Miesto centro gyventojams – grėsmė susikelti automobilius ant stogų…

Vytauto gatveVaikus ir automobilius – ant daugiaaukščio stogo, – tokia ateitis matyt gresia Šilutės centre esančios Vytauto gatvės 29-ojo namo gyventojams, visai neseniai sužinojusiems, kad okupuojama paskutinioji tuščia šalia jų namo esanti erdvė – kitoje gatvės pusėje esanti aikštelė. Vieną gražią dieną jos prieigose pamatę lentą su užrašu „PARDUODU 12 arų sklypą“ daugiabučio gyventojai nepatikėjo savo akimis. O pabandę situaciją aiškintis Savivaldybėje išgirdo, esą ir tas plotelis, ir greta jo esantis kitas panašus, kuriame daržus nuo amžių amžinųjų sodino kaimynai – jau Žalgirio gatvės 5 ir 7 namų gyventojai – jau seniai buvę privatizuoti. Tik jų savininkas iki šiol kažkodėl geranoriškai leidęs svetimiesiems naudotis jo žemėmis…

Tad žmonėms dabar nebeaišku ne tik kur reikės statyti savo mašinas, bet ir kodėl žolę tų „seniai privatizuotų“ sklypų pakraščiuose kelis pastaruosius metus pjovė seniūnijos darbininkai?..

Įtaria neskaidrų sandorį

Vytauto gatve_2

Tiems, kam tenka važiuoti Vytauto gatve, plačiau aiškinti situacijos nė nereikia. O tiems, kas ja nevažinėja, pasakysime, kad prasilenkti dviem mašinoms šios gatvelės pradžioje neįmanoma: vienai tenka sustoti šalia išrikiuotų trijų laiptinių daugiabučio gyventojų automobilių ir luktelti, kol kita šiaip taip pravažiuos…

Sakysite tegu nestato tie daugiabučio gyventojai gatvėje savo mašinų? Bet kad 36 šio namo šeimos daugiau ir neturi kur jų dėti. Lieka nebent tas tuščias žemės plotas kitoje gatvės pusėje, bet ir jame vietos ne visada rasi. O ir aikštelė šalia namo apima vos dvi laiptines, tad trečiosios gyventojai grįžę namo nori nenori priversti ieškoti kitos vietos.

„Mes ne tik mašinų neturime kur dėti, – prie namo net jokios aikštelės vaikams žaisti nėra“, – dėsto savo vargus gyventojai.

Tokioje pat situacijoje sako pasijutę ir dviejų gretimos Žalgirio gatvės daugiabučių gyventojai, kurie jau nebežinia kiek metų greta esančiame sklype buvo pasidarę daržiukus. Jų čia iš viso dar 22 šeimos, ir jie dėsto, jog dar prieš porą dešimtmečių Savivaldybėje prašę leidimo išsipirkti tą žemės plotelį. Bet gavę atsakymą, kad tai esanti valdiška žemė ir niekas jos neparduos. Tiesa, naudotis ja jiems leista kiek tik panorėsią.

Jie ir naudojosi. Irgi iki šio birželio, kuomet pamatė tą pranešimą apie jau parduodamą ir šį sklypą.

„Kas, kada ir kaip tuos sklypus pardavė? Kodėl taip patylomis viskas padaryta? Negi neprivalėjo pirma pasiūlyti mums – kaimynams, mes patys būtume juos išsipirkę“, – vienas per kitą klausimus žeria kelios dešimtys gyventojų, susirinkusių draugėn.

Dar kiti išreiškia mintį, kad galbūt miesto valdžia, žinodama kokia tragiška yra eismo saugumo situacija šioje gatvėje, galėjo inicijuoti to sklypo išpirkimą, kad vėliau būtų galima čia įrengti normalią automobilių stovėjimo aikštelę.

Bet kokiu atveju, jie neslepia įtarimų, jog sandoris buvęs akivaizdžiai neskaidrus.

Kodėl pažymėtas šaligatvis?

Kreipęsi į Savivaldybės Ūkio skyrių jie sako išgirdę, esą tie sklypai buvę neteisingai suformuoti, o parduoti jie buvę 2016-aisiais. Ir galutinai pribloškusi naujiena – kad tame sklype bus statomas gyvenamasis namas.
„Tai kodėl ne savininkas, o seniūnija jame iki šiol žolę pjovė?“ – nebesupranta tokių viražų šilutiškiai.

Jiems nesuvokiama ir tai, kad vos prieš kelis metus išklotas šaligatvis jau pažymėtas raudonais dažais – esą pusė jo bus ardoma ir priskirta tam naujai parduodamam žemės sklypui.

Ir jau visai neaišku, kur tada visi šioje gatvėje gyvenantieji turės „pasikabinti“ savo automobilius?..

Aiškinsis ir Savivaldybė, ir ministerija

Vytauto gatve_3Visus šiuos klausimus sudėlioję juodu ant balto, tą baltą lapą, po kuriuo dar ir kelios dešimtys parašų surinkta, gyventojai įteikė Savivaldybės administracijos direktoriui Virgilijui Pozingiui. Analogiškas paklausimas išsiųstas ir į Žemės ūkio ministeriją.

„Šilutės naujienoms“ V. Pozingis sakė, kad jau įsuko reikalo karuselę. Užklausimai pateikti Nacionalinės žemės tarnybos Šilutės skyriui, kuris turės paaiškinti sklypų privatizavimo niuansus. Šilutės seniūnas turės pateikti paaiškinimus ar išties seniūnijos darbininkai pjovė žolę privačiame sklype.

V. Pozingis neatmeta ir tokios galimybės, kad gali būti susėsta prie stalo deryboms su žemės savininku dėl sklypų išpirkimo visuomenės poreikiams. Žinoma, jei šis pageidautų gauti „protingą“ – ne kosminę – kainą.

„Susėsime ir su architektais, svarstysime visus variantus. Bet greito atsakymo į visus klausimus nebus, tai užims tikrai ne vieną mėnesį“, – sakė V. Pozingis.

Gyventojai gavo ir ŽŪM patikinimą, kad situaciją Šilutėje aiškinsis ir ministerija.