Mero Š.Laužiko interpeliacijos diena – trečiadienis

interpeliacijaVakar, birželio 25 dieną, neįvyko opozicijos inicijuotas neeilinis Savivaldybės tarybos posėdis, kuriame turėjo būti atstatydinami savivaldybės vadovai: meras Šarūnas Laužikas, vicemeras Virgilijus Pozingis, Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Budrikis ir jo pavaduotoja Alina Overlingaitė.

Opozicija sutiko priimti Š.Laužiko pasiūlytą kitą „žaidimo” variantą: posėdį dėl interpeliacijos surengti liepos 2 dieną, o darbinį posėdį, kuriame svarstys per 20 klausimų, – liepos 3 dieną.

Birželio 25 dienos posėdžio dienotvarkę (apie rajono vadovų atleidimą iš pareigų)  prieš savaitę buvo paskelbusi rajono opozicija, kurios lyderis – Liberalų frakcijos narys Arvydas Jakas.

Tačiau tuoj pat meras Š.Laužikas paskelbė kitą posėdžio datą: Savivaldybės interneto tinklalapyje pastebtame savo potvarkyje nurodė, jog neeilinis posėdis dėl rajono vadovų interpeliacijos vyks liepos 2 dieną.

Opozicija apie naują posėdžio datą sužinojo tik šios savaitės pradžioje.

Opozicijos politikai formaliai galėjo neatšaukti savo paskelbtos interpeliacijos datos ir valdančiosios daugumos nebeturinčius vadovus atstatydinti birželio 25 d. posėdyje, tačiau jie nesusigundė tokia galimybe, nes nusprendė nebesuteikti Š.Laužikui preteksto ginčą dėl valdžios perkelti į teismo sales.

Opozicija atšaukė savo paskirtą interpeliacijos datą ir nutarė neeilinį posėdį rengti tą dieną, kurią pasirinko meras.

Jokių argumentų, kodėl Š.Laužikas pakeitė atstatydinimo datą iš birželio 25 dieną, kaip norėjo opozicija, į liepos 2 dieną niekas nežino.

Viešoje erdvėje sklando tik viena prielaida, jog Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos Šilutės skyriaus visuotiniame susirinkime, kuris įvyks birželio 28 dieną, Š.Laužikas nori dalyvauti kaip rajono meras, o ne kaip eilinis rajono politikas.