Milijonai žingsnių ir aukos tam, kad mažasis Emilis būtų sveikas

emilio zygis kolonaDaugiau kaip 300 žygeivių sekmadienį beveik penkias valandas keliavo aplink Šilutę, sulig kiekvienu žingsniu linkėdami sveikatos mažajam Emiliukui, kuris tą savaitgalį leido Kauno klinikose kovodamas su sunkia liga.

21 kilometras – tai beveik 65 tūkstančių žingsnių, o padauginę juos iš keliautojų skaičiaus gausime ir 1,5 milijono viršijantį skaičių. Ne vien tiek gerų linkėjimų tądien skrido trapiam berniukui. Ir visi žygeiviai, ir nemažai žmonių, kurie negalėjo leistis į žygį, ir labdaros koncerto dalyviai, ir keliautojus nemokamai vaišinę įvairių organizacijų nariai – visi jie aukojo mažyliui ir pinigų, kad jauna naumiestiškių Vidučių šeima galėtų visa, kas geriausia, skirti Emilio gydymui.emilio zygis organizatoriai

 „Dabar mes, kaip viena didžiulė stipri šeima, keliaujame aplink Šilutę, ir tikrai žinome, jog po kelerių metų į tokį žygį su mumis galės eiti ir pasveikęs Emilis“, – išlydėdamas ilgiausią žygeivių koloną sakė renginio vedėjas Laurynas.

Idėją susiburti ir paremti nelaimės ištiktą šeimą Šilutėje įgyvendino tauragiškių organizacija „Aktyvi Tauragė“ ir jos vadovas Saulius Bagdonas.

Sekmadienio rytą teko net pavėlinti žygio starto valandą, nes tiek daug žmonių registravosi ir metė pinigus į Emilio šeimai skirtą dėžę.

Kad laukimas neprailgtų, svetingai atsivėrė H.Šojaus dvaro durys – šimtus Šilutės svečių ir pačių šilutiškių muziejininkai pakvietė apžiūrėti atnaujintas dvaro patalpas.

Beje, iš tiesų žygyje dalyvavo daugiau iš kitų miestų ir kaimų atvykusių žmonių nei šilutiškų. Ypač aktyvūs buvo tauragiškiai, įvairių Tauragės ir Šilalės rajono kaimų gyventojai. Į paramos žygį atvyko ir klaipėdiečių, ir šiauliečių. O garsus Šilutės bokso treneris Vincas Murauskas papasakojo apie akciją Šilutėje vykstančios tarptautinės boksininkų stovyklos treneriams ir turėjo nedelsdamas juos atvežti į žygio starto vietą. Estijos rinktinės treneriai, aišku, negalėjo praleisti treniruotės, todėl į žygį nėjo. Tačiau jie negalėjo ir būti abejingi, todėl kartu su V.Murausku jie paaukojo pinigų mažajam Emiliui.

emilio zygis aukos1Į žygį susiruošė ir maži, ir vyresni, ir visai garbaus amžiaus gyventojai. Štai 68 metų šilutiškis Boleslovas į dvaro kiemą atvažiavo dviračiu. Vyras nemažai paaukojo Emiliui ir sakė esantis pasiryžęs įveikti visą 21 km maršrutą, nesvarbu, kad labai skauda kojas. „Jei visai bus riesta, pavažiuosiu dviračiu ir vėl eisiu“, – sakė vyriškis. Iš žygio grįžęs Boleslovas patvirtino, kad tikrai pavyko įvykdyti užsibrėžtą tikslą: nors ir buvo šiek tiek nuklydęs nuo pažymėtos trasos, bet greitai surado kitus žygeivius ir kartu pasiekė finišą.

Švėkšnos neįgaliųjų vadovė Ingrita Riterienė į aukų dėžę įmetė keliasdešimt eurų – tai būrelio Švėkšnos neįgaliųjų aukos. Nors jie patys dėl sveikatos problemų negalėjo eiti į žygį, tačiau paprašė perduoti savo indėlį į berniuko kovą su vėžiu.

Jaunos šeimos išsiruošė į žygį net su mažais vaikais. Jauna mama pasakojo, kad penkiametė dukrelė įveikė net 10 kilometrų, bet toliau nebegalėjo eiti, nes batukas nutrynė koją. Mažylė apgailestavo, kad brolis ją turėjo parvežti į Šilutę. „Tokie renginiai – labai svarbūs, labai jautrūs ir labai reikalingi. Mūsų vaikai patys pamato ir pajaučia, ką reiškia vienybė, parama, ką gali kiekvienas iš mūsų ir visi drauge“, – sakė moteris ir prisipažino, kad atstovauja ir Tauragei, ir Šilutei, ir Švėkšnai – visur šeima jaučiasi sava.

„21 kilometras – vieni juokai“, – sakė jauna šilutiškė, jau ne kartą dalyvavusi respublikiniuose žyveivių renginiuose, ilguose žygiuose. – O čia eisiu su ypatinga intencija – visi turime būti vieningi, kai ištinka bėda“.

Šilutškė, vežimėlyje vežanti kelių mėnesių dukrytę, irgi atskubėjo įmesti pinigų Emiliui. Moteris sakė labai remianti tokias svarbias akcijas iremilis begikai jose dalyvaus, kai paaugs mažylė, ir nuskubėjo į ligoninę – dukrytę vežė pas gydytojus.

Vienas iš paskutiniųjų žygeivių sąraše registravosi Tomas, neseniai plaukęs aukštyn Nemunu – tai buvo trijų irkluotojų labdaros žygis „Vilties yriai“, skirtas paremti Klaipėdos šv. Pranciškaus onkologijos centrą. Tomas džiaugėsi galėdamas vėl dalyvauti labdaros renginyje ir paremti sergantį vaiką.

Keturias valandas užtrukusio žygio dalyvių H.Šojaus dvaro kieme laukė puikios vaišės: garavo žuvienės, šiurpos puodai, arbata, kava, visi galėjo atsigaivinti gaiviaisiais gėrimais, paskanauti pyragų. Žygeivius vaišino Šilutės šeimos klubas, Švėkšnos neįgalieji, Traksėdžių bendruomenės nariai, Ventės – Šturmų kaimo bendruomenė.

Ekspromtu surengtame aukcione pavyko dar solidžia suma papildyti aukų dėžę: atkaklioje kovoje pats akcijos sumanytojas Saulius už 100 eurų nusipirko plaukiojimą irklentėmis, o Šilutės šeimos klubo vadovė Vilija Liatukienė nepagailėjo 115 eurų už gitarą.

emilio zygis sriubaŽavų koncertą surengė daugybė šilutiškių atlikėjų, spektaklį suvaidino sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ teatro studija. Tauragiškiai organizatoriai sakė, kad nebuvo jokių problemų suburti dainininkus ir muzikantus: visi mielai sutiko dalyvauti labdaros renginyje.

Vakarop aukų dėžė perduota Vidučių šeimai atstovavusiai šilutiškėi Lijanai. Akcijos organizatoriai sakė niekada neskaičiuojantys, kiek pinigų žmonės suaukoja nelaimės ištiktoms šeimoms (tauragiškiai yra surengę ne vieną tokią akciją), tai – tų šeimų reikalas.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!