Mingės medžių kirtimo byloje taškas dar nepadėtas

Minges kaimas pylimai be medziuMinijos kaimo medžių iškirtimo byla – nebaigta. Prokuratūra ir bylos iniciatorius – Kultūros paveldo apsaugos departamentas (KVAD) apskundė Šilutės rajono apylinkės teismo priimtą išteisinamąjį sprendimą Klaipėdos apygardos teismui.

Šis teismas iš naujo gilinsis, ar 2010 metais bendrovė „Šilutės polderiai“ tinkamai atliko pareigas rengdamasi įgyvendinti ES finansuojamą Minijos upės krantinių rekonstrukciją.

Šilutės rajono apylinkės teismas buvo pripažinęs, kad Kintų seniūnas Antanas Kližentis, išdavęs leidimą kirsti medžius Minijos kaime, tuos medžius iškirtusi UAB „Šilutės polderiai“ ir Darius Valeika, tuometinis šios bendrovės darbų vadovas, nepadarė veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

„Šilutės naujienų“ kalbintas UAB „Šilutės polderiai“ vadovas Arūnas Jagminas apgailestavo, kad įmonė įvelta į beprasmę teisminę karuselę jau nuo 2010 metų. Sudėtinga KVAD specialistams, kurie gina viešąjį interesą saugodami kraštovaizdį, išaiškinti kitą viešąjį interesą – kad reikia nuo potvynių saugoti žmones, jų namus, turtą.

Nuo šio teismo verdikto priklausys dar vienos bylos baigtis. „Šilutės polderiams“ ir Šilutės rajono savivaldybei, kaip bendraatsakovams, buvo iškelta civilinė byla dėl gamtai padarytos daugiau kaip 560 tūkst. litų (160 tūkst. Eur) žalos atlyginimo už Minijos upės pakrantėse to paties pavadinimo kaime 2010-ųjų vasarą iškirstus medžius.

Įmonės direktoriaus A.Jagmino nuomone, jeigu teismų sprendimai bus bendrovei nepalankūs, 130 darbuotojų turinčiai įmonei klius dideli išbandymai.