Merui tinka balsų klastotojų nusikalstama kompanija…

rinkimai laurinaitis seputis pavilonisKetveriems metams rajono meru išrinktas „tvarkietis“ Vytautas Laurinaitis linkęs užmerkti akis prieš juodąsias rinkimų technologijas ir į būsimą valdančiąją koaliciją pasikviesti rinkėjų balsų klastojimu įtariamus socialdemokratus. Tokio Šilutės „tvarkiečių“ sprendimo meras kol kas nepaneigė.

Tuo tarpu įtakingas „tvarkiečių“ atstovas Seime Remigijus Žemaitaitis viešai per televizijos laidą teigė, kad balsus kalstojusiems Šilutės socialdemokratams gresia 4-5 metai nelaisvės, o nesąžiningai gautus mandatus iš jų reikėtų atimti.

Negana to, net vienas iš socialdemokratų lyderių, Seimo narys Algirdas Sysas, kitaip nei V.Laurinaitis, neketina glaistyti gėdingos situacijos ginti Šilutės socialdemokratų mundurų: „Taip, Šilutės socdemai prisidirbo“, – teigė jis laidoje „Sąmokslo teorija“ ir mano, kad kaltininkai turi neišvengti bausmės.

Meras kaltina žiniasklaidą

Visa Šilutės krašto visuomenė nekantriai laukia Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo dėl savivaldos rinkimų rezultatų Šilutės savivaldybėje.

Net penkios savivaldybės rinkimuose dalyvavusios partijos ir visuomeninis rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią“ apskundė Apygardos rinkimų komisijos pirmininko, socialdemokrato Arvydo Gorodecko veiklą. VRK deleguoti atstovai ir apygardos komisijų nariai perskaičiavo įtarimus sukėlusių apylinkių rinkimų medžiagos maišus ir nustatė galimai klastotus socialdemokratų politikų naudai biuletenius, pradingusius specialaus išankstinio balsavimo vokų ženklus bei kitą rinkimams naudojamą medžiagą.   Rajono žiniasklaidai rajono meras V.Laurinaitis ir toliau tvirtina, kad tai tiktai apygardos komisijos darbo trūkumas, dėl kurio esą rinkimų rezultatai neturėtų būti pripažinti negaliojančiais, juolab dabar kai jau baigėsi antrasis turas. Priešingu atveju savo teises į rajono valdžios skeptrą Šilutės „tvarkiečiai“ gintų teisme.

Kalbėdamas apie galimą balsavimo rezultatų klastojimą, V.Laurinaitis teigė šioje istorijoje neįžvelgiantis jokios Šilutės socialdemokratų kaltės. Esą nebent tik tiek, kad rinkimų apygardos komisijos pirmininkas Arvydas Gorodeckas, kuriam tenka atsakomybė dėl visos komisijos darbo, priklauso tai partijai. O visa kita esą greičiau tėra spaudos atstovų noras kažką daugiau įžvelgti… Todėl jis ir toliau nematantis jokios priežasties nesudaryti su socdemais naujos rajono valdančiosios koalicijos.

Klastotojams gresia belangė 

Visai kitaip įvykius Šilutės rinkimų komisijoje vertina Socialdemokratų ir partijos Tvarka ir teisingumas lyderiai, parlamentarai – Seimo pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas ir Seimo Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas, mūsų žemietis Remigijus Žemaitaitis.

„Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Samokslo teorija“ trečiadienį A.Sysas pripažino, kad yra socialdemokratų kaltės Šilutėje klastojant rinkėjų balsus, todėl, jo nuomone, teisėsauga turi nustatyti kaltininkus ir įvertinti jų veiksmus, o VRK turi apsispręsti dėl rinkimų rezultatų teisėtumo.

Dar griežčiau situaciją vertino R.Žemaitaitis. Teisininko išsilavinimą ir praktiką turintis parlamentaras kalbėjo, kad komisijų nustatyti pažeidimai (rinkimų metu buvo perklijuojami išankstinio balsavimo biuleteniai, pradanginti pašto ženklai ir rasta neregistruotos rinkimų medžiagos) rodo, jog Šilutėje veikė nusikalstama grupė, ir turėtų būti pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo dokumentų klastojimo, dėl rinkimų rezultatų klastojimo ir bandymo daryti valstybės tarnautojui įtaką.

