Metų sandūroje Šilutėje gimė berniukai ir… trynukės!

naujagimiai trynukesŠilutės ligoninės Akušerijos – ginekologijos skyriaus medikai turi kuo pasidžiaugti: pernai šiame skyriuje sukrykštė 25 kūdikiais daugiau nei per visus 2013-uosius metus, o 2015-ieji prasidėjo dar džiugesniu įvykiu: ankstyvą sausio 4-osios rytą čia pasaulį išvydo trynukės – trys jaunos gardamiškių Rapalavičių šeimos dukrelės.

2014-uosius – Arklio metus – Šilutės ligoninėje palydėjo pirmoji jaunos Macikų gyventojų šeimos atžala – sūnelis Paulius, o Naujuosius įnoringosios Ožkos metus sutikti šio skyriaus personalui padėjo sausio 3-ąją gimę berniukas ir mergaitė.

2014-uosius palydėjo Paulius

Pirmosios 2015 metų dienos Akušerijos ginekologijos skyriaus medikams buvo ramios. Gruodžio 31-osios naktį priėmę paskutinį praėjusių metų naujagimį, kitos gimdyvės jie sulaukė tik sausio 3-ąją.naujagimis paskutinis
Gruodžio 31-ąją 3.15 valandą gimė Macikų kaime gyvenančios Mikužių šeimos pirmoji atžala – sūnelis. Berniukas svėrė 3 kg 380 gramų ir buvo 53 cm ūgio.

Vienoje miesto picerijų kasininke dirbanti Sigita Mikužienė ir ŽŪKB „Pamario pienas“ vairuotojas Artūras Mikužis sakė būsimo kūdikio lyties iš anksto nežinoję. Tiesiog medikams nepavyko jos nustatyti. 24-erių metų Sigita sakė laukusi mergytės, dvejais metais vyresnis jos vyras – berniuko.

Nebuvo jie iš anksto išrinkę ir galimų vardų, bet ši problema išsisprendė vos sulaukus naujagimio: anot Artūro, sūnus pats atsinešė vardą Paulius. „Bandėm jį vadinti ir kitokiais vardais, bet kažkaip nekibo, o šis iš karto tiko“, – paaiškino jaunasis tėtis.

Ožkos metus pradėjo berniukas ir mergaitė

Sausio 3-4 dienomis Šilutės ligoninės akušeriai ginekologai priėmė tris gimdyves, tad sekmadienį skyriuje rūpesčio jau prašėsi net penki naujagimiai.

Ožkos metus pradėjo šeštadienio, sausio 3-čiosios rytą, tuoj po 8 valandos gimęs berniukas. 3 kg 800 g sveriantį mažylį pagimdė Šilutėje gyvenanti Liuda Apyvalienė. Spausdama prie krūtinės mažylį, kuriam davė Airono vardą, moteris sakė, kad tai antrasis šeimos vaikas, su vyru ji jau augina penkerių metų sūnelį.

Trynukes suskubo aplenkti ir sekmadienio, sausio 4-osios rytą, 3 val. 30 minučių antrojo vaiko – dukrytės – susilaukusi sodų bendrijoje „Aušra“ gyvenanti Dalia Pielikė.

Gardamiškiai laukė dvynukų

naujagimiai apyvalieneSekmadienio rytą Akušerijos – ginekologijos skyriaus tylą viena po kitos suplėšė net trys žavios sesytės – gardamiškės Agnės Rapalavičienės dukrelės.

Pirmoji mergytė savarankiškai kvėpuoti pradėjo 3.55 val., antroji sesutė į pasaulį atėjo beveik po valandos – 4.45 val., o trečioji dar po 15 minučių – 5 val. Trynukės gimė visiškai išnešiotos, sveikos, visos trys sveriančios daugiau nei po 2 kilogramus.

Tai antrasis 20-metės gardamiškės Agnės gimdymas, moteris su vyru jau augina penkerių metų dukrytę. Vyresnėlė, sekmadienio rytą atvykusi su tėčiu aplankyti mamos ir sesyčių, neslėpė nuostabos ir džiugesio bei prašė, kad greičiau visos sugrįžtų į namus.

Mergaitėms vardų tėvai kol kas nesugalvojo.

Paklausta, kaip jaučiasi sulaukusi iš karto trijų dukryčių, Agnė prisipažino, kad tai buvo didelė staigmena. Manydama, jog laukiasi dvynukų, moteris jau buvo įsigijusi dvivietį vežimėlį, tad dabar reikės jį pakeisti į trivietį. Moteris sakė, kad auginti naujagimes jai padės vyras ir anyta.

Jauna šeima gyvena vieno kambario bute, tad jų laukia nauji buitiniai rūpesčiai – nedidelis butas bus per ankštas.

Gimusias trynukes skyriaus vedėjas Gediminas Vaičiūnas, neslėpdamas nuostabos ir džiugesio, pavadino „mažomis ožkytėmis“ ir prisipažino, jog tokio siurprizo, kad gimtų trys kūdikiai, jis savo darbo praktikoje neatsimena.

Džiugesio neslėpė ir ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus, vakar aplankęs jaunąją mamą. Ligoninės vadovas sakė tik iš kitų mūsų medikų žinantis, jog daugiau nei prieš 40 metų Šilutėje buvo gimęs ir ketvertukas, šiek tiek vėliau – ir trys mergaitės. Pasak D.Steponkaus, šiandien dirbantys medikai šių įvykių jau nebeprisimena. Trynukių gimimas, anot D.Steponkaus, neeilinis įvykis ne tik Šilutės ligoninei, bet ir visai Lietuvai. 

Trynukėms išvysti pasaulį padėjo akušerė ginekologė Milda Strakšienė, kuri visus devynis mėnesius stebėjo jaunąją mamą. A.Rapalavičienė manė besilaukianti dvynukų, mat taip jai buvo nustatę ir medikai. Tiesa, būsima gimdyvė retai lankėsi pas gydytoją, nes neturėjo sąlygų važiuoti į Šilutę, pati dirbo pas ūkininką.

Visi pirmieji šių metų kūdikiai – itin ramūs, kol jų mamas lankė svečiai, jie ramiai miegojo.naujagimiai pielike

Daugėja ir Cezario pjūvių

Praėjusiais metais gimdyti Šilutės ligoninėje pasirinko 263  moterys, ir tai 25-iomis gimdyvėmis daugiau nei buvo užpernai. Iš viso pernai mūsų ligoninėje gimė 264 kūdikiai, iš jų 135 berniukai ir 129 mergaitės.

„Džiaugiamės, kad vis daugiau moterų renkasi Šilutės ligoninę, ir tuo, kad galbūt apskritai daugėja vaikų besilaukiančių šeimų“, – sako šio skyriaus vedėjas gydytojas Gediminas Vaičiūnas.

Tiesa, akušeriai ginekologai stebi ir kitą tendenciją: visoje šalyje, Šilutėje – taip pat daugėja Cezario pjūvį atlikti prašančių moterų. Pernai Šilutės ligoninėje atliktos 58 tokios operacijos, 2013-aisiais buvo tik 50. Dažniausiai pateikiamas jų prašančių moterų motyvas – baimė natūraliai gimdyti.

Šiuo klausimu medikai vieningi: šią operaciją reikia atlikti tik tais atvejais, kuomet natūralus gimdymas būtų pavojingas motinai ar kūdikiui.
„Nereikia manyti, kad operacija – toks „nekaltas“ dalykas. Cezario pjūvis – sudėtinga operacija“, – sako G.Vaičiūnas.

Ką tik gimusių trynukių vaizdo įrašas.