Mieli „Šilutės naujienų“ skaitytojai,

šiomis dienomis pilnametystės gimtadienį švenčiame ir mes – „Šilutės naujienoms“ sueina 18 metų.

„Šilutės naujienų“ redakcijos kolektyvas praėjusią vasarą, nes šiuo metu, dėl visiems žinomų priežasčių, būriuotis ir fotografuotis kartu negalime.

Kuomet 2003-ųjų vasario 18 dieną išleidome 1-ąjį naujojo laikraščio numerį, girdėjome įvairiausių vertinimų ir prognozių. Esą, kaimiškame rajone, kur ir iki tol ėjo du laikraščiai, trečiasis neturi jokių galimybių išlikti ilgiau, nei „iki šviežių bulvių“.

Į gyvenimą žengiant naujausioms technologijoms netrukus pasigirdo vertinimų, jog visų popierinių laikraščių „dienos suskaičiuotos“, jog išeinant vyresniajai kartai, jaunesnioji tokio leidinio ir į rankas neimsianti.

Dar liūdnesnių prognozių išgirdome prieš metus šalyje įvedus karantino apribojimus…
Vienok bėgo metai, užmarštin nuėjo ir dešimtmetis, ir 15-os metų sukaktis, o liūdnos prognozės nesipildė. Atvirkščiai: galime pasidžiaugti, jog kasmet augo prenumeratorių skaičiai, plėtėsi prekyboje laikraščio ieškančių skaitytojų gretos.

Neneigsime – pastarasis metas ir žiniasklaidos barų darbuotojams nepagailėjo sudėtingų iššūkių. Teko mokytis dirbti nuotoliniu būdu, svarstyti naujas galimybes, kaip išsilaikyti rinkoje, tobulinti elektroninę laikraščio versiją. Išmokome, pajėgėme, iššūkius įveikėme ir netgi sutvirtinome savo pozicijas.

Šiandien džiaugiamės, kad „Šilutės naujienos“ jau skaitomos toli gražu ne tik Šilutės rajone, ir ne tik Lietuvoje. Skaitytojai mūsų laukia Jungtinėje Karalystėje, JAV, Norvegijoje ir daugelyje kitų užsienio šalių.

Visiems Jums – prenumeratoriams, pirkėjams, reklamos užsakovams, komentatoriams ir kritikams šiandien esame labai dėkingi. Dėkojame už tai, kad esame reikalingi, kad ieškote mūsų du kartus per savaitę, o nesulaukę įprastu laiku – renkate telefoną ir pareiškiate pretenzijas… „Kodėl įprastu metu dar vis nėra laikraščio?..“

Kartu didžiuojamės, kad turime tokį gausų būrį sekėjų – smalsių Šilutės krašto žmonių, negalinčių gyventi be gyvo, spausdinto žodžio, be nūdienos aktualijų.
Juk jei ne Jūs – kam mes dirbtume?..

O laikraščio vadovai labiausiai dėkoja savo kolektyvui. Žmonėms, kurių vieni redakcijoje dirba nuo pirmojo numerio, kiti čia taip pat skaičiuoja jau antrą dešimtmetį. Džiaugiamės, kad tai smalsūs, išsilavinę, naujovėmis besidomintys specialistai, itin atsakingai atliekantys savo pareigas: rinkti informaciją, rengti publikacijas, platinti naujai išleistą laikraštį. Džiaugiamės ir naujai į kolektyvą įsiliejusiais jaunais specialistais. Kiekvienas jų pagal savo darbo profilį stengiasi, kad kiekvieną savaitę Jus pasiektų aktualiausios krašto naujienos, kad jos laiku sukristų į Jūsų pašto dėžutes, kad leidinys būtų kokybiškas, o sau kažką įdomaus jame rastų ir jaunas, ir senjoras, ir miesto, ir rajono pakraščio gyventojas. Kad jame būtų medicinos, teisėsaugos, sporto, švietimo, politikos ir kitų sričių žinių, šiek tiek pasaulio naujienų.

Šiuo visiems sudėtingu metu priėmimo laiką redakcijoje sutrumpinome ir mes. Stengiamės saugoti ir mūsų darbuotojų, ir Jūsų sveikatą. Visgi, kasdien iki 15 valandos laukiame Jūsų redakcijoje, jei rūpimo klausimo nepavyksta išspręsti telefonu ar el. paštu. Tikime, jau visai netoli laikas, kai galėsime laisvai susitikti, pabendrauti, aptarti problemas ir pasidžiaugti gražiais pasiekimais.
Tad iki naujų susitikimų.

Redaktorė Vilija BUDRIKIENĖ