Pasak R.Žemaitaičio, visiems balsavimo biuleteniuose vienoda rašysena pažymėtiems socialdemokratų politikams Nr.1 – (LSDP skyriaus pirmininkas Sigitas Šeputis), Nr.2 – (Algis Bekeris), Nr.7 – (Alfonsas Vanagas), Nr.9 (Aldona Andžiulienė) Nr.12 – (Antanas Martinkus) ir apygardos komisijos pirmininkui A.Gorodeckui turėtų būti pareikšti įtarimai dėl dalyvavimo nusikalstamoje grupėje.

Jo manymu, dėl tokio nusikaltimo socialdemokratams gresia nuo 4 iki 5 metų nelaisvės.

R.Žemaitaičio nuomone, VRK besąlygiškai turėtų panaikinti socialdemokratų klastotuose rinkimų biuleteniuose pažymėtų politikų mandatus ir į jų vietą turėtų ateiti sąžiningai rinkimuose dalyvavę kiti socialdemokratų sąrašo politikai. Be to, pasak R.Žemaitaičio, socialdemokratų išankstinio balsavimo rezultatas – per 600 balsų – irgi turėtų būti panaikintas, o balsai perskaičiuoti kitų partijų naudai.

Pasak R.Žemaitaičio, taip būtų pamokyti nesąžiningais metodais savivaldybės mandatų siekiantys politikai, bet nereikėtų rengti savivaldos rinkimų iš naujo.

A.Bekeriui nereikia sutepto mandato

„Šilutės naujienoms“ vakar, kai buvo rengiamas straipsnis, nepavyko susisiekti nei su meru V.Laurinaičiu, nei su Šilutės socialdemokratų skyriaus pirmininku, Savivaldybės administracijos direktoriumi Sigitu Šepučiu.

Į klausimus atsakė socialdemokratų sąraše 2-uoju numeriu įrašytas politikas, verslininkas A.Bekeris, kuris beje, vadovavo socialdemokratų partijos rinkimų štabui Šilutėje.

A.Bekeris sakė, kad jam metamus įtarimus, jog jis yra galimai nusikalstamos grupės narys, prisidėjęs prie rinkimų rezultatų klastojimo, vertina kaip absoliučią nesamonę. Jis teigia niekieno neprašęs klastoti biuletenius ir jį reitinguoti sąraše. Ir niekaip kitaip neprisidėjęs prie rinkimų rezultatų klastojimo.

A.Bekeris sakė esąs nusivylęs kažkieno naudotais nešvariais rinkimų kovos metodais ir yra apsisprendęs atsisakyti savivaldybės tarybos nario mandato net ir tuo atveju, jeigu VRK nuspręstų patvirtinti savivaldos rinkimų rezultatus.

O jeigu VRK nuspręs, kad Šilutėje savivaldos rinkimai turi būti surengti iš naujo, A.Bekeris nebesiruošia pretenduoti į savivaldybės Tarybą ir nebesutiks būti skyriaus rinkimų štabo vadovu.

Sėkmingą verslą sukūręs A.Bekeris sakė nė nesitikėjęs, kad rinkimuose patirs tiek purvo ir intrigų, todėl jam nereikalingas suteptas mandatas.

Naujausia bloga žinia

Kovo 19 d., atsižvelgus į Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus, visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ ir Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyriaus bendrą kovo 9 d. pareiškimą, ir gavus papildomos informacijos iš LR Vyriausiosios rinkimų komisijos apie savivaldos rinkimų procedūrų pažeidimus Šilutės rajono rinkimų komisijoje, Šilutės prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal BK 175 str. „Rinkimų ar referendumo dokumento sunaikinimas, sugadinimas, pagrobimas arba slėpimas“.

Tyrimą pavesta atlikti Šilutės rajono policijos komisariatui.

Dėl rinkimų dokumento sunaikinimo, sugadinimo, pagrobimo arba slėpimo gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 5 metų.