Miestiečiai mano, kad jų gyvybei kyla mažiau pavojų nei kaimo gyventojams

saugi 17Beveik 80 proc. vilniečių ir klaipėdiečių teigė, kad nemato didesnių grėsmių savo gyvybei, tarp kauniečių tokių žmonių buvo 72 proc. – parodė draudimo bendrovės užsakymu atliktas visuomenės saugumo tyrimas.

Saugumo jausmo rodikliai smarkiai krenta tarp regionų miestelių ir kaimo gyventojų: dėl gyvybės ramūs jaučiasi 55 proc. kaime gyvenančių žmonių, o miesteliuose grėsmės gyvybei nejaučia tik 49 proc.

Nustatyta, kad šalies didmiesčių gyventojai jaučiasi kur kas saugesni dėl savo gyvybės nei mažesniuose miesteliuose ar kaime gyvenantys žmonės. Nors teisėsaugos institucijų statistika rodo priešingas tendencijas – didmiesčiuose nusikaltimų tankis kur kas didesnis.

„Paradoksalu, kad teisėsaugos pateikiama nusikalstamumo statistika ir žmonių saugumo jausmas gerokai skiriasi. Žvelgiant į nusikaltimų tankį, kur kas daugiau šansų nukentėti nuo nusikaltėlių turi būtent didmiesčių gyventojai. Tačiau miestiečiai savisaugai turi pasitelkę ir daugiau priemonių – saugo namus, naudojasi saugos tarnybų paslaugomis. Be to, mieste tankiau gyvenama, taigi tikimasi greitesnės kaimynų pagalbos. Nemažai įtakos saugumo jausmui turi ir galimybė mieste greičiau sulaukti pagalbos tarnybų“, – mano „PZU Lietuva“ generalinis direktorius Marius Jundulas.

Jis atkreipė dėmesį, kad saugesni dėl gyvybės jaučiasi aukštesnių pajamų žmonės (63,2 proc.). Vos 500 Lt vienam šeimos nariui gaunantys gyventojai patiria kur kas daugiau nerimo dėl galimų grėsmių gyvybei – saugūs jaučiasi tik 53 proc. žemas pajamas gaunančių apklaustųjų.

Be to, vyriausių (vyresnių nei 56 m.) Lietuvos gyventojų atsakymai rodo, kad ši gyventojų dalis patiria didžiausią nesaugumo jausmą – saugūs jaučiais tik 55 proc. apklaustųjų

Draudimo bendrovės vadovas mano, kad nuolat sklindančios žinios apie pagyvenusių ir senų žmonių plėšimus ar net nužudymus, ypač gyvenančiųjų kaime ar vienkiemiuose, nemaža dalimi prisideda prie senjorų nerimo dėl savo gyvybės.

Be to, M.Jundulas mano, kad pagyvenę žmonės nesitiki gauti tinkamų sveikatos priežiūros paslaugų, todėl nerimauja dėl savo sveikatos.

Visuomenės nuomonės tyrimą „PZU Lietuva“ užsakymu atliko „Spinter tyrimai“. Tyrimo metu apklausti 1003 Lietuvos gyventojai nuo 18 iki 74 metų.