Miestas skęsta lapuose, seniūnija įjungė „taupymo programą“

„Kur pažvelgsi – ten šiukšlyną pamatysi“, - taip trumpai savo skambučio į redakciją priežastį įvardijo mūsų skaitytoja Virginija. O išsamiau pasižvalgę po miesto viešąsias erdves ir mes patys sutikome: daugelyje žaliųjų erdvių visą plotą padengę nukritę lapai, o ten kur juos bandyta nupūsti ar sugrėbti, riogso paliktos jų krūvos. Tikra tiesa: labiau šiukšlino miesto nesame matę nė vieną rudenį iki šiol...

Klausimą „Kodėl taip?“ adresuojame Šilutės seniūnui Raimondui Steponkui. Ir gauname konkretų atsakymą: „Kainos sukilo 2-3 kartus, o seniūnijos biudžetas liko tas pats. Tai ir lieka viena išeitis – 2-3 kartus mažinti darbų apimtis“.

Jau skelbėme, kad vasaros pabaigoje vykusį konkursą šįkart laimėjo ne mūsų miesto įmonė „Šilutės komunalininkas“. Mažiausią aplinkos tvarkymo kainą pasiūlė įmonė iš Kretingos „Raguvilė“, jai ir atiteko Šilutės viešųjų erdvių priežiūra. Kretingiškiai darbus Šilutėje pradėjo rugsėjį.

„Dabar lapus iš miesto vežame daug rečiau. Dažnai ir krūvose paliekame, laukiame, kad jų nukris ir susikaups daugiau, kad reikėtų mažiau kartų važinėti į tą pačią vietą. Taupom“, – dėsto seniūnas.

Labiausiai stengiamasi prižiūrėti miesto centrines gatves ir erdves, o į šalutines valytojams nurodyta sukti kuo rečiau. „Taip pat, kaip ir su elektra: apšviečiame centrines gatves, sankryžas, kur daugiau žmonių vaikšto, o šalutinės skęsta tamsoje. Taip irgi dar šiek tiek sutaupome“, – pasakoja seniūnas.

Pasak R. Steponkaus, dabar net ir ne į visas erdves galima įvažiuoti traktoriuku, nes žemė įmirkusi, jo ratai klimpsta ir gadina žolynus. Tad laukiama, kol pašals.

Ar šilutiškiai ir seniūniją skambučiais atakuoja? R. Steponkus sako, kad visaip yra. Skambučių sulaukiama, bet paaiškinus situaciją daugelis supranta, kad tokia situacija ne dėl tinginystės ar kokio neveiklumo susiklosčiusi. Juk vadinamoji „taupymo programa“ dabar ir beveik visuose namuose įjungta…