Metas atkreipti dėmesį į paukščių gripą

pievos apsemtos pauksciai mildos bVMVT Šilutės VMVT informuoja, kad atėjus pavasariui būtina neužmiršti paukščių gripo ligos.

Pasaulyje sparčiai plinta paukščių gripas, kuris 2015 m. kovo mėnesio antrą savaitę pasireiškė Korėjoje, Didžiojoje Britanijoje, Olandijoje, Vengrijoje, Vietname.

Mūsų rajonas patenka į didesnės rizikos zoną, nes yra didžiajame paukščių migracijos kelyje. Tad dabar, kai paukščiai grįžta iš šiltųjų kraštų, kur žiemojo, ypač svarbu imtis apsaugos priemonių.

Šilutės VMVT specialistai kasmet pagal sudarytą metinį planą vykdo paukščių gripo stebėseną, imdami mėginius laboratoriniams tyrimams.

Paukščių gripas – tai greitai plintanti užkrečiama paukščių liga, kuria serga naminiai ir laukiniai paukščiai. Naminiai paukščiai labai imlūs paukščių gripui.

Kiekvienas paukščių laikytojas kasdien turėtų atkreipti dėmesį į paukščių būklę. Paukščių gripu užsikrėtę paukščiai nustoja lesti, gerti, sunkiai kvėpuoja, pamėlsta paukščių skiauterės, barzdelės, patinsta galvos ir kaklo audiniai, atsiranda kraujosrūvos odoje ir gleivinėse. Paukščiai gaišta. Nuo ligos gali nugaišti iki 100% visų ūkyje laikomų paukščių.

Kiekvienas laikytojas vištų, ančių, kalakutų, žąsų ir kt. naminių paukščių privalo apsaugoti savo auginamus paukščius ir pašarus nuo tiesioginio kontakto su laukiniais paukščiais, turi laikytis biosaugos reikalavimų:  nesilankyti paukštynuose, paukščių skerdyklose, vengti sąlyčio su naminių ar laukinių paukščių ekskrementais.

Pastebėjus keistą gyvūnų elgesį prašome nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją ar Šilutės valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, Ramučių g. 14, Šilutė, tel. (8 441) 62287.

Primename, kad atėjus pavasariui suintensyvėja prekyba paukščiais turguose. Norint prekiauti paukščiais, būtina gauti leidimą iš Šilutės Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos.

Šiuo metu mūsų tarnyba dar nėra išdavusi nei vieno leidimo prekybai gyvais paukščiais turguose, todėl tokia prekyba yra draudžiama. Prekiautojai, pažeidę šiuos reikalavimus, atsakys Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.