Metalo vagys dvejus metus turės mokytis doro gyvenimo

MetalasŠių metų rugpjūtį prieš teismą stojo metalo vagys R.G. ir G.L. Jų byloje minimas V.L. teisiamas atskirai. Pasipinigauti sumanę vyrai iš P.M. ūkinio pastato pavogė įvairaus metalo už 872 eurus.

„Metalistai“ turės pusiau atlyginti nukentėjusiajam padarytą žalą.  Bausmes teismas atidėjo dvejiems metams, per kuriuos vagišiams teks mokytis doro gyvenimo pagrindų: dirbti arba registruotis Darbo biržoje, neišeiti iš namų nuo 23 val. iki 6 val. ir be leidimo neišvykti toli nuo namų.

Baudžiamoji byla prasidėjo tada, kai vieną sausio naktį teisiamieji išlaužė ūkinio pastato duris ir iš jo pavogė armatūros, dvi metalines sijas, penkis metalinius vamzdžius, metalinius stelažus bei dvejas metalines akėčias.

Dalį metalo jie pardavė supirktuvėje, kitą metalą supjaustė ir pardavė pažįstamam M.L. Už vogtą metalą gautus pinigus pasidalijo tarpusavyje.

V.L. šioje byloje buvo apklaustas kaip įtariamasis. Jis kartu su R.G. ir G.L. iš kaimyno P.M. ūkinio pastato pavogė metalą, tačiau jis bus teisiamas atskiroje byloje.

P.M. sausio viduryje pamatė, kad išlaužta jo pastato metalinė spyna ir pavogta 1 tona naujos statybinės armatūros kiti metaliniai daiktai. Viso pavogto turto vertė – 872 Eur. Apie vagystę vyras iškart pranešė policijai.

Apvogtą pastatą apžiūrėjo pareigūnai, matėsi, kad apgadintos medinės ūkinio pastato durys, durų staktoje yra skylė.
Vagys buvo netrukus sučiupti ir stojo prieš teismą.

Teisme jie pasakojo, kad stengėsi kuo greičiau pavogtą metalą paversti pinigais ir į savo nešvarius darbelius įtraukė dar grupelę apie vagystę nieko neįtariančių vyrų.

Metalines sijas už kiek daugiau nei 10 eurų metalo supirktuvėje savo vardu pardavė R.G., kitą metalą nusprendė supjaustyti. Neturėdami savų įrankių, jie į pagalbą pasitelkė draugus ir artimuosius – V.L. pjovimo įrankį pasiskolino iš R.G. brolio G. Jis nežinojo, kam buvo reikalingas kampinis šlifuoklis, neįtarė, kad V.L. su pasiskolintu įrankiu pjaustys pavogtą metalą.

Vėliau V.L. savo draugo M. paprašė, kad šis automobiliu nuvežtų supjaustytą metalą į metalo laužo supirktuvę Šilutėje. Bet tąkart metalo supirktuvė nebedirbo.

Draugui M. metalas atrodė kokybiškas, todėl jis pats pasisiūlė iš V. jį nupirkti ir sumokėjo 30 Eur. Kad šis metalas yra pavogtas, tuomet jis nežinojo.

Vagių aukai P.M. buvo grąžinta dalis stelažų, 100 kg armatūros ir du metaliniai vamzdžiai, todėl padaryta turtinė žala sumažėjo iki 788 eurų.

Teismas nusprendė R.G. ir G.L. skirti po dvejus metus kalėjimo, bet bausmės vykdymą atidėti dvejiems metams. Taip pat jie per tris mėnesius po nuosprendžio įsiteisėjimo dienos turės atlyginti turtinę 788 Eur žalą nukentėjusiajam P.M.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.