Milijoninė suma tam, kad moksleiviai ir ikimokyklinukai jaukiau pradėtų mokslo metus

Pamario 10Daugiau nei 1,3 mln. Eur Šilutės rajono savivaldybė investuoja į rajono mokyklų atnaujinimą ir naujų patalpų įrengimą net šešioms darželinukų grupėms. Savivaldybės vadovams bei administracijai pavyko tokią sumą sukaupti sukrapščius ne vien rajono biudžeto lėšas, bet ir gaunant finansavimą iš dviejų ministerijų: Vidaus reikalų ministerijos – mažųjų gyvenviečių infrastruktūrai gerinti bei Švietimo ir mokslo ministerijos.

Intensyviausi darbai šiuo metu vyksta Šilutės Pamario pagrindinėje mokloje, Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėjė mokykloje bei Žemaičių Naumiesčio ir Vainuto gimnazijose. Iš visų 6 suplanuotų naujų darželinukų grupių rugsėjo 1-ąją duris vaikams vargu ar atvers „Gintarėlio“ darželio naujosios grupės, nes ten statybininkai pradėjo dirbti tik dabar.

Mokslo metai – bus pradėti laiku. Tačiau…

Visos rajono mokyklos ir darželiai naujus mokslo metus pradės laiku, nors kai kuriose mokyklose remonto darbai dar nebus baigti.

Intensyviausiai statybininkai dabar darbuojasi Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje. Ją ir miesto darželius praėjusią savaitę aplankė rajono vadovas Vytautas Laurinaitis. Šios mokyklos remonto darbams yra paskirta 296,2 tūkst. Eur. Čia į mokyklą įžengiančius moksleivius pasitiks jau atnaujinta fojĖ, nebeatpažįstamai bus pertvarkyta ir rūbinė. Buvusios bendros klasių rūbinių kamaraitės panaikintos, o naujojoje rūbinėje moksleiviai turės individualias spinteles.Pamario 7

Deja, pasak savivaldybės vadovo V.Laurinaičio, statybininkai mokslo metų pradžiai nesugebės pabaigti remontuoti sporto salės. Tačiau mokykla turi puikiai rekonstruotą sporto aikštyną, todėl meras mano, kad didelių problemų dėl kūno kultūros pamokų nebus.

Remonto darbai baiginėjami Saugų J.Mikšo pagrindinėje mokykloje, kurioje remontuojamos mokyklos trečiojo aukšto patalpos. Šiems darbams buvo paskirtas 152 tūkst. Eur finansavimas. Taip pat darbai netrukus bus pabaigti ir Vainuto gimnazijoje, kurioje už 160 tūkst. Eur bus sutvarkytos patalpos, skirtos jaunimo edukacinėms erdvėms.

Šiokių tokių nepatogumų mokslo metų pradžioje patirs Žemaičių Naumiesčio gimnazijos moksleiviai. Šioje ugdymo įstaigoje pertvarkomos vidaus patalpų erdvės – didinamas klasių skaičius. Tačiau tik rugsėjo mėnesį atskiromis grupėmis bus atnaujinami tualetai ir kitos sanitarinės patalpos.
 
Beja, savivaldybės mero V.Laurinaičio nuomone, Žemaičių Naumiesčio gimnazija netolimoje perspektyvoje turės ir daugiau statybos reikalų.

Gimnazijos bendruomenė ir Savivaldybės vadovai jau galutinai apsisprendė, kad mokykla nebesikels į pastatą, kuris priklauso Šilutės žemės ūkio mokyklai. Taigi anksčiau ar vėliau, gimnazijai reikės statyti priestatą. Čia planuojama sukelti ir pradinės mokyklos moksleivius.

Be jau paminėtų mokyklų, remonto darbai atliekami Traksėdžių mokyklos pradinių klasių skyriuje, kur darbams skirta 70 tūkst. Eur, ir Katyčių pagrindinėje mokykloje – 12 tūkst. Eur.

Šilutėje pasiekta darželinukų grupių riba

Azuoliukas 4Pavasarį, baigiantis mokslo metams Šilutės savivaldybė buvo apsisprendusi Šilutės mieste įsteigti tris naujas darželinukų grupes: po vieną „Ąžuoliuko“, „Raudonkepuraitės“, bei „Gintarėlio“ darželiuose. Tačiau pabaigus tyrinėti darželio paslaugos pageidaujančių tėvų poreikį paaiškėjo, kad Šilutės mieste yra būtina dar viena darželio grupė. Todėl dabar apsispresta, kad „Gintarėlio“ darželyje bus įrengiamos dvi naujos grupės.
Įprastai vienai darželio grupei įruošti patalpas savivaldybei vidutiniškai kainuoja apie 40 tūkst. Eur.

Tačiau dviem naujoms darželių grupėms „Gintarėlyje“ įrengti bus panaudota 256,191 tūkst. Eur. Šias lėšas pavyko gauti iš Švietimo ir mokslo ministerijos, todėl šios grupės bus įrengtos bus pagal naujausius ministerijos reikalavimus ir aprūpintos visa nauja įranga bei baldais.

Pasak V.Laurinaičio, dabar jau visos Šilutės miesto darželių galimybės įsteigti juose naujas darželių grupes yra išnaudotos. Savivaldybės vadovai yra pasiryžę steigti ir daugiau darželių grupių, jeigu tik bus toks poreikis, tačiau dabar darželių grupių plėtra jau galės vykti tik visiškai atnaujinant anksčiau buvusį vaikų darželį Liepų gatvėje.

Be to, šiemet nuo mokslo metų pradžios pradės veikti naujos darželių grupės Vilkyčiuose ir Švėkšnoje, kurioms patalpos jau baigiamos įrengti.