Metų sandūroje – padėkos verslininkams, kultūrininkams, rėmėjams, organizatoriams

 padekos vakaras_1pPastebėti, įvertinti ir padėkoti už buvimą kartu visus 12 metų mėnesių – tokią gražią tradiciją puoselėja Šilutės r. savivaldybės vadovai, antradienį ir vėl sukvietę krašto verslininkus, įmonių ir įstaigų vadovus į tradicinį Padėkos vakarą.

Išties mūsų miesto ir rajono gyvenimas sunkiai įsivaizduojamas be tų, į kurių duris, anot renginio vedėjo Marijaus Budraičio, ištisus metus beldžiasi įvairiausi įvairiausios paramos prašytojai. Ir daugybė verslo žmonių niekada tos paramos neatsako.

Todėl krašto klestėjimui svarbus kiekvienas čia dirbantis žmogus, todėl visiems jiems ir stengiamasi metų pabaigoje bent padėkos žodį ištarti.

Šįkart buvo ne tik šiltų žodžių, bet ir originalių nominacijų.

S.Skvernelio padėka – Šilutės kultūros žmonėmsDSC 0697

Ilgai tądien scenoje stovėjęs savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ne tik visiems dėkojo, bet ir pastebėjo, jog praėjusieji 2017-ieji kraštui buvo veiklūs metai. Ir tai, anot mero, buvo todėl, kad visi buvome kartu, susivieniję ir susiglaudę, tad visi vienaip ar kitaip ir prisidėjome prie vieni kitų ir mūsų visų gerovės.

V.Laurinaitis linkėjo, kad ir ateinantieji 2018-ieji krašto žmonėms būtų išskirtiniai, ir priminė, kad jau šiemet Šilutė pradėjo organizuoti įsimintinus kitiems, Lietuvos 100-mečio metams skirtus renginius, kuriais įprasminome savo praeitį.

Savivaldybės vadovas linkėjo Naujuosius sutikti su tikėjimu, kad kūrėme ne be reikalo, ir kad kitoms kartoms paliksime išties gražesnį savąjį kraštą.

Lietuvos ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio padėkos raštą meras įteikė Šilutės kultūros ir pramogų centro vadovei Jūratei Pancerovai. Šio centro kolektyvui padėkota už bendruomeniškumo skatinimą, ir už tai, kad būtent nuo Šilutės prasidėjo įspūdingų Lietuvos 100-mečiui skirtų renginių maratonas.

J.Pancerova savo ruožtu dėkojo visų idėjų partneriams, ir tiems, kas pastebėjo ir įvertino centro darbuotojų veiklą.

Verslo veikla įvertinta 14 originalių nominacijų

DSC 0683Renginiui besiruošdami jo organizatoriai pastebėjo kelias dešimtis įmonių ir įstaigų, kurios per šiuos metus žengė į priekį, statė, organizavo, įdiegė naujoves ar tiesiog padėjo kitiems. Visos jos sudėliotos į 14 nominacijų, kurias vieną po kitos nuo Kalėdų eglės šakų nukabino renginio vedėjo asistentai – Šilutės teatro aktoriai, ir už kurias laimėtojams įteikti specialūs sėkmę nešantys įrėminti ženklai.

„Metų atradimu“ pavadinta UAB „Kintai“ įdiegta naujovė – ekspreso „Kuršių delta“ į Nidą atidarymas, kuris neabejotinai padės į kraštą pritraukti daugiau turistų, ir kuriuo, mero V.Laurinaičio pastebėjimu, dar labiau džiaugiasi Nidos gyventojai. Bendrovės vadovas Rimgaudas Višinskas pasidžiaugė, jog toks įvertinimas liudija viena – kad kiti metai bus dar sėkmingesni.

„Metų įkurtuvės“, – toks įvertinimas skirtas gydytojos Vidos Kvederienės moterų sveikatos centrui, įsikūrusiam naujoje vietoje. O centro šeimininkė pašmaikštavo jog svarbiausia yra pasirinkti strategiškai gerą vietą: „Kai įsikūriau svaivaldybės pašonėje, mane pastebėjo ne tik moterys, bet ir savivaldybės vyrai“, – sakė ji.

„Metų debiuto“ nominacija skirta Vygando Vilkiaus įmonei, kuri šiemet atidarė parduotuves Katyčiuose ir Juknaičiuose ir taip išgelbėjo šių seniūnijų gyventojus, kuomet restruktūrizavosi kita čia veikusi prekybos įmonė.

„Metų naujovės“ titulas atiteko Šilutės „Maximai“ ir jos vadovei Jovitai Jankauskienei, kuri sugebėjo ir centro plėtrą organizuoti, ir savo darbe pritaikyti tokią kokybės vadybos sistemą, kad prekės iš sandėlių dar greičiau pasiekia šilutiškius. J.Jankauskienė visus pakvietė gruodžio 12-ąją atvykti į naujosios „Maximos“ įkurtuves.DSC 0632

„Metų iniciatyva“ pavadinta Katyčiuose senelių globos namus įkūrusi „Globa Vita“, o nominaciją atsiėmė jos vadovas Liudvikas Fetingis. Dvasiškis sakė, jog nusilenkti senam, ligotam ir dažnai apsitarnauti nepajėgiančima žmogui, palengvinti jo dalią yra pats tikrasis gerumas. Tačiau tai yra sunku, todėl norinčių dirbti šį darbą jam tenka ieškoti ilgiau, nei bet kurioms kitoms pareigoms.

