Metė gerus darbus ir pradėjo verslą

asmeninio archyvo nuotrJau savaitė, kaip naujai atsidariusiame žaidimų kambaryje laksto vaikai, o juos bestebėdamos mamos gurkšnoja gardžią kavą. Atrodo, kad tokia idilė neturėtų nieko stebinti, tačiau nuostabą kelią ne pasirinkta verslo kryptis, o vieta – Šilutė.

Tačiau visas abejones dėl regioninio verslo perspektyvų linkusi išsklaidyti vaikų žaidimo kambario idėjos bendraautorė Grita Bakutė. Ji džiaugiasi, kad kartu su drauge Rasma Šiaulytyte bei judviejų vyrais bebūnant prie jūros sugalvotas verslo planas sėkmingai vykdomas ir „Kukulis“ nesiskundžia lankytojų skaičiumi.

mete kukulisAtidarymą šventė praėjus vos porai mėnesių nuo idėjos sumanymo

„Kartą važiuodamos prie jūros paklausėme viena kitos, ką kuri žada daryti po motinystės atostogų. Abiems mums jos turėjo baigtis balandį. Mano sūnui Anuprui balandžio trečią suėjo du metukai, o Rasmos dukrai Ulai jie sukaks balandžio dvidešimt ketvirtą. Prieš tai abi dirbome žinomose įmonėse Klaipėdoje, turėjome vadovaujančias pareigas, tačiau nusprendėme ten nebegrįžti ir pasirinkti tą sritį, kurioje smagiai praleidome laiką – vaiko auginimą, į ką įeina ir priežiūra bei lavinimas“, – pasakojo G. Bakutė.

Tuomet kartu su Rasma jos pradėjo ieškoti patalpų verslo realizavimui. Nors abi draugės gyvena netoli Priekulės, nusprendė verslą steigti Šilutėje.

„Dairėmės, tyrinėjome rinką ir radome laisvą nišą būtent Šilutėje. Kitą dieną jau turėjome patalpas, jas radome praėjus mėnesiui nuo idėjos sumanymo ir neprabėgus dar mėnesiui jau šventėme atidarymą“, – pasakojo moteris.

Ji džiaugėsi, kad kuriant verslą neteko susidurti su praktiškai jokiais sunkumais. Tereikėjo palaukti, kol „suvaikščios“ dokumentai ir įvykdyti tam tikrus reikalavimus.

mete vietaNorėjo jaukios aplinkos

„Mus labai palaikė Šilutės valstybinės įstaigos. Vietiniams tai buvo naujiena, nes dažniausiai Šilutėje steigiamos drabužių parduotuvės. Nebuvo sunku ir rasti patalpas, tiesiog ėjome pėstute per Šilutę ir radome patį geriausią sprendimą. Įrengti jas taip pat nebuvo sunku – labai daug padėjo mūsų vyrai bei draugai. Vieni piešė, kiti darė dekoracijas, treti maketavo reklamą, o pažįstama fotografė įamžino atidarymo šventę. Džiaugiuosi, kad sulaukėme labai didelio palaikymo“, – nuostabos lengvai susiklosčiusia verslo pradžia neslėpė idėjos bendraautorė Rasma Šiaulytė.

Pasak jos, ne visuomet kurdamas verslą dideliame mieste turėsi didžiausią paklausą. Nes dažnai kiekviename prekybos centre yra po vaikų žaidimų kambarį. Tiesa, dažnai juose siūlomas užimtumas tėvus nuvilia.

„Mes norėjome jaukumo, bendravimo. Pačios dirbame šiame centre todėl buvo svarbu atvirai kalbėtis su mamomis, suprasti jų poreikį ir tokią vietą įkurti kaip bendrą sprendimą, kur ne tik vaikai būtų užimami, bet ir tėveliai, ir seneliai galėtų ramiai praleisti laiką gurkšnodami skanią kavą“, – patikino G. Bakutė.

Tad ir šiuo metu į „Kukulį“ galima užsukti ir norintiems atšvęsti gimtadienį bei pabūti kartu su vaikais. Ateityje planuojama ir spausti šviežias sultis, pardavinėti ledus, kviesti į pamokėles bei įvairius kursus.

„Kol kas dirbame tik savaitę, tad sėdėti tikrai nėra kada. Sutinkame atėjusius vaikus, dėliojame ateities planus. Jaučiama, kad paklausa šiuo metu yra labai didelė, nes tokia vieta yra naujovė Šilutėje“, – džiaugėsi R. Šiaulytė.