Meras V.Laurinaitis: „Stipri koalicija – geri rezultatai“

MEROPenktą mėnesį rajono mero pareigas einantis partijos Tvarka ir teisingumas Šilutės skyriaus lyderis Vytautas Laurinaitis jau  savaitę gali atsikvėpti po opozicijos bandymo atleisti jį iš pareigų. Pasak V.Laurinaičio, tai buvo valdančiosios koalicijos stiprybės išbandymas.

Jis teigia, kad koaliciją sugriauti užsimota būtent tuomet, kai Šilutės savivaldybė pagaliau išjudinta iš sąstingio ir pasiekti konkretūs rezultatai, siekiant kuo labiau išnaudoti atsivėrusias ES 2014 – 2020 m finansavimo periodo ir Valstybės investicijų fondo galimybes.

Pradėti statyti kelių milijonų vertės objektai: Vydūno gimnazijos sporto salės ir Rusnės žvejų ir mažųjų laivų prieplaukos Pakalnės upėje statybos. Joms gauta daugiau nei po 6 mln. litų.

Padėti pagrindai finansavimui gauti

Pasak V.Laurinaičio, valdančiosios koalicijos politinė taryba, kurios sudėtyje, be mero, yra partijos Tvarka ir teisingumas atstovas Vaidas Pavilonis, socialdemokratai Alfonsas Vanagas ir Sigitas Šeputis, Liberalų frakcijos nariai Algirdas Gečas ir Edvardas Vitkauskas bei rajono politikė Daiva Žebelienė, per penkis mėnesius sugebėjo mobilizuoti visas valdančiosios koalicijos pajėgas.

Pasistūmėjo darbai, kurie Savivaldybės vadovybės stalčiuose buvo užsigulėję nemažiau nei septynerius metus. Sena svajonė Šilutėje turėti Sporto ir pramogų kompleksą tik dabar įgauna konkrečius kontūrus – centro statybos finansavimui paraiška įregistruota Sporto departamente, vyksta priešprojektiniai darbai.

Darbo grupė, kuriai vadovauja mero pavaduotojas Algirdas Balčytis, derina būsimo sporto centro su vandens baseinu planavimą kartu su rajono sporto organizatoriais ir projektuotojais.

Sporto centro svarbą Šilutei supranta ir pritaria mūsų krašte rinkti Seimo nariai Artūras Skardžius ir Kęstas Komskis. Tikimasi komplekto statybai gauti nemažiau nei 20 mln. Lt finansavimą.

Penkerius metus vyko diskusijos dėl Jūrų kadetų mokyklos steigimo Rusnėje, kurią apsiimtų finansuoti Švietimo ir mokslo bei Vidaus reikalų ministerijos. Dabartinei Savivaldybės vadovybei per trumpą laiką pavyko baigti diskusijas ir parengti visus būtinus Savivaldybės ir minėtų ministerijų dokumentus bei sprendimus dėl Kadetų mokyklos steigimo. 2015 metų valstybės biudžete jau bus suplanuotos lėšos, kad nuo 2015 metų rugsėjo pirmosios Kadetų mokykla pradėtų veiklą.

Atidarius Jūrų kadetų mokyklą, Rusnėje apsigyventų apie 250 vaikų iš visos Lietuvos. Tai gerokai pakeis Rusnės miestelio gyvenimą. Atsiras mažiausiai 50 naujų darbo vietų naujoje mokykloje bei papildomos verslo galimybės kaimo turizmo sodyboms, kad priimtų kadetus lankančius tėvelius ir giminaičius.

Išaugus mokinių skaičiui, Rusnės pagrindinė mokykla, be abejonės, bus reorganizuota į gimnaziją ir atsiras daugiau darbo pedagogams.

Dar vienas svarbus darbas: mero sudarytos darbo grupės jau baigia nustatyti gaires, kokie Šilutės miesto infrastruktūros gerinimo darbai būtų atlikti Šilutės senamiestyje, centrinėje Lietuvininkų gatvėje bei šalia Šilutės stadiono.

Šilutės savivaldybę ir kitas 24 Lietuvos savivaldybes Vidaus reikalų ministerija yra pripažinusi tikslinėmis teritorijomis, ir Šilutei skyrė 24 mln. litų infrastruktūros gerinimo projektams finansuoti. Lėšos skirtos tam, kad Šilutė taptų turizmo traukos centru, atsirastų daugiau darbo vietų, padidėtų čia gyvenančių žmonių saugumas ir rastųsi didesnė motyvacija likti gimtinėje.

Šalia tikslinės teritorijos gerinimo projektų puikiai lipdosi ir kiti projektai, padėsiantys išspręsti įsisenėjusias Šilutės problemas. Jau kitais metais bus gautas finansavimas Šilutės kultūros ir pramogų centrui rekonstruoti – 3,4 mln. litų iš Kultūros ministerijos biudžeto. Dar 1 mln. Lt bus investuota į H.Šojaus dvaro teritorijoje esančių socialinių būstų pastatų rekonstrukcijas, patalpas pritaikant nebrangiam viešbučiui, bei į kiemo teritorijoje esančio rūsio rekonstrukciją.

Be to, Klaipėdos regioninės plėtros tarybos posėdyje, kuris įvyko lapkričio 17 dieną Nidoje, nutarta tris Šilutės savivaldybės gyvenvietes – Rusnę, Švėkšną ir Žemaičių Naumiestį – pripažinti regiono tikslinėmis teritorijomis. Kitais metais bus gautas finansavimas tų gyvenviečių infrastruktūrai gerinti: Rusnei – 2,2 mln. litų, Švėkšnai – 4,1 mln. litų ir Žemaičių Naumiesčiui – 3,8 mln. litų.

Savivaldai reikia stabilumo

Rajono meras V.Laurinaitis, kalbėdamas apie valdančiosios koalicijos ir Savivaldybės administracijos pasiekimus naujiems investiciniams projektams įgyvendinti, kalbėjo ir apie tai, kokią didelę reikšmę turi savivaldybės valdžios stabilumas ir sumanymų tęstinumas. „Bemaž ketverius metus Šilutės savivaldybė visai Lietuvai buvome pavyzdys kaip neturėtų būti – keturi valdžios perversmai per vieną kadenciją“, – apgailestavo meras.

„Akivaizdu, kad Seimo priimtas įstatymas dėl tiesioginių mero rinkimų atsirado pačiu laiku, mes mero institucijai suteikiami stabilūs įgaliojimai ir jį nušalinti nuo pareigų bus galima tik teismo sprendimu. Todėl tikėtina, kad Savivaldybės taryboje politikai daugiau energijos skirs konstruktyviam darbui, o ne valdžios perversmams“, – tikisi V.Laurinaitis.