„Metų idėjos“ nominaciją išsivežė klaipėdietis verslininkas Vytautas Lygnugaris su žmona, kurie inicijavo ir finansavo paminklo signatarui K.Šauliui Švėkšnoje pastatymą. Meras V.Laurinaitis prisiminė, jog ši šeima neprašoma atėjo į savivaldybę ir pasiūlė taip prisidėti prie Lietuvos 100-mečiui skirtų iniciatyvų, tad galima sakyti, jog kaip tik jie sugrąžino Šilutės kraštui signatarą K.Šaulį. O pats V.Lygnugaris pasidžiaugė, jog savivaldybėje jį iš karto suprato, o būtinas biurokratizmas jam buvo sumažintas iki minimumo.

„Metų konkurentu“, nurungusi dar tris konkurentus, už restorano plėtrą ir prieinamumą visiems intensyvaus turizmo sezono metu pripažinta šiemet duris atvėrusi sodyba „Rusne Villa“. Jos šeimininkė Daiva Stanislovaitienė neslėpė, kad jai tai buvo didelis netikėtumas, ir pakvietė visus renginio dalyvius atvykti į šią vilą švęsti Kalėdų. Vedėjas M.Budraitis patikino, jog visi keli šimtai susirinkusiųjų tikrai taip ir padarys.

„Metų rėmėjo“ nominaciją už visų švenčių ir sporto varžybų rėmimą be konkurencijos nuskynė UAB „Šilutės polderiai“, o jos vadovas Arūnas Jagminas dar gavo ir pažadą, jog kitais metais jo vadovaujama įmonė nebus privatizuojama. A.Jagminas atrėžė tos privatizacijos visai nebijantis.

„Metų statybų“ per metus Šilutėje irgi būta ne vienos, išskirtos net keturios, bet „pačiomis pačiausiomis“ pripažintos UAB „Žibai“ suręstos Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salės ir naujosios „Maximos“ statybos. Bendrovės vadovas Steponas Kazlauskas irgi išreiškė viltį, jog ir kiti metai statybininkų neapvils.

„Metų verslo plėtra“ – į nominacijos tokiu pavadinimu nugalėtojus pretendavo daugiausiai – net 5 įmonės. Organizatorių nuomonės sutapo ties UAB „Egmina“, kuri šiemet atidarė dar vieną parduotuvę, šįkart – Švėkšnoje. Meras V.Laurinaitis teigė žinąs, jog į „Egminos“ kainas jau lygiuojasi ir kiti didieji miesto prekybos centrai, o vienas iš įmonės vadovų Česlovas Barauskas kainų tema nedaugžodžiavo – ištarė tik „ačiū“.

„Metų iždininku“ už tai, kad sumokėjo daugiausia mokesčių į nacionalinį, valstybės ir savivaldybės biudžetus, tapo UAB „Šilutės baldai“. Šios įmonės vadovė Asta Dijokienė sakė, jog ši nominacija pačiai didžiausiai rajono įmonei yra visai natūrali, nes kas jei ne didžiausi sumoka daugiausia mokesčių?.. Meras baldininkus pavadino dar ir idėjų miesto gražinimui generatoriais, o ir šį pavadinimą pateisindamos A.Djokienė bei koncerno SBA atstovė Virginija Dunauskienė čia pat pristatė dar vieną – „Šilutės sekretų“ idėją, kuri „kūnu“ turėtų pavirsti jau per ateinančius metus.

„Metų inovacijas“ – įvairias naujoves ir darbo našumo kontrolės priemones (pavyzdžiui, nuotolinį alkotesterį ir degalų apskaitos tvarką, naudojant juodai dažytus degalus) šiemet savo veikloje įdiegė UAB „Klasmann Deilmann“ ir jos vadovas Kazimieras Kaminskas.

„Metų pripažinimu“ pripažinta odontologijos UAB „Sveikatos gija“ ir jos vadovo Alvydo Vaičiūno veikla, kuri šiemet už sėkmingą ir spartų paslaugų vystymą pelnė ir „Gazelės“ apdovanojimą. Įmonės vadovas, kaip ir dera odontologui, susirinkusiesiems palinkėjo gerų švenčių, o jų metu – plačių šypsenų.

14-ąją nominaciją – „Metų kūryba“ meras įteikė pačiam renginio vedėjui ir daugelio kitų renginių organizatoriui M.Budraičiui, kurio kūrybinga veikla, anot V.Laurinaičio, mūsų kraštą garsina ištisus metus, o jo rengiamos šventės pritraukia vis daugiau žmonių.

 Vėliau vakaro svečiai dar ilgai bendravo ir dalijosi idėjomis kitiems metams.