Metų analizė: internautai ištroškę švenčių ir gerų naujienų

facebook naujas„Šilutės naujienos“ augina savo gerbėjų srautus internete. Per metus svetainėje silutesnaujienos.lt  „užaugo“ 95 028 unikalių (nuolat apsilankančių) skaitytojų, o tinklapyje facebook.com/silutes.naujienos per metus „patinka“ paspaudė dar 1 417 lankytojų ir čia turime jau 6 211 gerbėjų.

Naujieji ir jau senesnieji gerbėjai nesnaudžia – dalijasi mūsų paskelbtomis žiniomis, parodydami jas savo draugams ir taip mūsų rajono aktualijas pamato daugiau nei 20 000 žmonių. O kur dar, kažką įdomaus pamačius, ir pokalbiai tarpusavyje prasideda: „Matei, „Šilutės naujienos“ facebook’e paskelbė, kad…?“.

Facebook valdo moterys!

Svetainės ir facebook puslapio metinės analizės rodo, kad frazę „silutesnaujienos.lt“ savo internetinėje naršyklėje dažniau suveda vyrai – taigi interneto svetainėje lankosi 54,15 proc. vyrų ir 45,85 proc. moterų. Tačiau nuo Šilutės naujienų moterys neatsilieka – jos lyderiauja sekdamos facebook’e skelbiamus straipsnius, nuotraukas – šiame socialiniame tinkle sukurtame puslapyje facebook.com/silutes.naujienos apsilanko 66 proc. moterų ir 33 proc. vyrų.

Nuo 2013 metų sausio 1 dienos skaityti naujienas svetainėje priviliojome 95 028 unikalius lankytojus ir jų turime jau 244 042. Iš viso interneto platybėse beklaidžiodami į mūsų svetainę per metus užsuko 570 811 lankytojų.

Gerbėjų skaičius nenustoja augti ir facebook tinklapyje – čia per metus padaugėjo 1 417 lankytojų ir šiuo metu naujienas „kremta“ 6 211 žmonės, kurių dauguma – 18-24 metų amžiaus.

Daugiau nei 2000 šių gerbėjų savo gyvenamąją vietą nurodė Šilutę, kiti – iš Alytaus, Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, keli šimtai – iš Anglijos, Airijos, Vokietijos, Norvegijos, JAV, Švedijos, Danijos.

Paskaityti žinių apie Pamario kraštą užsuka ir pavieniai lankytojai iš Turkmėnistano, Meksikos, Jamaikos, Maldyvų.

Ir džiaugiasi šventėmis, ir liūdi kartu

Silutesnaujienos.lt gegužės 20 dieną pritraukė 12 865 skaitytojus. Visi jie skaitė apie pirmojo Šilutėje 3D piešinio autoriui gresiančius nemalonumus su policija. Tai ir yra populiariausias metų straipsnis svetainėje.
11 108 unikalūs lankytojai neleidžia užmigti „Renginių gido“ skilčiai – peržiūri ją domėdamiesi, koks kultūrinis gyvenimas verda Šilutėje.

Facebook’e populiariausia – tai, apie ką nereikia daug skaityti: nuotraukos, vaizdo įrašai. Štai gruodį paskelbtą vaizdo įrašą, kaip šilutiškiai skaičiuoja nuo 10 iki 1 ir įžiebiama miesto eglė, peržiūrėjo net 21 800 žmonių.

Rodos, kalėdinių grožybių šilutiškiai buvo ištroškę – pirmosios mieste papuoštos eglės, kurią padabino „Šilutės baldai“, nuotrauką peržiūrėjo 17 800 žmonių.

4 900 gerbėjų žvilgtelėjo į nuotraukų albumą, kaip kalėdiškai pasipuošė Šilutės parduotuvės.

Sukrečia internautus liūdnos žinios – 5 100 jų perskaitė apie Brazilijoje žuvusį kraštietį. 4 700 lankytojų apgailestavo dėl Rusnėje uždarytos valgyklos, o 4 800 jų gyrė, kokia skani buvo produkcija Šilutėje mėsos krautuvėlėje, ir gailėjosi, kad ji veikė nelegaliai ir buvo uždaryta.

Šilokarčemos kvartalo urbanistinėmis ateities idėjomis domėjosi 4 700 lankytojų.

Įvairių švenčių albumai taip pat pateko į populiariausiųjų naujienų sąrašą, jų vaizdus peržvelgė daugiau nei 5000 lankytojų: Žuvienė; moliūgų – žibintų įžiebimas Švėkšnoje; grožio salono „Kleopatra“ jubiliejus ar įvairūs rudeniniai skaitytojų atsiųsti vaizdai.