Miesto parke vyksta darbai – valomos išvartos ir į upę suvirtę medžiai

Parke burzgia komunalininkų technika, o šalia guli jau išvilktų nudžiūvusių medžių krūvos.

„Nekoks vaizdelis“, – taip vaizdą Šilutės parke įvertino šilutiškis Sigitas, paraginęs ten apsilankyti. Anot Žalgirio gatve dažnai važinėjančio Sigito, vaizdas Šilutės istoriniame parke galėtų būti geresnis. Senutėliai išvirtę medžiai, dažnai jau ir medžių vardo nebeverti, greičiau išvartomis vadinti tinkami, trūnija tiesiog ten, kur augo.

Visgi šioje vietoje jau matyti šviesa – pasirodo, Šilutės parką jau gerą mėnesį valo „Šilutės komunalininko“ žmonės.

„Jei dešinėje gatvės pusėje dar „šiaip taip“, šiek tiek išvalyta, tai kairėje, kur takas į miesto stadioną veda, vaizdas nesikeičia jau daug metų. Ir primena nebent kokią Lietuvos sengirią, ir išties piktina“, – kalbėjo pašnekovas.

Anot Sigito, vasarą, kol viską dengė sodri žalia lapija, tų išvartų dar nesimatė. Bet dabar, lapams nukritus, parko „piktžaizdė“ atsivėrė visu savo baisumu.

„Ar būtų sudėtinga tuos senus medžius bent nupjauti ir palikti, tegu bent jau ant žemės trūnija. Nors keliu važiuojančių žmonių nepiktintų“, – kalbėjo vyriškis. O apskritai, jo nuomone, tikrai ne taip turėtų atrodyti miesto parkas, apie kurio atnaujinimą kalbama jau mažiausiai dešimtmetį.

Bet pavažiavę palei parką pamatėme jau visai kitokį vaizdą. Palei upę intensyviai burzgia technika, dirba žmonės, daugelyje vietų čia sukrautos krūvos šakų ir net stambių rąstų. O pro medžių šakas jau ir Šyšos upę galima pamatyti.

Pasirodo, čia dirba „Šilutės komunalininko“ žmonės, darbus pradėję daugiau nei prieš mėnesį. Įmonės direktorius Audrius Benkunskas sakė, kad valomos ne tik išvartos, bet kartu ir iš upės vagos traukiami suvirtę medžiai. Visą ištrauktą medieną numatyta parduoti aukcione.

Direktorius apgailestauja tik dėl vieno – kad žemė kol kas labai drėgna, tad gaila, jog technika gadina miško paklotę. Todėl svarstoma galimybė sutarties sąlygas ir darbus pratęsti iki tada, kai pašals.

Bet kokiu atveju galime pasidžiaugti, kad pavasarį mūsų miesto parkas tikrai bus švarus ir taps mėgiama šilutiškių pasivaikščiojimų vieta.

O kitais metais, pasak Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus, parko valymo darbai nusikels į kitą Žalgirio gatvės pusę ir bus pratęsti iki pat vadinamosios Kiškių daubos.