Atliktas miesto ir kaimo gyventojų tyrimas parodė, kad gerokai skiriasi požiūris į turimo turto apsaugą tarp miesto ir kaimo gyventojų. Miestiečiai savo sukauptą turtą linkę saugoti tvirtomis fizinėmis priemonėmis – aptverti tvoromis ir užsidaryti metalinėmis durimis, o kaimo žmonės ir toliau pasikliauja tradiciniais būdais – tvirtesne spyna ir šunimi kieme. Trečdalis kaimo žmonių visiškai nesaugo savo turto.
Tyrimą draudimo bendrovės „PZU Lietuva” užsakymu atliko „Sprinter tyrimai”.
„Apklausa parodė, kad ir miesto, ir kaimo gyventojams didžiausias turtas yra jų būstas. Po jo miestiečiai dažniau minėjo automobilį (26 proc.), kaime automobilį kaip sukauptą turtą įvardijo tik penktadalis (apie 20 proc.) apklaustųjų. Įdomu tai, kad žemę kaip sukauptą per gyvenimą turtą įvardijo panašiomis dalimis įvardijo ir miesto, ir kaimo gyventojai. Taigi turimo turto pobūdis nuo gyvenamosios vietos Lietuvoje nedaug priklauso, labiau skiriasi turto vertės ir požiūris į nuosavybę“, – sakė „PZU Lietuva“ generalinis direktorius Marius Jundulas.
Pasak jo, turto apsaugai nemažą įtaką dar daro tradicijos ir kaimo vietovėse pastebimas kur kas aukštesnis pasitikėjimo kitais žmonėmis lygis. Neretai tai lemia ir didesnį įvairių vagysčių ir plėšimų skaičių kaimuose.
„Kaimo žmonės gyvena nedidelėje bendruomenėje, kur visi yra pažįstami, todėl čia jaučiama mažesnė grėsmė iš aplinkos. Greičiausiai toks požiūris lemia, kad net 31 proc. kaimo gyventojų teigia savo turto nesaugantys jokiomis priemonėmis. Mieste tokių yra tik 4 proc. Kaimuose turto apsauga patikima kieme lakstančiam šuniui ir tvirtesnei spynai ant durų, tačiau pačiomis durimis jau nebesirūpinama“, – teigia M.Jundulas.
M.Jundulo manymu, turto apsaugos būdas nemaža priklauso nuo to, ko kaimo ir miesto žmonės labiau bijo ir kokių nelaimių saugosi. O šiuo aspektu miesto ir kaimo gyventojai gerokai skiriasi.
Mieste labiau bijoma vagių, kaime – gaisrų ir stichinių nelaimių.
„PZU Lietuva“ vadovas atkreipia dėmesį, kad didmiesčių gyventojai dukart dažniau nei kaimo gyventojai paminėjo turintys aukštą tvorą. Dukart daugiau miestiečių turi metalines duris (54 proc. didmiesčių gyventojų ir 28 proc. kaimo gyventojų). Miestiečiai pasirūpina ir saugesnėmis bei tvirtesnėmis spynomis (48 proc. miestiečių ir 32 proc. kaimo gyventojų). Tačiau kaime apsaugai dažniau laikomas sarginis šuo.
Turto draudimu pasirūpino panaši dalis miesto ir kaimo žmonių (apie 11 proc. kaimo ir apie 12 proc. miesto gyventojų)
Rašyti atsakymą