Miesto valdžia skelbs karą stovintiems automobiliams

eismas lietuvininku gRajono Saugaus eismo komisijoje antradienį iškeltas visai Šilutei aktualus klausimas – miesto centrą užkimšo automobiliai.
Seniūnijos vadovai turi žinių, kad centrinėje miesto gatvėje automobilius pasistatę kai kurie piliečiai išvyksta net į darbą uostamiestyje, o jų transporto priemonės visą dieną riogso Šilutės centre.

Komisijos nariai nutarė, kad yra būdų suvaldyti tokius vairuotojus.

Reikia stovėjimą ribojančių ženklų

Pastebėjimus apie automobiliais užkimštą miesto centrą išsakė Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas. Pasak jo, pats laikas taikyti priemones, kurios priverstų automobilių savininkus galvoti ir apie kitus eismo dalyvius. Tokių priemonių jau apsčiai yra sugalvoję kitų miestų vadovai.

Seniūnijos vadovai kurį laiką stebėjo ir miesto centre esančias automobilių stovėjimo aikšteles, ir pačią Lietuvininkų gatvę ir įsitikino, kad daug automobilių nejudinami stovi kone visą dieną – nuo ryto iki vakaro.

Tokių paliktų mašinų pastebėta pačiuose judriausiuose Lietuvininkų gatvės ruožuose: nuo Žalgirio iki Eglių gatvių sankryžų, šalia IKI prekybos centro, šalia „Rambyno“ restorano.

Panašiai užkimšta ir teritorija aplink Savivaldybę – nejudinami automobiliai ištisas dienas.

„Tai rodo, kad savininkai, palikę automobilius, išėjo į darbus Šilutėje, bet gavome informacijos, kad kai kurie jų dirba net Klaipėdoje“, – sakė A.Ivanauskas.

Seniūnija siūlo visose minėtose vietose pastatyti stovėjimo trukmę ribojančius ženklus. Svarstyta, kad visus reikalus miesto centre atvykęs žmogus gali susitvarkyti, pavyzdžiui, per dvi valandas. Galbūt kaip tik tiek stovėti vienoje vietoje ir bus leidžiama.

Palikdamas automobilį stovėti stovėjimo trukmę ribojančio ženklo galiojimo zonoje, vairuotojas privalės gerai matomoje transporto priemonės vietoje palikti informaciją apie automobilio pastatymo laiką.

Ilgiau stovėti gali būti leidžiama tik šalutinėse gatvelėse, kuriose dar atsiranda šiek tiek laisvų vietų. Naujų stovėjimo aikštelių artimiausiu metu mieste įrengti nežadama.

Laukiama šilutiškių nuomonių

Policijos atstovas Alvydas Balandis svarstė, kas kontroliuotų ar pastatyti automobiliai stovi ne per ilgai. Anot jo, akivaizdu, kad darbo padaugėtų policijai.

Jis taip pat priminė, kad ir darbdaviai galėtų šiek tiek kontroliuoti situaciją prie savų įstaigų, paprašydami darbuotojų savo automobilius statyti tolėliau, o vietas šalia įstaigos palikti klientams.

A.Ivanauskas taip pat mano, kad Savivaldybės darbuotojai savo mašinas galėtų palikti senojo Turgaus aikštėje.

Komisija nutarė kol kas nesiimti drastiškų priemonių, o seniūnijos vadovai laukia ir šilutiškių nuomonių apie tai, ar reikia riboti automobilių stovėjimo laiką miesto centre. Savo nuomonę galite pareikšti užėję į seniūniją arba paskambinę telefonais 62120 ir 62121.

Sprendimas bus priimtas kitame Saugaus eismo komisijos posėdyje po poros savaičių.