Miestelio grožis kainuoja nepigiai

gelynai naumiescio dudiene pagalbininkeŽemaičių Naumiesčio miestelis jau seniai garsėja savo pavyzdinga tvarka: savo sodybų grožį čia puoselėja gyventojai, gėlynais papuošti viešąsias erdves rūpinasi seniūnija.

„Tas grožis oi kaip nepigiai kainuoja“, – sako seniūnas Jonas Budreckas.

Ir laužo, ir vagia

Šiemet gėlynų Žemaičių Naumiestyje dar daugiau nei pernai. „Bet ir vagiamos gėlės dažniau“, – atitaria seniūnas J.Budreckas. Anot jo, grožio miestelyje būtų dar daugiau, jei žmonės turėtų daugiau sąmoningumo.gelynai naumiescio suliniai

Štai vien tik antradienio rytą seniūnijos darbininkai surinko pilną kibirą viename gėlyne išlaužytų gėlių šakų su žiedais. Taip nusiaubtas ne koks užkampis – tiesiog po seniūnijos langais esantis gėlynas. Žinoma, vandalai darbavosi ne dieną – naktį.

Šiemet jau antrą kartą teko atsodinti ir pernai šalia pagrindinės gatvės įrengtuose gėlynuose – šuliniuose – augančias gėles. Prisodino seniūnijos moterys čia ankstyvą pavasarį šlamučių, pelargonijų, verbenų, bet visos vieną gegužės vidurio naktį dingo. Rytą naumiestiškiai pamatė tik tuščius šulinius ir krūvelę žemių greta ant šaligatvio…

Kas bebuvo daryti – sodino naujas gėles, šį kartą jau paprastesnes, kad vagišių akis mažiau trauktų. Daigelius dovanojo Kadagiškių kaime gyvenanti Danutė Bielskienė.

„Norėčiau pamatyti, kaip vagies sodyboje tos gėlės žydi ir kokiomis akimis jis į jas žvelgia“, – liūdnai sako seniūnas.

Daigus ir perka, ir patys augina

Gėlių vagystės ir niokojimas – ne šiemet atsiradusi problema. Bet šiais metais vandalų išpuolių ypač pagausėjo, mat seniūnijoje nebeliko policijos nuovados. Tai, anot seniūno, matyt, atrišo rankas chuliganams. Jie pasijuto nesučiumpami ir nebaudžiami, todėl dar labiau suįžūlėjo, plačiau siaučia po miestelį: niokoja ne tik gėlynus, bet ir parduotuvių apdailą, daužo langus.

Seniūnijos gėlių priežiūros siela J.Budreckas vadina seniūnijos specialistę Vaidilutę Dūdienę. Tai jai tenka visa atsakomybė dėl gėlynų ir gelynai naumiescio alpinariumasalpinariumų puoselėjimo, rūpestis, kad gėlės būtų laiku palaistytos, patręštos, nuskabyti jau nužydėję žiedeliai. Specialistei po 2 mėnesius talkina vis kitos Darbo biržoje registruotos moterys. „Gėlynus prižiūrėti parenkame tas, kurios mėgsta grožį“, – sako seniūnas.

V.Dūdienei šiemet jau talkino Kristina Urbonienė, šiuo metu viešųjų erdvių grožį prižiūri Danguolė Rimkutė. Daug padeda ir pensininkė Bronė Jončienė, į kurią dažnai kreipiamasi patarimų. Apgailestauja moterys tik dėl vieno – kad pavasaris ir vasara šiemet tokie vėsūs, tad ir gėlės savo grožį atskleidžia lėčiau.

Iš kur naumiestiškiai gauna gėlių? „Ir perkame, ir dovanų gauname“, – sako V.Dūdienė. Tam naumiestiškiai skiria šiek tiek pinigų iš specialiųjų ar aplinkosaugos lėšų. O seniūnas dar priduria, kad ir pati V.Dūdienė nemažai daigelių išaugina. Štai ir antradienį ji atsinešė mėlynųjų vilkdalgių daigelių, kuriuos popiet su talkininkėmis susodino viename greta seniūnijos esančiame gėlyne.