Miesto gimtadienio naujovės: švęsime dvi dienas, surengsime ypatingą eiseną

2011 miesto_sventePraėjusią savaitę Šilutės r. mero pavaduotojas Algis Bekeris ir renginių vedėjas Marijus Budraitis verslininkams pristatė šių metų Šilutės miesto šventės naujas idėjas ir paragino įmones prisidėti prie šventinės eisenos kūrimo.

Planuojama, kad šiemet miesto šventė bus atidaryta ne šeštadienį, kaip įprasta daugelį metų, o penktadienio vakarą. O šeštadienį miestelėnų ir Šilutės svečių visą dieną lauks pramoginiai renginiai, kuriems startą duos per visą miestą nusidriekusi dar nematyta šventinė eisena.

Į Savivaldybę sukviestiems įvairių Šilutės rajono įmonių ir įstaigų vadovams mero pavaduotojas Algis Bekeris priminė, kad tradiciškai miesto šventė rengiama paskutinį gegužės šeštadienį, tačiau šiemet renginių vedėjas M.Budraitis siūlo šventę pradėti penktadienio vakarą įspūdingu koncertu ir oficialia atidarymo ceremonija.

M.Budraitis priminė, kad toks miesto šventės atidarymo vakaras buvo surengtas Šilutei minint 500-ąjį gimtadienį. Tada miesto centre, prie evangelikų liuteronų bažnyčios, koncertavo maestro Donatas Katkaus vadovaujamas šv. Kristoforo orkestras ir solistai, žiūrovus džiugino vaizdo projekcijos, fejerverkai.

Panašų 516-ojo Šilutės gimtadienio atidarymo vakarą ketinama rengti ir šiemet – tikimasi sulaukti Vytauto Lukočiaus vadovaujamo orkestro „Vilniaus sinfonietta“ su garsiais solistais. Pasak M.Budraičio, prieš koncertą šilutiškius pasveikintų į miesto šventę atvykusių svečių delegacijos, tad šeštadienį didžioji šventės scena nebebus skirta oficialioms kalboms, bet tik šventiniams koncertams.

Šventės rengėjų darbo grupė planuoja, kad šeštadienį prie pagrindinės scenos, kuri bus senojoje Turgaus aikštėje, visus šilutiškius atvestų ypatinga eisena. Ji pajudėtų nuo autobusų atoties ar net nuo Verdainės.

Kodėl gi šilutiškių eisena negalėtų būti panaši į daugelio kitų valstybių miestų garsiąsias eisenas?

Galėtų. Ją puoštų net 10 įvairaus dydžio važiuojantys statinių maketai ar kiti akcentai, sumontuoti ant sunkvežimių. Tai galėtų būti esami ar jau sugriauti statiniai, atspindintys mūsų miesto istoriją ir dabartį: per karą sugriautas garsusis viešbutis „Germania“, berniuko su žuvimi fontanas, buvusi Verdainės bažnyčia, galbūt – dabar prie Šyšos vingio stovintis „Karpis ant karučio“ ir kt. Atkurtuose statiniuose galės vykti teatralizuoti šou.

M.Budraitis ir A.Bekeris siūlė verslininkams prisidėti prie eisenos maketų kūrimo: pasirinkti norimą statinį ar kitą akcentą ir finansuoti jo modelio sukūrimą.

M.Budraitis sakė jau kalbėjęs su Šilutės meno mokyklos dailės mokytojais – jie su mokiniais galėtų sukurti statinių maketus ir pritvirtinti juos ant transporto priemonių. Toks maketas galėtų kainuoti kelis šimtus eurų.

Organizatoriai tikisi, kad paskui išpuoštas transporto priemones eisenoje eis ne tik įvairūs švietimo ir kultūros įstaigų kolektyvai, orkestras, bet ir įmonių darbuotojai su šeimomis. Skambi, puošni, linksma kolona, perėjusi visą miestą, pasieks Turgaus aikštę.

Važiuotos skulptūros – sunkvežimiai sustos palei didžiąją sceną ir visą šventinę dieną tarnaus kaip fotostudijos visiems, norintiems nusifotografuoti prie seniai pražuvusių, tačiau jaunųjų menininkų prikeltų statinių.

Dauguma verslininkų sutiko taip paremti šventę ir investuoti į istorinių maketų kūrimą.

A.Bekeris sakė, kad verslininkų pasiūlymų ir pageidavimų dėl sunkvežimių papuošimo Savivaldybė lauks iki kovo vidurio.