„Metų ūkio“ konkurso nugalėtojai pagerbti Kaune

metu ukis su ministru juknaPenktadienį Kaune įvyko geriausių šių metų šalies ūkininkų pagerbimo šventė, kurioje dalyvavo ir trys mūsų rajono ūkininkų šeimos, šiemet pripažintos kaip geriausiai besitvarkančios.

Lietuvos ūkininkų sąjunga (LŪS) konkursą „Lietuvos metų ūkis“ organizuoja jau 20-ąjį kartą ir šiemet jame nugalėtojais pripažinti 463 ūkiai iš visos Lietuvos. Visų savininkai ir sukviesti į pagerbimo šventę, visiems įteiktos simbolinės dovanėlės.

Geriausių Šilutės rajono metų ūkininkų vardas šiemet atiteko Užliekniuose ūkininkaujančių Vidos ir Algimanto Kliučinskų šeimai.
Kartu su Kliučinskais geriausių ūkininkų pagerbimo šventėje dalyvavo ir II vietą rajone užėmę Aida ir Audrius Vindžigelskiai iš Vainuto seniūnijos Balčių kaimo bei III vietos laimėtojai Virginija ir Jonas Macijauskai iš šalia Šilutės esančių Šyšgirių.

Kartu su visais nugalėtojais į Kauną vyko ir rajoninio konkurso vertinimo komisijos nariai: Savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Alfredas Stasys Nausėda, LŪS Šilutės skyriaus pirmininkas Kęstutis Andrijauskas bei Lietuvos konsultavimo tarnybos Šilutės skyriaus vadovė Ina Kuzmienė.

Autobusiuką kelionei į Kauną skyrė rajono Savivaldybė.

Susirinkusius geriausių ūkių šeimininkus iš visų šalies kampelių sveikino žemės ūkio ministras Virgilijus Jukna, šventėje dalyvavo daug Seimo narių, buvę žemės ūkio ministrai, kitų rajonų merai.

Mūsų rajono geriausiuosius Savivaldybės vardu pasveikino A.S.Nausėda. Tradiciškai palinkėjęs sėkmės, sveikatos ir vilties, vedėjas išreiškė viltį, kad ateinantys 2014-ieji metai mūsų krašto žemdirbiams bus dar geresni.

Vedėjas pasidžiaugė, kad į šventę susirinkę ūkininkai sugebėjo užmiršti visus rūpesčius ir iš širdies pasilinksmino, pasidžiaugė savais ir vieni kitų pasiekimais.

Koncertą geriausiems šalies ūkininkams skyrė Stasys Povilaitis.

Jau 20 metų kasmet organizuojamo konkurso sąlygos jau kiek skiriasi nuo pirmųjų konkursų. Šiuo metu jau nebereikalaujama, kad konkurso dalyviai būtinai būtų LŪS nariai arba turėtų ne mažiau kaip 10 ha žemės. Dabar žiūrima, kad ūkis darytų pažangą ir kad jis atitiktų kitus konkurso nuostatus.