Metai „Šilutės šeimų klube“ – nuo koliažo pamokėlių iki labdaringų akcijų

seimu klubo gimtadienio svente„Šilutės šeimų klubas“ – puikus pavyzdys, kaip niekieno neverčiami žmonės, vedami bendruomeniškumo jausmo, buriasi ir daro gerus darbus. Jie ne prašo, o padeda, nesiskundžia, o šypsosi.

„Dalijasi žmonės ne tik pinigais, savo keptais tortais, vežimėliais, bet ir savo darbu, laiku“, – „Šilutės naujienoms“ pasakojo Vilija Liatukienė – šio klubo įkūrėja, idėjų generatorė, verslininkė ir trijų vaikų mama.

Liepos viduryje suėjo metai, kai „Šilutės šeimų klubas“ išsikraustė iš internetinės erdvės ir įgavo juridinį statusą bei patalpas Kultūros ir pramogų centre.
V.Liatukienė „Šilutės naujienų“ skaitytojams pasakoja apie per metus nuveiktus darbus, kuriuos kuklindamasi vadina „dideliais mažais darbais“.

Nesitikėjo tiek narių

Seimu klubas Rusnes seimynojeMaždaug prieš 3 metus Vilija „Facebook’e“ įkūrė „Šilutės mamyčių virtualų klubą“.

Ji, kaip ir daugelis mažus vaikus auginančių tėvų, turėjo sukaupusi išaugtų drabužėlių, nebenaudojamos vaikiškos technikos bei kitų daiktų. Draugiškai susibūrusių šilutiškių mamų rate Vilija tikėjosi vaikiškus daiktus greičiau parduoti ar padovanoti.

Moteris nesitikėjo, kad narių skaičius šioje grupėje ims augti kaip ant mielių: nuo kelių šimtų įkūrimo pradžioje iki beveik 6500 dabar.

Šilutiškės iki šiol virtualiame klube perka, parduoda, dovanoja, klausia, ieško ar tiesiog išsako savo nuomonę įvairiais klausimais. Naujienos čia sklinda itin greitai.

Vilija sako niekada nebuvusi abejinga prašantiems pagalbos, o įkūrus internetinį klubą su pagalbos prašymais žmonės ėmė kreiptis vis dažniau. Virtualus klubas tapo įrankiu greičiau surinkti labdarą, kartu veikia kaip informacinis stendas.

Moteris ne kartą yra važiavusi per darbovietes, namus ir rinkusi labdarai skirtus daiktus. „Galbūt todėl daug kas galvoja, kad esu socialinė darbuotoja“, – šypsosi V.Liatukienė.

Geras geru

„Mūsų veikla yra „dideli maži darbai“. Galbūt kažkam jie atrodo maži, o kažkam yra išties svarbūs“, – apie pagrindinę savo laisvalaikio veiklą pasakoja moteris.

Vilija džiaugiasi, kad įkūrus klubą ir anksčiau vykdyta labdaringa veikla tapo legali. Klubo narėms ji pateikia ataskaitas, kad šios matytų, kur išleidžiami pinigai.

Vilija dėkinga Šilutės kultūros ir pramogų centrui, kuris „Šeimų klubui“ skyrė patalpas: „Gera, kad yra vieta, kur gali sukviesti susirinkimą, susiburti, pavakaroti“.

Reikalui esant Pramogų centras paskolina ir stalų, kėdžių, indų. Į klubo veiklą geranoriškai žvelgia ir kitos miesto įmonės. Štai per „Šilutės šeimų klubo“ gimtadienio šventę Hugo Šojaus konferencijų centras leido naudotis elektra. Atrodo, tai smulkmenos, bet jos reiškia daug.

„Mums visi geranoriškai padeda. Tokiu būdu tarsi vykdome mainų programą: geras – geru. Bendruomeniškumo jausmas mus apjungia“, – sako V.Liatukienė.

Klubo narės prie „Šilutės šeimų klubo“ veiklos prisideda įvairiai. Yra tokių narių, į kurias visada gali kreiptis pagalbos ir jos neatsakys. Yra tokių moterų, kurios sumokėjo nario mokestį, bet veikloje nedalyvauja ir tokiu būdu remia klubą. Kitos – visai neįstojusios, bet visą laiką pagalbą siūlo, į klubo sąskaitą perveda pinigų.

Kai kurios moterys į klubo veiklą įtraukė ir savo vyrus. Žiūrėk, vienas kažką sumeistrauja, antras tą tempia, trečias balionus kažkur veža. Vilija juokauja, kad jie kartais net patys to nežinodami dalyvauja klubo veikloje.

„Šilutės šeimų klubas“ daug bendrauja ir su Savivaldybės Socialinės paramos skyriumi. Socialinės darbuotojos įkyriai neprašo, tačiau kartais užsimena, kam reikėtų pagalbos.

