Jau šių metų vasarą dalis miškotvarkos darbų bus pradėti įgyvendinti Šilutės miesto istoriniame parke, apimančiame per 69 hektarus ploto.
Anot Savivaldybės gamtosaugininko ir Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjo Remigijaus Rimkaus, dar pernai rudenį aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas patvirtino Šilutės miesto miško parkų, tarp kurių yra ir miesto istorinis parkas Šyšos upės pakrantėse, sutvarkymo projektą. Kai tik šie parkai bus perduoti Savivaldybės žinion, juose bus galima pradėti darbuotis.
Planuojama miško parkuose, kurie užima 69 hektarus ploto ir tęsiasi nuo Geltonojo, Rusnės gatvėje esančio tilto iki Geležinkelio tilto, taip pat Pagryniuose ir Traksėdžiuose, įrengti specialias poilsiavietes su laužavietėmis, šiukšliadėžėmis bei pėsčiųjų takeliais.
Pagal numatytus darbų įgyvendinimo planus, Savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšomis jau netrukus bus skelbiamas viešas projektavimo kartu su vykdymu konkursas. Pasak R.Rimkaus, bus laukiama įvairių pasiūlymų, tačiau tikimasi, kad miesto miškų parkuose atsiras nestandartinių stovyklaviečių, kurios žavės ir kvies praeivius meniškai įrengta aplinka.
Pasak R.Rimkaus, beliko atlikti miškų žemės plotų matavimus ir sulaukti Vyriausybės sprendimo, kad šie miškų parkai iš Šilutės miškų urėdijos balanso būtų perduoti Savivaldybės žinion. Tačiau kol kas vis dar svarstoma, ar šis žingsnis bus naudingas, nes, jei miesto miškų parkai priklausys Savivaldybei, ant jos pečių užguls dar viena papildoma pareiga juos prižiūrėti ir papildoma mokesčių našta.
„Šiuo metu už tuos miškus mokesčius moka urėdija, kuri juos ir kerta bei už tai moka pelno mokesčius, nes medieną parduoda. Vadinasi, pinigai savotiškai kaip ir sugrįžta. Tačiau, jei šiuos plotus perims Savivaldybė, ji jokių kirtimų nevykdys ir pelno neturės, o mokesčius valstybei vis tiek turės mokėti“, – sakė R.Rimkus.
Iš pradžių, ruošiant prašymą perimti miškų parkus, buvo tikėtasi, kad Savivaldybę nuo mokesčių valstybė atleis. Bet šiuo klausimu sulaukta neigiamo atsakymo. Todėl dabar, pasak R.Rimkaus, tikimasi, kad gal pavyks geranoriškai susitarti su Šilutės miškų urėdija ir palikti jos balanse miškų parkus. Savivaldybė įgyvendintų jų tvarkymo projektą, įrengtų poilsiavietes, žaidimvietes bei takus.
Nelaukiant, kol biurokratiniai veiksmai, perduodant miško parkus, bus atlikti, jau pasirašytas „Šilutės miesto miškų rekreacinis vidinis miškotvarkos projektas“. Jame numatyta minėtuose 69 ha ploto užimančių miškų parkuose įrengti takus, poilsiavietes, sporto įrenginius, atokvėpio vietas.
Tuo pačiu įsigalios ir draudimai į parkus važiuoti variklinėmis transporto priemonėmis.
„Svarbiausia, kad visuomenė būtų civilizuota. Žmonės, praleidę laiką parko aikštelėje, turėtų sutvarkyti aplinką, nepalikti šiukšlių, neniokoti aplinkos“, – sakė R.Rimkus.
Miesto miškų parkai nebus įrengti per vieną vasarą, tai – kelerių metų procesas. Tačiau, kai tik atsiras poilsiavietės, jų priežiūros našta bus perkelta Šilutės seniūnijai.
Rašyti atsakymą