Metus pavaduotojos nereikėjo, kol nepasisiūlė „tvarkietė“…

DSC 1532Redakciją pasiekė žinia, kad Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre, visų čia dirbusiųjų pedagogų nuostabai, atsirado dar viena įstaigos direktorės Žibutės Daukontienės pavaduotoja – Laima Navickienė.

L.Navickienė Lietuvoje tapo žinoma kaip moksleivių prostitucijos skandalu ir LR Prezidentės D.Grybauskaitės vizitu išgarsintos įstaigos – Švėkšnos specialiojougdymo centro – direktorė.

Bet tai – jau istorija, nes birželio 1 dieną L.Navickienė atsisveikino su Švietimo ir mokslo ministerijos valdomu ugdymo centru ir jos iniciatyva šalių sutarimu buvo atleista iš direktorės pareigų.

Keisčiausia, jog jau tą pačią dieną L.Navickienė priimta į Savivaldybės valdomą įstaigą – tapo Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro direktorės pavaduotoja.

Pastaroji žinia rajono pedagogų visuomenėje sukėlė daug klausimų. Kodėl niekur nebuvo paskelbta, kad Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centrui reikia dar vienos direktorės pavaduotojos? Kodėl nebuvo skelbtas konkursas – gal ir kiti pedagogai norėtų pretenduoti į šias pareigas? Kodėl pasirinkta būtent L.Navickienė?

Daugeliui peršasi prielaida, kad L.Navickienei suteikta protekcija, nes ji yra rajono mero Vytauto Laurinaičio bendražygė – partijos Tvarka ir Teisingumas narė, kartu su meru palikusi Liberalų ir centro sąjungos partiją.

Buvo laisvas pusė etato

Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro direktorė Ž.Daukontienė „Šilutės naujienoms“ neigė žmonių prielaidas, kad L.Navickienė gavo darbą šioje įstaigoje per kokią nors protekciją – nei ji yra direktorės bičiulė, nei įtakos turėjo jos partiškumas. Tiesiog L.Navickienė atėjo į Jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centrą, paprašė darbo ir buvo priimta.

Ž.Daukontienė patikslino, kad L.Navickienė priimta tik laikinai – trims mėnesiams. Vėliau, pasak direktorės, bus skelbiamas konkursas eiti direktorės pavaduotojos pareigas.

Beje, Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre dirba viena direktoriaus pavaduotoja. Tačiau, pasak Ž.Daukontienės, dar pusė pavaduotojo etato buvo laisva nuo praėjusių metų vasaros.

Keistą užmojį įdarbinti naują direktorės pavaduotoją būtent dabar, kai prasideda vasaros atostogos, direktorė Ž.Daukontienė aiškino tuo, kad jos vadovaujamoje mokykloje yra kitaip nei įprastose mokyklose. Esą direktorės pavaduotojos per vasarą rūpinsis moksleivių komplektacija, vaikščios į Darbo biržą, į verslo įmones ir agituos jaunus žmones mokytis ir t.t.

Ž.Daukontienė prisiekinėjo, kad niekas jai neįpiršo į darbuotojus L.Navickienės ir sakė nesanti jokios partijos narė. Be to, ji netgi mano, kad po trijų mėnesių L.Navickienė nenorės dalyvauti konkurse dėl direktorės pavaduotojos darbo, juolab kad laisvų pamokų, kurias būtų galima pasidalinti su kitais mokyklos pedagogais, mokykloje nėra.

Sudėtingiausia Ž.Daukontienei buvo paaiškinti, kodėl jau nuo praėjusios vasaros ji neieškojusi sau dar vienos pavaduotojos. Ž.Daukontienė tikino, kad darbuotojo šiai pusei etato seniai klausinėjusi pedagogų metodiniuose užsiėmimuose ir kitur. Tačiau nepaneigė, kad oficialioje įstaigos interneto svetainėje nuo 2014 m. rugsėjo 15 dienos yra oficialus įrašas, jog įstaigoje laisvų darbo vietų nėra…

Protekciją pavadino nesąmone

L.Navickienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad apie laisvą darbo vietą sužinojusi savivaldybės Šietimo skyriuje. Todėl pati pasisiūlė Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro direktorei, kad galėtų dirbti puse etato.

Ji mano, kad 30 metų dirbusi pedagoginį darbą sugebės atlikti pareigas ir naujoje darbo vietoje. Toliau tęsti darbą Švėkšnos specialiojo ugdymo centre ji nebegalėjo dėl sveikatos problemų, jau buvo pavargusi nuo didžiulio dėmesio.

L.Navickienė paneigė prielaidas, kad buvo proteguota pagal „partinę liniją“ ir tokias kalbas pavadino nesąmonėmis.

Ne mero kompetencija!

Gal šis precedentas su rajono mero V.Laurinaičio partietės L.Navickienės skubiu įdarbinimu Šilutėje taps Pagėgiuose jau įprastos „teisingos tvarkos“ pradžia? Juk pikti liežuviai Šilutėje jau seniai plaka, kad neva kaimyninėje savivaldybėje be partijos Tvarka ir teisingumas žinios niekas negauna darbo valdiškoje įstaigoje.

Tačiau mūsų meras, „tvarkietis“ V.Laurinaitis „Šilutės naujienoms“ kategoriškai paneigė prielaidą, kad jis kaip nors susijęs su L.Navickienės įdarbinimu. Sakė, kad jam apie L.Navickienės įsidarbinimą Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre prieš kelias valandas papasakojusi Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė.

Bet „Šilutės naujienoms“ susidarė įspūdis, kad rajono meras labai įsigilinęs į šio įdarbinimo aplinkybes: žino visas smulkmenas apie Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro etatus ir darbo krūvius.

Paklaustas, kaip vertina Šilutėje įsigalėjusią praktiką, kai žmogus pirmiausia įdarbinamas, o vėliau planuojama, kada skelbti konkursą toms pareigoms eiti, meras atsakė, kad dėl to neįžvelgia jokių problemų.

Galiausiai V.Laurinaitis užtikrino, kad ne mero kompetencija reguliuoti, kas gali būti įdarbinti savivaldybės įstaigose. Tad „Šilutės naujienoms“ teko tik patvirtinti, jog „mes tikime rajono mero žodžiu“.