinamas projektas – farvaterio išplėtimas nuo vandens kelio Rusnė – Nida iki Ventės rago molo. Čia farvateris jau įrengtas, tačiau jo plotis tinkamas tik kateriams. Būtent todėl Nemuno laivininkystė ketina farvaterį praplėsti, kad iki molo galėtų priplaukti vandens keltas. Nemuno laivininkystė įsigijo žemsiurbę, kuri ne tik įplauks į seklius vandenis, bet ir galės giliau sulaidoti didžiulius akmenis.

Be to, ši žemsiurbė, galimai bus naudinga sutvarkant užseklėjusį Pakalnės upės žemupį bei išplaukimą į Kuršių marias. Juolab, kad šioje vietoje baigti visi poveikio tyrimo aplinkai darbai.

„2022 metais tikrai tikimės, kad Šilutės profesinio rengimo centras pradės Kintų „Vėtrungės“ poilsio stovyklos rekonstrukcijos darbus. Džiugu tai, kad stovyklos atnaujinimui pinigai jau skirti, o suma yra net trečdaliu didesnė nei buvo planuota – 2,9 milijonai eurų. Taigi iškart po to, kai įvyks centro vadovų pasikeitimas, bus pradėti darbai, kad pavyktų bent iki metų vidurio paruošti naujos poilsio stovyklos techninį projektą. Viso projekto statybos pabaiga turėtų būti iki 2024 metų“, – pasakojo V. Laurinaitis.

Pasak mero, iki kitų metų vasaros pradžios Automobilių kelių direkcija rekonstruos kelio į Rusnę dalį nuo Šilutės ligoninės iki Prezidento K. Griniaus tilto. Šis kelias bus su dviračių taku. Šio projekto įgyvendinimo metu numatyta atlikti darbus, dėl kurių atsirastų prie tilto sumontuotas dviračių takas, o kelio pradžioje planuojama rekonstruoti požeminį taką, vedantį į būsimo daugiafunkcio sporto komplekso su baseinu aikštelę.

Kitais metais Šilutės savivaldybės administracijos irgi laukia svarbūs darbai. Reikia paruošti dokumentus ateinančiam 2023 – 2030 metų Europos Sąjungos finansavimo periodui. Yra planų, kaip tobulinti Rusnės pakrantės laivybą, tvarkyti Kuršių marių pakrantę nuo Kintų paplūdimio iki žvejų uosto. Planuojama marių pakrantę pritaikyti vandens sporto atrakcijų mėgėjams.

Meras tikisi, kad visi suplanuoti darbai bus pradėti ir įgyvendinti. Todėl jis kviečia visą bendruomenę ir politikus nusiteikti geranoriškai ir su šventiška, pakilia nuotaika pasinerti į darbus.

Komercijos direktorius, korespondentas