„Mingės flotilė“ išplukdė žinią apie Pamario laivininkus

Minges flotile kapitonaiKad Šilutės rajonas pateisintų vandenų krašto vardą, kad ištisą šiltąjį sezoną mūsų upėmis atvykėlius iš kitur plukdantys laivininkai irgi turėtų savo šventę, kad jie galėtų pamatyti kitų laivus ir pasipuikuotų savaisiais, kad dar plačiau pasklistų žinia apie Mingės kaimą ir čia esančią prieplauką, – tokių tikslų vedami Mingės kaimo bendruomenės nariai šiemet surengė „Mingės flotilę“.

Šeštadienį Minijoje išsirikiavo net pusšimčio laivų, laivelių, katerių ir net senovinių burlaivių vilkstinė, kurios dalyviu galėjo būti kiekvienas panorėjęs – tokie geranoriški buvo tų laivų kapitonai, kvietę kartu plaukti ir žiūrovus.

Pramogų netrūko ir tiems, kurie liko krante: kas norėjo, ragavo karštą šašlyką ar keptos stirnienos, skanavo austrių, vietinių virtos žuvienės ir kitų pamario skanėstų, klausėsi muzikantų ar rinkosi dovanas jūrine tematika.

Rekordų nesiekėMinges flotile laivai 1

Pagrindiniai renginio organizatoriai – Mingėje stovinčio laivo „Aisytė“ savininkas Saulius Budrys, čia esančios sodybos „Mingės poilsis“ šeimininkė Monika Dobrovolskytė ir Mingės seniūnaitis Jurgis Gečas – jau gerai nebepamena, kada ir kam kilo idėja surengti „Mingės flotilę“, bet kalbėti apie tai pradėta ne šiemet.

Minčių siekti kokių nors rekordų ar nukonkuruoti kitą garsų renginį – Nemuno deltos organizuotą „Laivų paradą“ – mingiškiai neturėjo.

„Neketiname siekti jokių rekordų, tiesiog seniai norėjome, kad ir Mingė turėtų savą šventę, kuri suburtų ir vietinius, ir čia atplaukiančius laivininkus bei turistus“, – sakė iniciatorių trijulė.

Tiesa, vietinių gyventojų Mingėje negausu. Pasak J.Gečo, kaime nuolat gyvena gal 5 šeimos – vos apie 20 žmonių. Atvykėlių, žinoma, gausiau, – vien čia nuolat stovinčių jachtų priskaičiuojamos kelios dešimtys, o visų atplaukiančių laivų nesuskaičiuotų niekas.

Žinia, šalia plačiosios Minijos stovinčiame ir naują prieplauką turinčiame kaime ir šventė turi būti atitinkama. Tad minčiai surengti laivų pasirodymą pritarė ir visa vietos bendruomenė.

Gražiausias laivas – „Ermello“

Ėmęsi darbų organizatoriai suprato, kad ir laiko pristigs, ir dalyvauti galės toli gražu ne visi laivininkai, mat nemažai jų su turistų grupėmis ir šventės dieną dirbo – plukdė į Nidą.

Bet dalyvius registruoti pradėjusi M.Dobrovolskytė įsitikino, kad pirmas blynas neprisvils: iki renginio pradžios užsiregistravo apie 30 laivų, vėliau prisidėjo dar apie 20. Plaukė ne tik vietiniai laivininkai, bet ir šilutiškiai, klaipėdiečiai, jurbarkiškiai, senovinė burvaltė „SuD 1“ atlingavo iš Nidos, o Jūrų muziejaus kurėnas – iš Klaipėdos.

Minges flotile PekarskasSulaukta ir vieno laivo su Olandijos vėliava, juo plaukęs lietuvis Rolandas Grudžinskas vėliau buvo maloniai nustebintas, kai paaiškėjo, kad būtent jo „Ermello“ laimėjo gražiausio flotilės dalyvio rinkimus.

„Aišku, plauksime su visais, kaip be manęs? Aš gi jaučiuosi vandens turizmo Pamaryje pradininkas“, – smagiai atsakinėjo Alfonsas Pekarskas, savąjį „Admirolą“ išplaukimui ruošiantis kartu su žmona Danguole ir laivo kapitonu Antanu Domarku.
Visai šalia savąją „Mingę“ ruošė J.Gečas, tądien išties skaičiavęs minutes, mat  grįžęs iš flotilės parado turėjo dar ir žuvienės katilą išvirti.

Pagerbė žuvusius mariose

„Aisytė“, „Austėja“, „Dreverna“, „Dainava“, Rusnės laivų parade jau dalyvavusi „Aqua Nova“ ir daugybė kitų laivų pavakare išsirikiavo į eilę bei palikę Mingės uostą išplaukė link Atmatos žiočių. Čia, visiems išsirikiavus ratu, įvyko jaudinanti žuvusiųjų mariose pagerbimo ceremonija, ne vienam reginio dalyviui ir ašarą išspaudusi.

Vėliau visi gėrėjosi koncertu, laižė pirštus ragaudami kintiškio Žilvino Žukausko rūkytos žuvies ir „Mingės vilos“ savininko Roberto Reklaičio paruoštų austrių, o vakare dangų nušvietė nuo Purvalankio tilto pakilę fejerverkai.

„Džiaugiamės, kad viskas taip gerai pavyko, kad tokie draugiški ir geranoriški buvo  dalyviai ir svečiai, ir tikimės, kad toks vasaros renginys Mingėje vyks kasmet“, – sakė M.Dobrovolskytė, S.Budrys ir J.Gečas.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!