Miesto darželiai jau šildomi, miestelėnai dar kenčia

central-heating-servicingŠilutės savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis savivaldybės šilumos įmonei UAB „Šilutės šilumos tinklai“ jau įteikė potvarkį, suteikiantį teisę tiekti šilumą miesto lopšeliams – darželiams bei Šilutės ligoninei.

Tokios malonės dar nenusipelnė rajono seniūnijų vaikų lopšeliai – darželiai, jų mažieji lankytojai ir sveikatos priežiūros įstaigos dar turės tenkintis elektros prietaisų skleidžiama šiluma – nerentabilu būtų kurti gyvenviečių centrinio šildymo katilus, kai šiluma dar nėra tiekiama gyventojams.

Nors vidutinė paros temperatūra jau savaitę buvo žemesnė nei 10 laipsnių, rajono gyventojai tyli ir nereikalauja pradėti šildymo sezono.

„Šilutės šilumos tinklų“ direktorius A.Šaulys sako, kad žmones tikriausiai guodžia sinoptikų pranešimai, jog po kelių dienų tikimasi ateinant šiltesnio oro masių. Šilumos pojūtį šiek tiek teikia ir kiekvieną dieną pasirodanti skaisti saulutė.

A.Šaulys tikina, kad šilumos tiekėjai jau visiškai pasirengę šildymo sezonui. Įmonė yra padariusi viską, kad šiemet tiekiama šiluma nebūtų brangesnė nei praėjusiais metais. Be to, tikimasi, jog nuo gruodžio mėnesio bus paleistas naujasis 10 megavatų biokatilas, kuris visiškai išstums per šalčius naudotą brangų mazuto kurą.

Už praėjusį šildymo sezoną su šilumos tiekėjais atsiskaitė dar ne visi jos gavėjai, yra ir skolininkų. Daugiausia – 2,2 mln. litų skolos turi įmonės savininkė – rajono savivaldybė, kuri delsia apmokėti už jos įstaigų šildymą.

Apie milijoną litų skolingi centrinės šilumos privatūs vartotojai – gyventojai ir įmonės.

Tačiau, pasak A.Šaulio, gyventojai per vasaros laikotarpį labai sumažino skolas ir dabar likusi tik tokia skolų dalis, kuri velkasi jau ne vienerius metus.

Kalbėdamas apie šildymo sezono pradžią visiems centralizuotos šilumos vartotojams, A.Šaulys minėjo, kad dažniausiai šiluma visiems buvo pradedama tiekti apie spalio 19 – 25 dieną. Jis mano, kad ir šiemet šildyti bus pradėta panašiu metu.