Merui V.Laurinaičiui prireikė atpirkimo ožkos?

KONFERENCIJAIstorija apie ištaškytus 15 tūkst. Lt kalėdiniams sveikinimams rajono gyventojams, savivaldybės įstaigų ir įmonių vadovams, savivaldybės administracijos ir seniūnijų darbuotojų kalendoriams bei įvairių paslėptos korupcijos prielaidų sukėlę valdžios vakarėliai su kviestiniais žemdirbiais, verslininkais, savivaldybės įstaigų ir įmonių vadovais bei daugiavaikėmis šeimomis jau galėjo pasibaigti.

Juolab kad specialioje opozicijos lyderio Šarūno Laužiko spaudos konferencijoje buvo pažadėta savivaldybės vadovo veiksmų teisėtumą išsiaiškinti Vyriausiojoje tarnybinės etikos komisijoje, Vyriausiojoje rinkimų komisijoje bei savivaldybės Tarybos Kontrolės komitete.

Bet rajono meras Vytautas Laurinaitis, pasitelkęs į kompaniją  administracijos direktorių Sigitą Šeputį, surengė dar vieną spaudos konferenciją ir žiniasklaidininkams primygtinai tvirtino, jog jis nieko nepažeidė. Spaudos konferencijoje meras dar kartą perskaitė paaiškinimus dėl kalėdinių sveikinimų, nors jie jau buvo išspausdinti visuose rajono leidiniuose.

Gal geriau meras tos spaudos konferencijos būtų ir nedaręs, nes po jos kilo tik dar daugiau prielaidų, kad ne viskas sveikinimų istorijoje buvo skaidru ir teisėta.

Rėmėjų neišdavė

Rajono vadovai taip ir liko ištikimi paslaptingiems vakarėlių ir mero sveikinimų išnešiojimo sąskaitas apmokėjusiems rėmėjams. Kad ir kiek žiniasklaidininkai stengėsi, rėmėjų pavardžių jie neišdavė.

Negelbėjo net mestos prielaidos, kad gal tas sąskaitas apmokėjo įmonių vadovai, kurie vėliau laimės viešuosius Savivaldybės darbų ar paslaugų pirkimus. O gal tai padėkos valdžiai už jau laimėtus darbus?

Vienaip ar kitaip besvarstytum, jei savivaldybės vadovų vakarėlių sąskaitas apmoka rėmėjas, kyla įtarimas, jog už viso to gali slypėti tam tikri interesai su korupcijos šešėliu.

Žiniasklaidai liko tik viena viltis, jog paslaptinguosius rėmėjus išaiškins savivaldybės Tarybos Kontrolės komitetas ar Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

Vakarėlis taps tradicinis

Kalbėdamas apie Ūkininkams surengtą padėkos vakarą Žemaičių Naumiesčio kavinėje, V.Laurinaitis tikino, jog Savivaldybės vadovai į jį buvo pakviesti kaip svečiai. Kad vakarėlio organizatorė buvo Škininkų sąjungos narė, Katyčių seniūnė Juzefa Tamavičienė. Meras sakė, kad šiame vakarėlyje savivaldybės vadovai turėjo gerą progą pasveikinti pažangiausius ūkininkus, kurie įvertinti diplomais ne tik mūsų rajone, bet ir Lietuvoje.

Meras tiki, kad toks savivaldybės vadovybės susitikimas su ūkininkais prieš Šv.Kalėdas bus ne vienkartinis, o bus  rengiamas kasmet.

Teigdamas, jog ne jis šio renginio organizatorius, V.Laurinaitis sakė negalintis paskelbti, kas apmokėjo vakarėlio organizavimo išlaidas.

Demaskuojantys klausimai, arba kam reikalinga „atpirkimo ožka“?

„Šilutės naujienų“ netenkino aptakūs rajono vadovo V.Laurinaičio pasakojimai apie vakarėlį su ūkininkais Žemaičių Naumiestyje. Juolab kad redakcija turi daugiau informacijos apie jo organizavimą,  nei apie tai norėjo papasakoti meras.
„Šilutės naujienos“ klausė, ar rajono meras žino, kaip ir kieno vardu buvo sukviesti parinkti rajono ūkininkai į vakarėlį Žemaičių Naumiestyje?
Nuo tiesaus klausimo meras nedrįso išsisukti. Jis patvirtino, kad kvietimai į susitikimą buvo surašyti jo, kaip savivaldybės mero, vardu ir patvirtinti jo asmeniniu parašu.

„Šilutės naujienos“ klausė, ar tiesa, kad vakarėlis su ūkininkais buvo surengtas kavinėje, kurią valdo rajono mero V.Laurinaičio brolio šeima? Ir šį klausimą rajono meras  patvirtino teiginiu „Taip“.
„Šilutės naujienos“ klausė, ar rajono meras, teigdamas, kad ūkininkų vakarėlį organizavo ūkininkė, Katyčių seniūnė J.Tamavičienė, jos nepavertė „atpirkimo ožka“, kad galėtų nuslėpti galimai neteisėtas rinkiminės kampanijos vaišes. Juk tiek pats meras, tiek savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis yra pretendentai į rajono merus ir dviejų rinkiminių sąrašų lyderiai?

Šis klausimas sukėlė laviną savivaldybės vadovo paaiškinimų apie nekaltumą ir jo, kaip rajono vadovo, pareigą rodyti dėmesį visiems rajono žmonėms. Tačiau šventės ir sveikinimų maratonas baigėsi, padėkos vakarų nebebus, todėl nebekils pagrindo kaltinti valdžią rinkiminiais pasirodymais.

Sarkastiškas klausimas, „o kaip bus parodytas rajono mero dėmesys valstybės gelbėtojams sausio 13 dieną, įsimylėjėliams vasario 14 dieną, valstybės patriotams vasario 16 dieną ir t.t iki pat savivaldos rinkimų Kovo 1 dieną, taip ir liko neatsakytas.