Dovanoja ne tik daiktus – ir gerumą

seimu klubo velykine girliandaPrie didžiausių per metus atliktų darbų Vilija priskiria klubo indėlį į labdaros žygį „Emiliuko kovai su vėžiu“, kurį organizavo tauragiškis Saulius Bagdonas.
„Svarbiausias mūsų prisidėjimas prie šio žygio buvo dalyvių sutikimas: pastatėm didžiulę palapinę, gaminom maistą, rūpinomės gėrimais, saldumynais, organizavom aukcioną (suaukoti pinigai perduoti Emiliuko šeimai), koncertu. Padėjo daugybė žmonių, įmonių, organizacijų“,  – pasakojo Vilija.

Klubo moterys dažnai lanko Saugų vaikų globos namų gyventojus, džiaugiasi su jais praleistu laiku. Smagus buvo vilnietės Viktorijos Grajauskienės labdaros fondo organizuotas cepelinų balius, kai vienos klubo moterys rūpinosi produktais, kitos važiavo padėti jų gaminti.

„Ten dirba fantastiškas direktorius Eugenijus Judeikis ir visas jo kolektyvas, kuriems šie vaikai yra lyg savi. Labai gera su jais“, – sako pašnekovė.

Su Rusnėje įsikūrusia Saugų vaikų globos namų šeimyna klubo narės praleido kalėdinį vakarą ir išpildė vaikų svajones, nuvežė dovanų. Per Kalėdas geradarės nepamiršo Šilutės vaikų dienos centro, ten surengė šventinį vakarą. Moterys pildė mažųjų svajones – dovanos jiems atkeliavo net iš užsienio, o atsidėkodami vaikai paruošė koncertuką.

Neseniai „Šeimų klubas“ padėjo išsipildyti dar vienai vaikų svajonei – jie norėjo nuplaukti į Nidą. Moterys paskatino vaikus savo darbu prisidėti prie šios kelionės: vaikai tvarkė senąsias Rusnės kapinaites, o vėliau išplaukė į Nidą.

Žiemą moterys dalyvavo ir H.Šojaus muziejaus vykdytoje eglučių alėjos akcijoje – puošė savo klubo kalėdinę eglę, mezgė mažutes vilnones kojinytes, gamino nykštukus. Į šiuos eglutės papuošimus sudėta širdžių šiluma neliko nepastebėta – „Šeimų klubo“ eglė įvertinta pirmąja vieta.

Klubo narės dalyvavo labdaros akcijoje „Šiltos Kalėdos“. Iš pradžių jos gvildeno mintį socialinės rizikos šeimų vaikams padovanoti po porą šiltų kojinių, bet viskas išsirutuliojo į daugybę dovanų (lėlės, drabužiai, kanceliarinės ir higienos prekės, saldumynai). Moterys yra dėkingos visiems dovanojusiems žmonėms, įmonėms.

Žiemos vakarais klubo narės renkasi į patalpas Šilutės kultūros ir pramogų centre ir kartu kuria, mokosi. Jos gamino velykines girliandas, dalyvavo prancūzų kalbos pamokėlėje (ją vedė Vida Lebedeva), su floriste Sonata Jokubauskiene gamino koliažus, dalyvavo eterinių aliejų pristatymo vakare, siuvimo pamokoje su Lina Račkauskaite. Tai tik keletas iš daugybės smagių užsiėmimų.

Kartu su Šilutės seniūnijos socialinėmis darbuotojomis klubas vykdė paramos Vaikų dienos centrui akciją, kurią organizavo Sonata Sabaitienė. Motinos dienos proga jos puošė mamas, prie šios akcijos prisidėjo manikiūrininkės, vizažistės, kirpėjos, dovanų skyrė įmonės.

Vasarą klubo narės susitiko su garsia Lietuvos pedagoge dr. Austėja Landsbergiene, kurią į Šilutę pakvietė klubo narė Sandra Tamašauskienė.

Dėkoja gimtadienio šventės rėmėjams

Liepos 14 dieną įvykusią klubo mažų, bet svarbių darbų vainikavimo šventę – metukų gimtadienį – tiesiog užpylė lietus. Bet Vilija džiaugiasi, kad nemažai žmonių atėjo pabūti kartu.

„Niekad nenustosiu dėkoti visiems ir kiekvienam, kurie prisideda prie mūsų. Už gimtadienio šventę ypatingai noriu padėkoti Valdui ir Vainorai Lacko, kūrybos namams „Idėja“, už didžiausią pagalbą mano visoms moterims, visiems koncertuotojams“, – sako V.Liatukienė.

Prasidėję nauji mokslo metai „Šilutės šeimų klubui“ pažėrė naujų labdaros idėjų. Moterys surinko nemažai mokyklinių prekių ir išdalins jas nepasiturinčių šeimų vaikams.