Metų bibliotekininkės vardas – už viduje šviečiančias 1000 saulių

metu bibliotekininkeŠiemet kaip niekad ilgai paslaptyje laikytas geriausios Pamario krašto bibliotekininkės vardas, kaip jau tapo įprasta, buvo ištartas baigiantis Nacionalinei bibliotekų savaitei. Tačiau į šventę bibliotekoje susirinkę svečiai sužinojo ne tik tai, kad geriausios 2011 m. Pamario bibliotekininkės titulas suteiktas Sandrai JABLONSKIENEI.

Visų antakiai šoktelėjo aukštyn, o lūpos kryptelėjo lankeliu, kai iš save trečiojo amžiaus atstove ir Pamario krašto bendruomenių išrinktąja titulavusios senjoros lūpų išgirdo, kad 2012 m., pasirodo, yra paskelbti staigaus senėjimo metais…

Pamario išrinktosios išmintis

Vos tik prasidėjo šventinis renginys ir jo vedėja pranešė, kad šiandien bus pasidžiaugta daugelio krašto bibliotekininkų nuopelnais bei pasiekimais, lyg į rampomis apšviestą teatro sceną, į priekį staiga prasibrovė žvaigžde labai norinti būti Pamario išrinktoji. Lyg niekur nieko, visiems pranešė, kad irgi atvyko vesti renginio, ir puolė daryti tvarką. Pamačiusi, kad garbiausias Šilutės ponas – meras Virgilijus Pozingis, UAB „Šilutės polderiai“ vadovas Arūnas Jagminas ir miesto seniūnas Raimundas Steponkus kažodėl neturi taurių, staigiai išsprendė šį klausimą ir visus susirinkusius naminiu sūriu pavaišino.

Išgirdusi vedėjos raginimą nenukrypti į šoną ir imtis darbų, Pamario išrinktoji ne juokais pasipiktino. „Į kokį šoną? Gyvenime į šoną… Dėl kelio iš takelio – niekuomet!“,  – paskelbė griežtą verdiktą. Tačiau greitai nusiramino, nes galėjo pasigirti, kad visos nusipelniusios bibliotekininkės bus papuoštos medaliais, kuriuos šiaip gali teikti tik Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tiesa, trečiojo amžiaus atstovė dėl to bėdos nematė. Anot jos, reikia gerai mokėti dvi kompiuterines funkcijas – „copy“ ir „paste“.

Darbuotojams – nuoširdus įvertinimas

Teikiant medalius pasidžiaugta bibliotekininkėmis Elena Dragūniene, Nijole Rimkiene, Marina Lodusova, Žaneta Jokužyte, Virginija Veiveriene ir Virginija Degutiene – už Pamario krašto ir bibliotekos garsinimą kuriant gyvąją krašto enciklopediją „Graži tu mano“ bei už pasiektus puikius rezultatus konkurse „Žinių meistras“.
metu bibliotekininke 2
Už puikų pasirodymą „Šeimų kovų“ viktorinoje apdovanota bibliotekininkė Birutė Lukavičienė. Prieš ketverius metus, startavus projektui „Bibliotekos pažangai“, įgyvendinant kampaniją „Saugus ir draugiškas internetas“ bibliotekose geriausiai pasirodė viešosios bibliotekos Vaikų skyrius ir Vainuto filialas. Medaliai įteikti Liudmilai Nausėdienei ir Bronei Paldauskienei.

Už bibliotekos ir bendruomenės pristatymą internete skaitmeninių priemonių pagalba bendruomeniškiausiomis bibliotekomis išrinktos Vilkyčių, Juknaičių ir Kintų. Pastarosios bendruomenės pristatymas buvo atrinktas tarp 15 geriausių visoje Lietuvoje.

Už tai padėkota Romai Mačiulaitienei, Nijolei Justienei, Palmyrai Jančauskienei ir Diletai Daujotienei.

„Langas į ateitį“ visoje Lietuvoje vykdė projektą „Lietuvos e-piliečiui – paslaugos internete“. Už skaitmeninio raštingumo ir naudojimosi elektroninėmis paslaugomis žinių suteikimą gyventojams padėkota Daivai Milkerienei ir Auksei Čėsnienei.

Geriausiais e-mokytojais tapo Onutė Miliauskienė, Danutė Litvinienė, Vida Paldauskienė ir Sandra Jablonskienė.

Bendruomenių išrinktoji labai susidomėjo, kas gi vis dėlto yra tie e-piliečiai – ežiai piliečiai, erodai? Tačiau sužinojusi, kad jie – kompiuterio galimybes išmanantys žmonės, puolė girtis ir savo pasiekimais technologijų srityje.

„Tai jie – kaip ir aš, „hakeriai“. Iš pradžių sėdėdavau prie rozetkos ir laukdavau, kol man elektroninis laiškas ateis. Dabar žinau, kad reikia prie kompiuterio sėdėti. Dar žinau, kad klaidas reikia taisyti ne ant ekrano markeriu, o su pelyte dirbti. Dar esu užsiregistravusi veidų knygoje, „faceboke“, – gyrėsi ji.

