Metas atsinaujinimui: kaip išrinkti tinkamus batus vaikui?

Pirmieji vaiko žingsniai atneša didžiulį džiaugsmą, bet ir tam tikrus iššūkius.

Mažylis pradeda tapti savarankiškesniu, o tai reiškia, jog jo smalsumas užims viršų, todėl norisi apeiti kuo įmanoma daugiau. Tam, kad užtikrinti vaikučio kokybiškus pirmuosius žingsnius, tėveliams atsiranda nemažas darbas, kurio tikslas atrasti tinkamus batukus.

Po truputį

Šiuolaikinėje rinkoje gausu vaikams batukų. Net ir naujagimiams, kurie dar net nevaikšto. Tiesa, šie batai skirti tikrai ne vaikščiojimui, o labiau papuošimui, nes jie yra pagaminti iš plonos medžiagos, kuri atlieka kojinės funkciją.

Dažniausiai vaikučiai pradeda stovėti ant kojų apie 10 – 12 mėnesius, o prisilaikydami už tvirtų daiktų ar tėvelių rankų, gali žengti net ir tam tikrą skaičių žingsnių. Savarankiškai vaikščioti vaikai pradeda sulaukę pirmųjų metų (arba šiek tiek vėliau). Nors ir pamačius šį veiksmą, užsinorima nupuošti savo vaiką gražiausiai batukais, vis dėlto reikėtų palaukti. Pirmuosius batukus reikėtų įsigyti tik tada, kai vaikas užtikrintai galės vaikščioti. Kol dar jis tik mokosi, užteks ir kojinyčių ar pėdkelnių. Įvairiaspalvės berniukiškos ar mergaitiškos pėdkelnės gali būti žymiai smagesnės ir patogesnės nei sukaustymo suteikianti avalynė!

Ką rinktis: ortopedinius ar paprastus batus?

Prieš pirmųjų batukų pirkimą rekomenduojama apsilankyti pas ortopedą. Jis apžiūrės vaikučio pėdutes, įvertins jo stovėseną, gebėjimą vaikščioti ir nuspręs, ar jam reikalinga ortopedinė avalynė. Jeigu jokių bėdų nėra, tuomet geriausiai būtų rinktis kuo lengvesne, minkštesne ir stabilesne avalyne. Na, o jeigu gydytojas nuspręs, kad jūsų vaikui reikalinga ortopedinė avalynė, tuomet reikės ieškoti tokios, kuri yra su aukštesniu užkulniu arba su supinatoriumi.

Vaikai dažnai, kur kliūva, todėl geriausiai pirkti batukus, kurie būtų be pakulnio ir neslystų. Avalynė gali būti šiek tiek su paaukštintu užkulniu (šis prilaiko čiurnos sąnarį). Priekis turėtų būti 0,5 – 1 centimetru ilgesnis nei pati vaiko pėda, nes ėjimo metu ši šiek tiek slankiojasi. Jeigu batukai bus per maži, vaikas gali riesti pirštukus, o tai sukelia netaisyklingą pėdos statymą bei laikyseną.

Kaip sužinoti tikslų batų dydį?

Geriausiai vaiko batų dydį galite sužinoti specializuotoje vaikų prekių parduotuvėje, kurioje yra tam tikrų būdų, kaip išrinkti tinkamus batukus. Rekomenduojama vaikui batus rinkti pirmoje dienos pusėje, nes vakare gali būti kojyčių patinimų. Taip pat atsižvelkite ir į tos dienos vaiko nuotaiką – jeigu jis nuolat urzgės ir muistysis, bus sunku išmatuoti pėdučių dydį.

Didžiausia klaida yra ta, kai tėvai vaiko pėdą sulygina su bato padu, taip manydami, jog galės atrasti tinkamus batukus. Tokiu būdu neišmatuosite, nes avalynės vidus visada būna mažesnis už išorę! Netinkamas būdas ir tas, kai užkišamas pirštas už kulnų, juk vaikas kojų pirštukus gali užriesti ir tokiu atveju įsigysite mažus batukus!