Mero Š.Laužiko stiprybė virto agonija

mero interpeliacijaŠiandien rajono mero sprendimu šauktas neeilinis Savivadybės tarybos posėdis „Dėl rajono mero Š.Laužiko atstatydinimo iš pareigų“ taip ir neįvyko. Valandą prieš posėdį Savivaldybės tarybos nariai gavo trumpasias žinutes, kad posėdis atšaukiamas.

Šiandien buvo paskutinė – 20-oji – diena, kai pagal Reglamentą merui privalu surengti posėdį dėl interpeliacijos. Akivaizdu, kad Šarūnas Laužikas nusprendė nesilaikyti įstatymo.

Opozicijos politikai nepaisė žinutės ir suėjo pasitarti, ką daryti toliau.

Iš to, kokie politikai susirinko pasitarti, jau dabar galima spręsti, kad Savivaldybės taryboje užgimė nauja valdančioji dauguma, kuri yra užsimojusi pasidalinti valdžios postus – jau ketvirtą kartą šios kadencijos metu.

Buvusią Savivaldybės tarybos politikų mažumą papildė partijos Tvarka ir teisingumas politikai Gintaras Bružas, Vaidas Pavilonis ir galimai laisvoji politikė Stasė Skutulienė. Būtent jie šiuo metu gali nulemti Šarūno Laužiko valdžios pabaigą.

Dalis politikų norėjo pradėti posėdį ir atstatydinti rajono merą Š.Laužiką iš pareigų jam net nedalyvaujant posėdyje. Tačiau susirinkime dalyvavusi LR Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš išaiškino, kad tuomet šis posėdis ir jo sprendimai bus pripažinti neteisėtais.

Ji pripažino, kad rajono meras Š.Laužikas pažeidė Savivaldybės tarybos Reglamentą, per 20 dienų nuo interpeliacijos paskelbimo nesušaukęs Tarybos posėdžio. Tačiau ji pažymėjo, kad jo sprendimas atšaukti paskelbtą posėdį yra jo kompetencijoje.

Politikai išsiaiškino, kad rajono mero Š.Laužiko valdžios agonija, jeigu jis pats nenuspręs atsistatydinti anksčiau, dar gali užsitęsti keliolika dienų.

Šiandien pat trečdalis Savivaldybės tarybos narių merui Š.Laužikui įteikė naują reikalavimą sušaukti Savivaldybės tarybos posėdį dėl mero atstatydinimo iš pareigų. Jei meras tokio posėdžio nesušauks per dvi savaites, tokį posėdžio sušaukimą dar kartą gali inicijuoti trečdalis rajono Tarybos narių. Tuomet posėdis būtų sušauktas po trijų dienų. Tokią prievartinę neeilinio posėdžio sušaukimo procedūrą numato Savivaldos įstatymas.

Tarybos narys Vytautas Laurinaitis „Šilutės naujienoms“ kalbėjo, kad ryte, prieš dar  neatšauktą neeilinį posėdį, grupė politikų aplankė rajono merą jo kabinete ir pasiūlė garbingai, be jokio interpeliacijos svarstymo, atsistatydinti iš pareigų. Tačiau Š.Laužikas nesutiko. Jis pareiškė, kad tokį pasiūlymą svarstytų nebent kitą savaitę.