O apdovanojimai tęsėsi toliau. Projekto „Bibliotekos pažangai“ metu buvo sukurtas filmas „1 000 galimybių“. Padėkota jame nusifilmavusiai Šylių bibliotekininkei Vidai Mišeikienei. Už puikų vertėjavimą ir komunikavimą su užsienio kolegomis įvertinta Dalia Pupšytė, o už ypatingą talentą į elektroninę erdvę suvedant knygas ir dokumentus – Dalia Freitakaitė. Nepamiršta ir pagrindinė projekto vedlė Laima Dumšienė bei jos palaikymo komanda – Vita Gerulienė, Aldona Norbutienė, Nijolė Budreckienė, Danutė Šernienė.

Pasak Pamario bendruomenių išrinktosios, didelį vaidmenį atliko ir automatizacijos inžinierius Vaidas Muliarčikas, kuris, pasirodo, ne tik technika rūpinasi, bet senjoros duomenimis, ir visų filialų metu bibliotekininke 1bibliotekininkes instaliavo.

Direktorei – spaudos nuotakos titulas

Kas dėjosi toliau, sunku net apsakyti. Pamario senjora išsitraukė Damoklo kardą, kuriuo sumosavusi pranešė, kad virš bibliotekininkų galvų visus metus lyg šis kardas kabojo viešosios bibliotekos direktorė Dalia Užpelkienė. Ir tik jos dėka dėl nenutrūkstamo bendravimo su žiniasklaida Šilutės bibliotekai buvo suteiktas viešiausios bibliotekos titulas. Ta proga senjora direktorės pečius apsiautė iš laikraščio lapų suklijuota skraiste ligi pat žemės ir paskelbė, kad prieš visus stovi spaudos nuotaka.

Tačiau kažkodėl direktorei teko savo batelius šonan mesti ir nebe į tokius gražius, jau visai nudrengtus koją kišti. Jais, kaip gyvu priekaištu, buvo pamosuota merui V.Pozingiui. Pasirodo, dar praėjusiais metais jis buvo pažadėjęs, kad nudriskus šiems bateliams, bibliotekai atiteks ir greta stovintis pastatas. Kad meras šio pažado nepamirštų, jam įteikti marškinėliai su priminimu.

Dar vienos, netikėtos dovanos ir vėl sulaukė bibliotekos direktorė. Marijus Budraitis, išsigandęs, kad jo geriausia draugė pastaruoju metu su teisinėmis problemomis susiduria, įteikė D.Užpelkienei baudžiamąjį kodeksą.

Gyrė nominantės savybes

Atėjus metui paskelbti geriausio 2011 m. bibliotekininko vardą, Pamario išrinktoji pasipustė padus. Informacijos skyriaus vedėjai L.Dumšienei perskaičius geriausio bibliotekininko vardo suteikimo protokolo išrašą, į salę žengė Informacijos skyriaus vyr. bibliotekininkė, asociacijos Šilutės rajono bibliotekininkų draugijos pirmininkė, Lietuvos bibliotekininkų draugijos Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Jablonskienė. Garbingas titulas jai suteiktas už inovatyvių technologijų taikymą šiuolaikinei bibliotekai ir kintančiai bendruomenės vartotojų gyvensenai bei poreikiams, už kūrybiškas iniciatyvas įgyvendinant netikėčiausias idėjas Lietuvos bibliotekininkų bendruomenėse. Pasipylė sveikinimai.

„Sandra 10 metų darbuodamasi bibliotekoje suspėjo karjerą padaryti, laimėjimų pasiekti ir mūsų vardą papuošti. Ji yra toks žmogus, šalia kurio visuomet šilta. Kaip įstaigos direktorė labai didžiuojuosi Sandra, kad ji pagaliau tapo pačių pačiausia. Ilgą laiką kartu brandinome mintį, kartu su Sandra ėjome šio apdovanojimo link, o dabar visi šildomės tavo šlovės spinduliuose“, – gražių žodžių metų bibliotekininkei negailėjo D.Užpelkienė.

„Beveik kartu atėjome į darbus. Aš – į savivaldybę, Jūs – į biblioteką. Ir sekasi mums neblogai“, – pokštavo meras V.Pozingis. Jis metų bibliotekininkei įteikė padėkos raštą.

Išklausiusi kolegių pagyras už jos viduje šviečiančias saules, Šilutės, Rusnės, Saugų seniūnų, kultūros specialistų ir kitų sveikinimų, S.Jablonskienė ir pati tarė padėkos žodį.

„Šito momento – man suteikto žodžio, labiausiai bijojau. Nemėgstu gyvenime visko, kas yra rimta. Esu dėkinga visiems, kas su manimi buvo, dirbo. Nes be šitų visų žmonių, nebūčiau tokia, kokia esu“, – kuklinosi geriausia 2011 m. Pamario krašto bibliotekininkė.

spaudos remimo fondas Projektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.