Metų palydos Balčiuose – su nauja poilsio aikštele

IMG 0816Vainuto seniūnijos Balčių kaimo žmonės rinkosi prie savo bendruomenės namų – čia atidaryta poilsio aikštelė, kuri įrengta vykdant projektą „Poilsio aikštelė visai šeimai“. Projektą finansavo Žemės ūkio ministerija, jam įgyvendinti buvo gauta 25 tūkstančiai litų.

Į poilsio aikštelės atidarymą susirinkę balčiškiai džiaugėsi, kad dabar turi ne tik bendruomenės namus, bet ir patrauklią vietą greta jų, kur galės susiburti, praleisti laisvą pavakarę, pabendrauti su savo atžalomis ir kaimynais.

Ta proga surengtoje vakaronėje pagerbti labiausiai bendruomenei nusipelnę žmonės, jiems įteiktos pirmininkės Kristinos Užpelkienės padėkos ir dovanėlės.

Supdamiesi prisimins banguojantį gyvenimą

Balčių kaimo bendruomenė „Kivylių žiburiai“ gyvuoja nuo 2009 metų ir per tą laiką parengė ir įgyvendino jau penktą projektą. Šiuo metu bendruomenėje yra 25 nariai, 7 iš jų – tarybos nariai.
„Kad vaikai supdamiesi augtų aukštyn, kad tėvai atėję prisimintų savo jaunystę, vyrai pasuptų žmonas, ir abu kartu pasisuptų. Juk gyvenimas eina, banguoja, o sūpynės tai lyg linguojantis gyvenimas. Juk kartais tenka nusileisti pakopa žemyn, o vėliau ir vėl atsiranda galimybė pakilti…“, – tokiais žodžiais aikštelės atidarymą pradėjusi bendruomenės „Kivylių žiburiai“ pirmininkė K.Užpelkienė pasakė, ko gero, svarbiausius jau įgyvendinto projekto tikslus.

Kaip tik tokios mintys, pasak K.Užpelkienės, ir buvo akstinas bendruomenės nariams rengti projektą. „Norėjome puošti, praturtinti savo aplinką, sukurti joje grožio bei poilsio oazę“, – sako balčiškiai.IMG 0845

Parengti projektą pavasarį pirmininkei padėjo asociacijos „Lamatos žemė“ specialistai, o štai gruodžio 1-ąją projektas jau buvo įgyvendintas.

Keturios sūpynės, dvi lipynės, du stalai, 11 suolų, dar 3 šiukšliadėžės – tai medinė įranga, kuri išdėstyta šalia bendruomenės namų esančioje erdvėje. Visi jie – mediniai, įcementuoti į žemę.

Balčiškiai įsipareigojo visą šią įrangą saugoti, tausoti, dažyti, taisyti, jos aplinkoje nešiukšlinti, o tik žaisti, suptis ir bendrauti. O kad šie įrengimai nesuviliotų viską griauti mėgstančių chuliganų, artimiausiu metu teritorijoje bus įrengtos ir vaizdo stebėjimo kameros.

Šventėje dalyvavęs rajono meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, anot jo, prabangiai įrengtais Balčių kaimo bendruomenės namais, jos nariams linkėjo toliau klestėti, tobulėti ir ruošti kitus projektus, o bendruomenei padovanojo didžiulę keptuvę.

Bendruomenės nariams – metų nominacijos

Po oficialaus aikštelės atidarymo surengta vakaronė, į kurią apylinkės žmonės rinkosi geros nuotaikos, nešini lauknešėliais. Dar labiau nuotaiką visiems pakėlė pirmininkės išmoningai sugalvotos nominacijos.

Artėjančio gimtadienio proga pasveikinta ir „Spalvotųjų darbų“ nominacija apdovanota vietos menininkė Juzefa Palubinskienė, kuri kasmet bendruomenei dovanoja po vieną savo paveikslą.
„Metų kantrybe“ pavadinti Daiva ir Alvydas Mauricai, kurie ilgus metus „kentė kaimynystę“ su vietos medicinos punktu, kuris buvo įrengtas jų namuose. Tik praėjusį pirmadienį medicinos punktas perkeltas į bendruomenės namus.
„Metų įvykį“ bendruomenei šiemet dovanoję Rasa ir Jonas Erciai pelnė to paties pavadinimo nominaciją, mat kaip tik jie organizavo žirgų pasirodymą vasaros šventės metu.
„Metų rūpintojėle“ pavadinta Lazduonėnų seniūnaitė Renata Lukočienė už tai, kad lyg tikrą šeimą subūrė savojo kaimo žmones, kurie puikiai organizavo mirusio vienišo kaimyno šermenis.
„Metų bitutės darbštuolės“ Balčiuose yra Dalia ir Stasys Sudeikiai, kurie kasmet padeda bendruomenei visuose jos darbuose.

Savo dešiniąja ranka pirmininkė pavadino nuolatinę savo pagalbininkę Birutę Erciuvienę. Ir šįkart B.Erciuvienei teko rūpintis bendruomenės namų puošimu, o renginio metu ji pasidžiaugė, kad tiek darbų nuveikę kaimynai gali susiburti ir gražiam pasibuvimui. Pirmininkei ji linkėjo sveikatos ir stiprybės.

„Šeimos židinio“ nominacijas pelnė Elena Žygaitienė, Ona Pauparienė ir Elena Arnašienė, mat šios moterys ir jų šeimynykščiai yra nuolatiniai iš kartos į kartą einančios bendrystės pavyzdys. Todėl ir gavo dovanų po didelę Kalėdų žvakę.

Pasidžiaugta ir jaunųjų ūkininkų Aidos ir Audriaus Vindžigelskių sėkme ūkininkaujant ir tuo, kad ši šeima sugrįžo į gimtinę. Padėkota ir nuolat kalėdinėmis eglutėmis pasirūpinančiam Edmui Venckui, ir šiemet jas bendruomenei dovanojusiam mokytojui Algirdui Oželiui.

Visiems jiems, o taip pat jaunosioms renginio vedėjoms dviem Gabrielėms – Erciutei ir Vindžigelskytei – pirmininkė įteikė kitų metų kalendorius.

Koncertėlį balčiškiams surengė Vainuto gimnazijos moksleiviai.